• slajd3
A A A

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu, od poniedziałku  do piątku . Początek po Mszy św. o godz. 8.00 do nabożeństwa majowego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

       Przypominamy, że zgodnie nowym z zarządzeniem  władz państwowych  w naszym kościele mogą uczestniczyć w nabożeństwach 64 osoby. W ławkach są oznaczone miejsca, które prosimy zajmować. Tych wyznaczonych miejsc jest dokładnie 64.  Przystępujemy do Komunii św. podchodząc środkiem kościoła z zachowaniem odpowiedniej odległości i rozchodzimy się na boki. W sakramencie małżeństwa również mogą uczestniczyć 64 osoby.

 1. We Mszy św. pogrzebowej w kościele również 64 osoby.
 2. Drogim Rodzicom bardzo dziękujemy za zainteresowanie opcją I Komunii Świętych w małych grupach! Musimy przyznać, że bardzo pozytywnie zaskoczyła nas tak liczna odpowiedź rodziców na naszą propozycję, która od samego początku była, propozycją tylko dla chętnych. W sumie na dzień dzisiejszy zostało zgłoszonych 96 dzieci i zorganizujemy dla nich 17 Mszy św. pierwszokomunijnych, zapewniając bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ceremonii oraz zachowując przepisy państwowe i kościelne. Rozumiejąc trudną sytuację epidemiczną w kraju chcemy zapewnić dzieciom możliwość przyjęcia I Komunii Świętej. Dziękujemy za szeroki i entuzjastyczny odzew, pomimo trudnych czasów. Wierzymy, że ten sposób organizacji I Komunii Świętej pomoże Drogim Rodzicom oraz Dzieciom, przeżyć pięknie, rodzinnie, modlitewnie i duchowo tę Uroczystość.
 3. Informujemy rodziców dzieci I Komunijnych, że w związku ze zmianą limitów osób mogących uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele, możemy do każdego z podanych wcześniej terminów dołączyć dwie rodziny. Terminy i adres e-mail dla chętnych podane są na stronie parafii w zakładce Sakramenty / I Komunia Święta. Bierzemy pod uwagę kolejność zgłoszeń. Będzie również możliwość przyjęcia Sakramentów po wakacjach, uwzględniając aktualną sytuację epidemiczną, konkretnie 19 września na Mszach św. o godz. 13.00 i 14.00. Zapisy na podany adres mailowy od 1 września.
 4. W najbliższą sobotę 23 maja na Mszy św. o godz. 14.00 grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i ich najbliższych w piątek o godz. 17.00.  
 5. Nabożeństwa majowe są odprawiane w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty o godz. 18.00. W Centrum św. Jana Pawła II codziennie o godz. 17.00.
 6. Dzisiaj transmitujemy Msze św. z naszego kościoła o godz. 10.00 .
 7. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek . Ks. Proboszcz  w środę .  Według obowiązującego planu.
 8. W ramach obchodów 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek o godz. 18.00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie tematem papieskiego nauczania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na konto parafii. Dziękujemy również za ofiary złożone na daninę diecezjalną składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni Krzyżowe – Dni Modlitw o Dobre Urodzaje i za Kraje Głodujące.
 11. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 12. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego .
 13. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw Całego Świata za Kościół w Chinach.
 14. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do Komunii Świętej i wielkanocnej spowiedzi.
 15. Okazja do spowiedzi św. w czasie rannych i pół godziny przed wieczorną Mszą św., a także w piątek o godz. 17.00.
 16. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Jarosław.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
 18. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Teresa Sobczak l. 71, Tomasz Strzałkowski l. 47 - Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook