• slajd3
A A A

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu, od poniedziałku  do piątku. Początek po Mszy św. o godz. 8.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych od poniedziałku 20 kwietnia 2020 r. ulega zmianie przepis określający liczbę osób mogących uczestniczyć w liturgii. 1 osoba na 15 m2 czyli w naszym kościele 43 osoby. W ławkach są oznaczone miejsca, które prosimy zajmować. Tych wyznaczonych miejsc jest dokładnie 43 czyli tyle ilu ludzi może być w kościele.  Należy pamiętać o zachowaniu odstępu między wiernymi wynoszącego minimum 2 m. Przypominamy również zasłanianiu ust i nosa w czasie pobytu w kościele. Przystępując do Komunii św. wierni winni odsłonić usta, nie dotykając zewnętrznej części maseczki. Przystępujemy do Komunii św. podchodząc środkiem kościoła z zachowaniem odpowiedniej odległości i rozchodzimy się na boki.
 2. W pogrzebie mogą uczestniczyć 43 osoby w kościele , a na cmentarzu do 50 osób z zachowaniem 2 metrowych odległości i wszystkich obowiązujących przepisów.
 3. I Komunia św. dla tych, którzy mają pragnienie przyjęcia tego sakramentu będzie udzielana w naszej parafii w kolejne soboty od 23 maja do 27 czerwca oraz w Boże Ciało. Więcej informacji i szczegółowy terminarz dla zainteresowanych rodzin dzieci I Komunijnych znajduje się na stronie internetowej parafii w zakładce I Komunia św.
 4. We wtorek przypada wspomnienie bł. Hanny Chrzanowskiej patronki pielęgniarek. W czasie wieczornej Mszy św. modlić się będziemy w intencji pielęgniarek, osób posługujących w szpitalach i przy chorych.
 5. W środę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 6. W sobotę 2 maja obchodzić będziemy liturgiczną Uroczystość NMP Królowej Polski. Prosimy o wywieszenie flagi narodowej.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Przypominamy o obowiązujących przepisach. W sobotę nie ma objazdu chorych z posługą sakramentalną. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Prymasa : „ Posługa wobec chorych i w podeszłym wieku ograniczona jest do sytuacji, w których znajdują się one w niebezpieczeństwie śmierci”.
 8. Nabożeństwa majowe o godz. 18.00.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza i modlić się będziemy o nowe powołania Kapłańskie , Zakonne i Misyjne.
 10. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wszystkie ofiary zbierane będą przeznaczone na prace gospodarcze przy kościele.
 11. Dzisiaj transmitujemy Msze św. z naszego kościoła o godz. 10.00, 12.30, 15.00 . Godziny transmisji podane są również na stronie parafialnej.
 12. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i czwartek . Ks. Proboszcz w środę .  Według obowiązującego planu.
 13. Polecamy codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30. O uwolnienie od epidemii i za ludzi chorych i posługujących wśród chorych, a także o deszcz . Trwajmy na modlitwie w naszych rodzinach i wspólnotach, które tworzymy.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na konto parafii, jesteśmy wdzięczni za zrozumienie tej trudnej sytuacji, w której znalazło się wiele parafii. Na prośbę parafian przypominamy, że numer konta parafialnego jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Dziękujemy również za ofiary złożone na daninę diecezjalną składamy serdeczne Bóg zapłać.
 15. Odpust parafialny ku czci św. Floriana patrona naszej Parafii i Miasta oraz wszystkich strażaków ograniczymy w tym roku do Mszy św. 4 maja o godz. 18.30.
 16. Okazja do spowiedzi św. w czasie rannych i pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 17. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Jarosław.
 18. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Stefania Winiecka l. 73, Czesław Grabus l. 71, Marta Gładych l. 93 - Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook