• slajd3
A A A

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni   wszystkich Drogich Parafian spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość …

Wszystkim życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu, od wtorku do piątku . Początek po Mszy św. o godz. 8.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Przypominamy o zarządzeniu władz państwowych, obecność w kościele do 5 osób. Pierwszeństwo rodzina zamawiająca intencje Mszy św. Te same reguły obowiązują wtedy kiedy jest pogrzeb zarówno w kościele jak i na cmentarzu. Wszystkie osoby są wpuszczane do Kościoła na Mszę św. przez zakrystię.
 2. Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Prymasa „Posługa wobec osób chorych i w podeszłym wieku ograniczona jest do sytuacji, w których znajdują się one w niebezpieczeństwie śmierci”.
 3. Dzisiaj transmitujemy Msze św. z naszego kościoła o godz. 10.00, 11.15, 12.30, 15.00 i 19.00. Codziennie wieczorem o godz. 18.30 . Godziny transmisji podawane są również na stronie parafialnej.
 4. Jutro drugi dzień świąt Wielkanocnych – wszystkie Msze św. jak w niedzielę.
 5. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w środę i piątek  . Według obowiązującego planu.
 6. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Święta Wielkanocne po Mszy św. o godz. 15.00, następnie od wtorku do soboty po wieczornej Mszy św. Nowennę zakończymy w Niedzielę Miłosierdzia na Mszy św. o godz. 15.00.
 7. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W tych trudnych dniach pomagajmy sobie wzajemnie, a szczególnie pamiętajmy o ludziach starszych. Polecamy codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30. Trwajmy na modlitwie w naszych rodzinach i wspólnotach, które tworzymy.
 9. Za ofiary  złożone na daninę diecezjalną składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Ponieważ dzieci w dalszym ciągu nie idą do szkoły odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Jak długo szkoły pozostaną zamknięte, a dzieci będą musiały przebywać w domach, nie będą dla nich organizowane żadne zajęcia w parafiach. Dopiero po zmianie decyzji władz państwowych będzie możliwe podanie dalszych wskazań co do organizowania I Komunii św. i Bierzmowania.
 11. W związku z pytaniami dotyczącymi zamykania cmentarzy, otrzymaliśmy odpowiedź z Kurii Gnieźnieńskiej, że na chwilę obecną nie ma takiego aktu prawnego, który zmuszałby do zamknięcia cmentarzy. Nie oznacza to, że nie obowiązują inne prawa dotyczące przebywania w miejscach publicznych – dwie osoby w odległości dwóch metrów. Obowiązuje niezależnie od pandemii także i to, że cmentarze są miejscami szczególnej pamięci i modlitwy, nie natomiast miejscami biegów czy wyprowadzania pupili domowych. Na bramach naszego cmentarza zostały wywieszone informacje, że na cmentarzu, tak jak w każdej przestrzeni publicznej obowiązują ograniczenia. Usilnie prosi się, aby porządki na grobach bliskich przełożyć na czas późniejszy.
 12. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Krystian.
 13. Dziękujemy za życzenia przekazane na dzień kapłański i z racji Świąt Wielkanocnych, dziękujemy za pomoc w Triduum Paschalnym. Serdeczne Bóg zapłać.
 14. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego – Święty na czas izolacji i (bez)nadziei – niebawem błogosławiony kard. Wyszyński mógłby być patronem osób, które czują, że znalazły się w sytuacji bez wyjścia.
 15. Odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Krystyna Filipowska l. 73 - Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook