• slajd3
A A A

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku. Początek  po Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Przypominamy o wynikającym z prawa nakazie zakrywania ust i nosa przez wiernych uczestniczących w liturgiach. Oczywiście należy pamiętać też i o tym, że niektóre osoby mogą być zwolnione z tego obowiązku np. z przyczyn zdrowotnych.
 2. Od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili pojazdy z racji św. Krzysztofa patrona kierowców i złożyli ofiary na misje w kwocie 2264,31 zł. i 2 euro. Dziękujemy policji za pomoc i kierowanie ruchem oraz paniom z Koła Misyjnego naszej parafii. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed ranną Mszą św., pół godziny przed Mszą św. wieczorną .
 5. W sobotę obchodzić będziemy I sobotę miesiąca. W wakacje nie ma objazdu chorych z posługą sakramentalną.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będzie Apostolstwo Dobrej Śmierci. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30, Komunia św. co 20 minut. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów, w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę św. Dominika.
 8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii i daninę diecezjalną. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Krystian.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny, Wpis i L,Oservattore Romano.
 11. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Maria Kajda l. 79, Leszek Kotewa l. 67 - Wieczny odpoczynek…

 

                                                SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO

 1. Miejscem udzielania Sakramentu Chrztu Świętego jest parafia zamieszkania rodziców dziecka. W uzasadnionych przypadkach można ochrzcić dziecko w innej parafii, ale potrzebna jest pisemna zgoda własnego Ks. Proboszcza.
 2. Rodzice i chrzestni są zobowiązani do wzięcia udziału w katechezie chrzcielnej. W naszej parafii katechezy są zawsze w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy, aby wziąć udział w katechezie jeszcze przed urodzeniem dziecka. Uczestnicy otrzymują zaświadczenie, które trzeba przedstawić w Biurze Parafialnym.
 3. Chrzty w naszej parafii odbywają się w drugą sobotę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.30 i w czwartą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30.
 4. Chrzest zgłaszamy w Biurze Parafialnym mniej więcej tydzień przed planowanym terminem. Trzeba przedstawić: odpis aktu urodzenia dziecka, świadectwo ślubu kościelnego rodziców, zaświadczenia o katechezie rodziców i chrzestnych, dane rodziców i chrzestnych ( imię i nazwisko, wiek, wyznanie, adres z ulica i numerem domu, zawód, jeśli rodzice chrzestni są z innej parafii to jeszcze zaświadczenie od własnego Księdza Proboszcza, że mogą być rodzicami chrzestnymi).
 5. Rodzicami chrzestnymi mogą być katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, wierzący i praktykujący, mogący przystąpić do spowiedzi i Komunii św. czyli nie mogą być ludzie żyjący w konkubinacie czy też związkach tylko cywilnych.

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook