Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku. Początek Adoracji  Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00

 1. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu według normalnego porządku. Ks. Proboszcz w środę od 16.00 do 17.30.
 2. Zapraszamy na Msze „Roratnie” o godz. 7.00. Dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki, dla dorosłych we wszystkie dni tygodnia, a dla młodzieży w piątek o godz. 18.30.
 3. Dziękujemy Ks. Michałowi Owczarczakowi wikariuszowi z Budzynia za przewodniczenie sumie odpustowej, Służbie Liturgicznej Ołtarza i ks. diakonowi, pocztom sztandarowym naszej parafii, chórowi parafialnemu z p. organistą, pp. kościelnym i wszystkim, którzy uczestniczyli w odpuście ku czci św. Mikołaja pierwszego patrona naszej parafii. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W związku z wprowadzonym limitem wiernych w kościołach, u nas są 43 osoby, wyjątkowo w tym roku odprawimy trzy pasterki: o godz. 20.30, 22.00 i 24.00. Pragniemy w ten sposób dać możliwość uczestniczenia jak największej liczbie naszych parafian w tej wyjątkowej Mszy św. pasterskiej. Ze względu na sytuację będziemy zmuszeni do liczenia wiernych wchodzących do kościoła.
 5. Nie będzie kolędy w dotychczasowej formie, natomiast będziemy zapraszać naszych parafian z poszczególnych ulic na Mszę św. kolędową sprawowaną w ich intencji. O szczegółach będziemy informować.
 6. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii również te wpłacane na konto parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Opłatki wigilijne można nabyć u Sióstr przy wyjściu z kościoła oraz  w godzinach urzędowania biura parafialnego.
 8. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym.
 9. Zachęcamy do przedświątecznej spowiedzi św. Nie będzie spowiedzi z zaproszonymi kapłanami, dlatego prosimy przystąpić do spowiedzi wcześniej i nie zostawiać na ostatnią chwilę. Okazja do spowiedzi św. w czasie rannych i pół godziny przed wieczorną Mszą św. i w piątek o godz. 17.00.
 10. Do chorych udajemy się tylko na prośbę osoby chorej.
 11. W czwartek 17 grudnia przypada 84 rocznica urodzin papieża Franciszka, pamiętajmy o Namiestniku Chrystusowym w naszych modlitwach.
 12. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Gaudete, a także przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Ksiądz Prymas zachęca do włączenia się w inicjatywę Instytutu Pamięci Narodowej, dotyczącej uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce: „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich mieszkań zapalonych świec właśnie dzisiaj o godz. 19.30, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec władz komunistycznych w Polsce.
 13. Liturgiczna Służba Ołtarza razem z dziećmi z chórku rozprowadzają przy wyjściu z kościoła sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na letni wypoczynek.
 14. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID – 19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w apelu” Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż miesiąc od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki i L,Oservattore Romano.
 16. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Dawid Flitta l. 35/ pogrzeb odbył się na cmentarzu w Nietuszkowie/, Tadeusz Wierzbicki l. 66, Antoni Gajdziński l. 89  - Wieczny odpoczynek