Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku. Początek po Mszy św. o godz. 8.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00 dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i dorosłych. Różaniec o godz. 18.00 poprowadzą w tym tygodniu: w poniedziałek Panie i Panowie katecheci, we wtorek Grupa Męska Przyjaciele Jezusa, w czwartek Domowy Kościół, w piątek młodzież oazowa  i w sobotę o godz. 18.00 Rodzice kapłanów i osób konsekrowanych. Wszystkich starszych i chorych zachęcamy do odmawiania różańca w swoich domach.
 2. W Centrum św. Jana Pawła II przy ul. Podgórnej różaniec codziennie o godz. 17.00.
 3. We wtorek 13 dzień miesiąca – nabożeństwo Fatimskie różaniec o godz. 18.00 i Msza św. z kazaniem.
 4. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej – życzymy wszystkim nauczycielom, katechetom, emerytowanym pedagogom i pracownikom szkół Światła Ducha Świętego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia i pracy. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30.
 5. W czwartek 15 października Dzień Dziecka Utraconego – zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 18.00 i Mszę św. o godz. 18.30 wszystkich doświadczonych stratą dziecka przed urodzeniem i po narodzinach. Bez względu na wiek i okoliczności śmierci. Szczególnie tych, którzy nie mieli możliwości dokonania pochówku. W czasie różańca i Mszy św. zostaną wyczytane imiona dzieci. Prosimy przynieść zapisane imiona dzieci do zakrystii.
 6. W godzinach urzędowania biura parafialnego są przyjmowane intencje mszalne na pierwsze półrocze 2021 roku.
 7. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii i daninę diecezjalną. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Krystian.
 9. Dzisiaj z okazji XX Dnia Papieskiego zapraszamy na koncert „ Totus Tuus” naszego parafialnego młodzieżowego zespołu ICHTYS. Koncert odbędzie się w naszym koście o godz. 17.35. Serdecznie zapraszamy. Z okazji Dnia Papieskiego przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. W przyszłą niedzielę 18 października czcimy św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia. O godz. 15.00 Msza św. w intencji wszystkich obecnych i emerytowanych pracowników służby zdrowia, kapelanów oraz chorych i cierpiących.
 11. Okazja do spowiedzi św. w piątek o godz. 16.30.
 12. Zachęcamy wszystkich Drogich Parafian do troski o wzrost duchowy naszych rodzin poprzez udział we Mszy św. niedzielnej, a także w nabożeństwach w ciągu tygodnia.
 13. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym.
 14. Na stołach w przybudówce są wyłożone kartki na wymienianki jednorazowe za zmarłych, wypisane ( prosimy czytelnie) można wrzucać do skarbony ustawionej pod chórem.
 15. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego (p ), w środę bł. Radzima Gaudentego (bp), w czwartek św. Teresy od Jezusa ( dz, dK), w piątek św. Jadwigi Śląskiej i w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego ( bp, m)
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki , Gość Niedzielny, Wpis i L,Oservattore Romano.
 17. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Zdzisław Nowakowski l. 69, Jerzy Żak l. 74,  - Wieczny odpoczynek…