• slajd3
A A A

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek po Mszy św. pogrzebowej od godz. 12.00, we wtorek po Mszy św. o godz. 8.00, od środy do piątku po Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W poniedziałek 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 18.30.
 2. Dzisiaj Mszę św. o godz. 12.30 odprawi ks. neoprezbiter Ryszard Trzaskawka, który odbywał praktykę klerycką w naszej parafii.
 3. Od 1 lipca wprowadzamy wakacyjny porządek Mszy św. W dni powszednie w lipcu i sierpniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.30. W niedzielę Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 20.00.
 4. Od 1 lipca po 8 latach  odchodzi Ks. Paweł Bucki, który przechodzi do parafii św. Jadwigi w Inowrocławiu. Przychodzi ks. Romuald Karmoliński z parafii św. Jadwigi w Inowrocławiu. Dziękujemy Ks. Pawłowi za 7 lat pracy wikariuszowskiej i w kapelana obu chodzieskich szpitali. Za wszelkie dobro niech Pan Jezus wynagrodzi i błogosławi na nowej placówce wikariusza i kapelana w Inowrocławiu. Ks. Paweł Mszę św. pożegnalną odprawi w poniedziałek o godz. 10.00.
 5. Od 1 lipca na roczną praktykę do naszej parafii przychodzi ks. diakon Rafał Wojciechowski.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będzie Wspólnota Jan Chrzciciel. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Komunia św. co 20 minut. W wakacje nie ma objazdu chorych z posługą sakramentalną.
 7. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 8. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na prace remontowe i gospodarcze. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 6840 zł . Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. W najbliższym czasie przewidziana jest krystalizacja i czyszczenie posadzki w kościele.
 9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii i daninę diecezjalną. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. Warunki przyjęcia do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie są wywieszone w gablocie ogłoszeń.
 11. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Medjugorie od 13 do 23 lipca, zapisu w biurze parafialnym.
 12. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Jarosław.
 13. Dziękujemy za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania, księżom wikariuszom, animatorom poszczególnych grup, katechetom, rodzicom i młodzieży przygotowującej się i przystępującej do sakramentu bierzmowania. Służbie liturgicznej Ołtarza, p. organiście, chórowi parafialnemu, pp. kościelnym. Dziękujemy za dar ołtarza od młodzieży bierzmowanej dla parafii – ornat maryjny i komplet bielizny kielichowej. Dobiegają końca I Komunie św., dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i prowadzenie tych dzieci w tym trudnym czasie epidemii. Siostrze Agacie i katechetom, rodzicom, wszystkim dzieciom za pobożne trwanie przy Panu Jezusie, zespołom młodzieżowym za prowadzenie śpiewu w czasie Mszy św. I Komunijnych, pp. Kościelnym . Dziękujemy za dar ołtarza kryształowe ampułki do wina i wody oraz pojemnik na pateny do Komunii św. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 14. W sobotę 4 lipca będziemy gościć w naszym Mieście Grupę Ewangelizacyjną – Pustynię Miast. Wspólnota ta już od 28 lat podejmując wezwanie Ojca św. - Św. Jana Pawła II do tzw. „ nowej ewangelizacji” organizuje – uliczne rekolekcje ewangelizacyjne. Spotkania odbywać się będą na osiedlach, placach, Rynku Miasta oraz w naszej świątyni . Prosimy o wyrozumiałość dla tych „ współczesnych misjonarzy”, którzy z radością, odwagą i Mocą Ducha Świętego głoszą Słowo Boże poprzez: śpiew, taniec, modlitwę i katechezę. Młodzież z Pustyni Miast będzie również modlić się z naszą wspólnotą parafialną na sobotniej Mszy św.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
 16. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Ryszard Góra l. 73, Konrad Szefer l. 70/ pogrzeb odbędzie się w poniedziałek/ - Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook