Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku. Początek Adoracji  Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00

 1. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie i poprowadzenie nabożeństwa Słowa Bożego w sobotni wieczór, w czasie którego mogliśmy przyjrzeć się postaci Mojżesza i odpowiedzieć na pytanie: Jak spotkać się ze Słowem Boga w naszym życiu? Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym nabożeństwie.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu według normalnego porządku, z pewnymi poprawkami czyli we wtorek tylko od 15.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 12.00, w pozostałe dni bez zmian. Ks. Proboszcz w środę od 16.00 do 17.30.
 3. W godzinach urzędowania biura parafialnego są przyjmowane intencje mszalne na pierwsze półrocze 2021 roku.
 4. Od poniedziałku rozpoczynamy Msze św. „Roratnie” o godz. 7.00. Dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki, dla dorosłych we wszystkie dni tygodnia, a dla młodzieży w piątek o godz. 18.30. Prosimy, aby dzieci przychodziły z lampionami.
 5. Od dzisiaj rozpoczynają się Ogólnopolskie Rekolekcje Oddanie 33. Są to 33 – dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Rekolekcje będą emitowane w Radiu Emaus od 29 listopada do 31 grudnia od poniedziałku do piątku o godz. 5.40 i 18.40, a w sobotę i niedzielę o godz. 6.40 i 15.10.Rekolekcje są propozycją formacji duchowej na czas Adwentu. Więcej informacji na stronie oddanie33.pl.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będzie: Wspólnota Męska Przyjaciele Chrystusa. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Komunia św. co 20 minut. W sobotę ze względu na sytuację nie będzie objazdu chorych z posługą sakramentalną.
 7. W sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 odpust ku czci św. Mikołaja pierwszego patrona naszej parafii. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. wikariusz Michał Owczarczak. Prosimy o poczty sztandarowe i serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Pierwsza niedziela miesiąca ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na opłacenie rachunków. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 3390 zł.. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Zostały rozpoczęte prace przy nowej posadzce na balkonie  probostwa, prace będą kontynuowane na wiosnę.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek, jako pomoc rodakom żyjącym w krajach byłego Związku Radzieckiego.
 11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii również te wpłacane na konto parafii i daninę diecezjalną. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. Od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne, jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duża świeca kosztuje 14 zł, mała 7 zł. Świece można również nabyć w poniedziałki, środy i piątki od 9.00 do 12.00 w biurze Caritas w domu parafialnym.
 13. Na każdej Mszy św. święcimy opłatki wigilijne, ale ze względu na czas epidemii są do nabycia w godzinach urzędowania biura parafialnego.
 14. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym.
 15. Okazja do spowiedzi św. w czasie rannych i pół godziny przed wieczorną Mszą św. i w piątek o godz. 17.00.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki , Gość Niedzielny, Wpis i L,Oservattore Romano.
 17. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Władysław Pawłowski l. 81, Friedolin Kutz l. 77, Mieczysław Sadokierski l. 83, Kazimierz Krukowski l. 54, Jerzy Mikołajczak l. 74, Kazimiera Mandelt l. 78, Sławomir Górzny l. 47, Krystyna Solarczyk l. 97,   - Wieczny odpoczynek…