Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku. Początek Adoracji  Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00

 1. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu według normalnego porządku. Ks. Proboszcz w środę od 16.00 do 17.30.
 2. W godzinach urzędowania biura parafialnego są przyjmowane intencje mszalne na pierwsze półrocze 2021 roku.
 3. Zapraszamy na Msze „Roratnie” o godz. 7.00. Dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki, dla dorosłych we wszystkie dni tygodnia, a dla młodzieży w piątek o godz. 18.30. Prosimy, aby dzieci przychodziły z lampionami.
 4. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30,10.00, 17.00 i 18.30. W godzinach od 12.00 do 13.00 przypada „ Godzina Łaski”. Zapraszamy na modlitwę do kościoła, jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w modlitwie w kościele zapraszamy do modlitwy w swoich domach.
 5. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 odpust ku czci św. Mikołaja pierwszego patrona naszej parafii. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. wikariusz Michał Owczarczak z Budzynia. Prosimy o poczty sztandarowe i serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii również te wpłacane na konto parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. W czwartek 10 grudnia po wieczornej Mszy św. w kościele spotkanie pielgrzymów do Gruzji i Armenii. Sprawa ważna.
 8. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne, jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duża świeca kosztuje 14 zł, mała 7 zł. Świece można również nabyć w poniedziałki, środy i piątki od 9.00 do 12.00 w biurze Caritas w domu parafialnym.
 9. Opłatki wigilijne można nabyć w godzinach urzędowania biura parafialnego i biura Caritas.
 10. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym.
 11. Zachęcamy do przedświątecznej spowiedzi św. Nie będzie spowiedzi z zaproszonymi kapłanami dlatego prosimy przystąpić do spowiedzi wcześniej i nie zostawiać na ostatnią chwilę. Okazja do spowiedzi św. w czasie rannych i pół godziny przed wieczorną Mszą św. i w piątek o godz. 17.00.
 12. Do chorych udajemy się tylko na prośbę osoby chorej.
 13. Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie czyli w krajach byłego Związku
 14. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela Gaudete , a także przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ofiarach, wszystkich internowanych i prześladowanych oraz o naszej umiłowanej Ojczyźnie.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki , Gość Niedzielny, Wpis i L,Oservattore Romano.
 16. W salce przy kościele Nawiedzenia NMP codziennie o godz. 13.00 są wydawane obiady.
 17. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Bronisława Wojtkowiak l. 78, Joanna Walerowska l. 65, Irena Zalewska – Kuchn l. 88, Barbara Burzyńska l. 87, Dawid Klimczyk l. 41  - Wieczny odpoczynek…