Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku. Początek po Mszy św. o godz. 8.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Przypominamy o zakładaniu maseczek i dezynfekcji rąk przy wchodzeniu do kościoła.
 2. Młodzież z klas ósmych pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania może do końca września odbierać w zakrystii deklaracje dla kandydatów. Wypełnione deklaracje należy przynieść na pierwsze spotkanie, którego termin zostanie ogłoszony.
 3. Okazja do spowiedzi św. codziennie w czasie rannej Mszy św., pół godziny przed Mszą św. wieczorną oraz w piątek o godz. 17.00.
 4. Dzisiaj o godz. 18.30 zapraszamy na różaniec fatimski do kościoła, a następnie o godz. 19.00 Msza św. Różaniec poprowadzi wspólnota Jan Chrzciciel.
 5. Dzisiaj rozpoczynamy X Tydzień Wychowania pod hasłem „ Budujmy więzi”. Inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego KEP ma być wyrazem troski o dobro młodzieży i dzieci oraz zwracać uwagę na pilną potrzebę wychowania, jako pomocy w szukaniu prawdy.
 6. W poniedziałek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w środę św. Korneliusza i Cypriana i w piątek św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
 7. W piątek 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy młodych klas ósmych na Mszę św. wieczorną o godz. 18.30. rozpoczynająca przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 8. 19 września o godz. 13.00 będzie sprawowana Msza św. I Komunijna dla dzieci, które rozpoczęły klasę IV, a nie przystąpiły jeszcze do Sakramentu Pokuty i Eucharystii. Zainteresowani rodzice mogą zgłaszać dzieci na adres e-mail podany na stronie parafii w zakładce Sakramenty – I Komunia św.. Po zgłoszeniu zostaną wysłane wszelkie potrzebne informacje.
 9. Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się dzisiaj w naszej parafii. Początek Mszą św. o godz. 15.00, a następnie spotkanie w auli Domu Parafialnego.
 10. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii i daninę diecezjalną. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. W czwartek 17 września obchodzimy rocznicę napadu Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku i przypadający w tym dniu Dzień Golgoty Wschodu.
 12. Informacje dotyczące przygotowania do I Komunii św. będą zamieszczone w ogłoszeniach w przyszłą niedzielę.
 13. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Jarosław.
 14. 3 października dzień skupienia dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w Górce Klasztornej. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.30. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt 15 zł.
 15. Zapraszamy na weekendowe rekolekcje – warsztaty komunikacji i budowania relacji dedykowane dla małżeństw oraz par nie mających przeszkód do zawarcia sakramentu małżeństwa. Weekend odbędzie się w dniach od 2 do 4 października w Centrum Edukacyjno Formacyjnym w Gnieźnie. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, by uczestnicy czuli się bezpiecznie. Szczegóły na stronie internetowej: spotkaniamalzenskie.pl . Kontakt znajduje się również na plakacie i ulotkach.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki , Gość Niedzielny, Wpis i L,Oservattore Romano.
 17. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Kazimierz Czarnecki l. 75,  Barbara Szulc l. 70, Danuta Mizgajska l. 60, Aleksandra Ornoch l. 72 - Wieczny odpoczynek…