• slajd3
A A A

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu, od poniedziałku  do środy . Początek po Mszy św. o godz. 8.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Przypominamy o zarządzeniu władz państwowych, obecność w kościele do 5 osób. Pierwszeństwo rodzina zamawiająca intencje Mszy św. Te same reguły obowiązują wtedy kiedy jest pogrzeb zarówno w kościele jak i na cmentarzu. Wszystkie osoby są wpuszczane do Kościoła na Mszę św. przez zakrystię.
 2. Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Prymasa „Posługa wobec osób chorych i w podeszłym wieku ograniczona jest do sytuacji, w których znajdują się one w niebezpieczeństwie śmierci”.
 3. Odwołane zostają nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 4. Droga Krzyżowa będzie transmitowana z kaplicy domowej Arcybiskupów Gnieźnieńskich w piątki o godz. 20.10.
 5. Gorzkie Żale będą transmitowane z Katedry Gnieźnieńskiej w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00
 6. Dzisiaj transmitujemy Msze św. z naszego kościoła o godz. 10.00, 11.15, 12.30, 15.00 i 19.00. Codziennie wieczorem o godz. 18.30 oraz w Wielki Czwartek o godz. 18.30, Wielki Piątek o godz. 18.00 i Wielką Sobotę o godz. 21.00 . Godziny transmisji podawane są również na stronie parafialnej.
 7. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek i środę  , a ks. Proboszcz będzie przyjmował w środę . Według obowiązującego porządku. W Wielki Piątek biuro parafialne będzie czynne od godz. 9.00 do 12.00.
 8. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym przeżywamy najważniejsze tajemnice naszej wiary.
 9. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. rozpocznie się o godz. 18.30.
 10. Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy. Liturgia adoracji Krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Zachęcamy do adoracji Krzyża w domach.
 11. Wielka Sobota – zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 21.00. W tym roku nie ma święcenia pokarmów w tradycyjnej formie. Natomiast przed śniadaniem wielkanocnym, w gronie rodzinnym prosimy, aby ojciec rodziny lub inna osoba poprowadziły modlitwę z błogosławieństwem pokarmów . Tekst uroczystej modlitwy będzie udostępniony  na stronie internetowej naszej parafii.
 12. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 13. Drugie Święto Wielkanocy – wszystkie Msze św. według porządku niedzielnego.
 14. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Prymasa w tym roku nie budujemy Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 15. Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 17.30, w Wielką Sobotę o godz. 20.30, w Święta Wielkanocne po Mszy św. o godz. 15.00, następnie od wtorku do soboty po wieczornej Mszy św. Nowennę zakończymy w Niedzielę Miłosierdzia na Mszy św. o godz. 15.00.
 16. W tych trudnych dniach pomagajmy sobie wzajemnie, a szczególnie pamiętajmy o ludziach starszych. Polecamy codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30. Trwajmy na modlitwie w naszych rodzinach i wspólnotach, które tworzymy.
 17. Za ofiary  złożone na daninę diecezjalną składamy serdeczne Bóg zapłać.
 18. W Wielkim Tygodniu dajemy okazję do spowiedzi św. w czasie rannych Mszach św., pół godziny przed Koronką oraz w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.30 do 18.30 w domu parafialnym w auli, w salce katechetycznej, w poradni przedmałżeńskiej i w biurze ks. proboszcza będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi św. Przypominamy o obecności do 5 osób.  
 19. Ksiądz Prymas przypomina, że na wypełnienie przykazania kościelnego dotyczącego przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym jest czas do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli 7 czerwca 2020 r. Dlatego proszę, aby wierni wzięli pod uwagę możliwości parafii oraz zdrowie szafarzy sakramentu pokuty i roztropnie zaplanowali przystąpienie do spowiedzi.
 20. Penitencjaria Apostolska udziela specjalnych odpustów dla wiernych w obecnej sytuacji pandemii. Całość dekretu jest wywieszona w gablocie ogłoszeń. Proszę zapoznać się kogo dotyczy i warunki, które wierny winien spełnić celem otrzymania odpustu zupełnego.
 21. W zakrystii można nabyć  świece wielkanocne w kształcie jaja z podstawką w cenie 12 zł.
 22. Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Jak długo szkoły pozostaną zamknięte, a dzieci będą musiały przebywać w domach, nie będą dla nich organizowane żadne zajęcia w parafiach. Dopiero po zmianie decyzji władz państwowych będzie możliwe podanie dalszych wskazań co do organizowania I Komunii św. i Bierzmowania.
 23. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Paweł.
 24. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Regina Buczkowska l. 100, Waleria Stefańska l. 96, Krystyna Skibińska l. 66, Adam Gruszka l. 72, Urszula Parchmowicz l. 73, Zbigniew Przybyła l. 55 - Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook