Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku. Początek  po Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Przypominamy o wynikającym z prawa nakazie zakrywania ust i nosa przez wiernych uczestniczących w liturgiach.
 2. W środę 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Na wieczornej Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
 3. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy jako pomoc dla poszkodowanych w Bejrucie kwotę 4040 złotych. Wszystkim składającym ofiary i zbierającym członkom Koła Misyjnego i Parafialnego Zespołu Caritas składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 nastąpi poświęcenie i odsłonięcie tablicy upamiętniającej starszego chorążego sztabowego Mirosława Łuckiego, który pochodzi z naszej parafii. W nocy z 23 na 24 sierpnia 2013 podczas operacji antyterrorystycznej zginął w Afganistanie.
 5. Okazja do spowiedzi św. codziennie w czasie rannej Mszy św., pół godziny przed Mszą św. wieczorną oraz w piątek o godz. 17.00.
 6. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Święto św. Bartłomieja (Ap), w środę Uroczystość MB Częstochowskiej, w czwartek św. Moniki, w piątek św. Augustyna ( bp, dK), w sobotę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 7. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii i daninę diecezjalną. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. W dniu 29 sierpnia br. w godz. 10.00-14.00 Stowarzyszenie Osób po Endoprotezoplastyce Biodra „Bioderko” organizuje akcję z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia – „Dzień dla Zdrowia”. Wydarzenie ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat profilaktyki zdrowia, a także honorowego dawstwa krwi.
 9. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Jarosław.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny, Wpis i L,Oservattore Romano.
 11. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Helena Wiśniewska l. 90, Siostra Benigna l. 70, Stefan Pasławski l. 58, Zbigniew Najda l. 74 - Wieczny odpoczynek…