slajd3
A A A

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku. Początek po Mszy św. o godz. 8.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Przypominamy o zakładaniu maseczek i dezynfekcji rąk przy wchodzeniu do kościoła. Jeżeli ktoś przyjmuje Komunię św. na rękę to drugą ręką bierzemy z ręki, a nie ustami z ręki. Zawsze spożywamy Komunię św. przy kapłanie.
 2. Młodzież z klas ósmych pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania może do końca września odbierać w zakrystii deklaracje dla kandydatów. Wypełnione deklaracje należy przynieść na pierwsze spotkanie, którego termin zostanie ogłoszony.
 3. W poniedziałek o godz. 19.30 zapraszamy na powakacyjną próbę chóru. Zapraszamy też nowych chórzystów.
 4. Okazja do spowiedzi św. codziennie w czasie rannej Mszy św., pół godziny przed Mszą św. wieczorną oraz w piątek o godz. 17.00.
 5. Wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok formacji w poniedziałek 7 września o godz. 18.30. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne dla rodziców w Domu Parafialnym.
 6. W niedzielę 13 września o godz. 18.30 zapraszamy na różaniec fatimski do kościoła, a następnie o godz. 19.00 Msza św. Różaniec poprowadzi wspólnota Jan Chrzciciel.
 7. 19 września o godz. 13.00 będzie sprawowana Msza św. I Komunijna dla dzieci, które rozpoczęły klasę IV, a nie przystąpiły jeszcze do Sakramentu Pokuty i Eucharystii. Zainteresowani rodzice mogą zgłaszać dzieci na adres e-mail podany na stronie parafii w zakładce Sakramenty – I Komunia św.. Po zgłoszeniu zostaną wysłane wszelkie potrzebne informacje.
 8. Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę 13 września. Początek Mszą św. o godz. 15.00, a następnie spotkanie w auli Domu Parafialnego.
 9. Prosimy pamiętać o zarezerwowanych Mszach św.
 10. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek 8 września Święto Narodzenia NMP czyli Matki Bożej Siewnej.
 11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii i daninę diecezjalną. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Romuald.
 13. Zapraszamy na weekendowe rekolekcje – warsztaty komunikacji i budowania relacji dedykowane dla małżeństw oraz par nie mających przeszkód do zawarcia sakramentu małżeństwa. Weekend odbędzie się w dniach od 2 do 4 października w Centrum Edukacyjno Formacyjnym w Gnieźnie. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, by uczestnicy czuli się bezpiecznie. Szczegóły na stronie internetowej: spotkaniamalzenskie.pl . Kontakt znajduje się również na plakacie i ulotkach.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki , Gość Niedzielny, Wpis i L,Oservattore Romano.
 15. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Anna Misiurna l. 85, Adam Górecki l. 70, Helena Białkowska l. 87, Katarzyna Purol l. 50, Wacław Hermanowicz l. 61, Łucjan Jurczyk l. 86, Alicja Wiśniewska l. 85 - Wieczny odpoczynek

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook