Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu tylko w poniedziałek. We wtorek i środę będzie budowany żłóbek. Początek Adoracji  Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00

 1. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu do środy według normalnego porządku. W Wigilię biuro będzie nieczynne. Ks. Proboszcz będzie w biurze parafialnym w środę od 16.00 do 17.30.
 2. Zapraszamy na Msze „Roratnie” o godz. 7.00. Dla dzieci w poniedziałek i w środę zakończenie, dla dorosłych zakończenie w czwartek w Wigilię.
 3. W związku z wprowadzonym limitem wiernych w kościołach, u nas są 43 osoby, wyjątkowo w tym roku odprawimy trzy pasterki: o godz. 20.30, 22.00 i 24.00. Ze względu na sytuację będziemy zmuszeni do liczenia wiernych wchodzących do kościoła, w dzisiejszą niedzielę, w czasie Pasterek i w Święta Bożego Narodzenia. Prosimy, aby wierni  wchodzili do kościoła przez zakrystię. Prosimy o przyjęcie tych decyzji ze zrozumieniem.
 4. Spowiedź św. w czasie rannych Mszy św., wieczorem w poniedziałek i wtorek od 17.30 oraz w środę od 16.30 do Mszy św. i następnie od 17.30 do 18.30.
 5. W pierwsze Święto Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. według niedzielnego porządku.
 6. W drugie Święto Bożego Narodzenia czcimy św. Szczepana pierwszego męczennika. Wszystkie Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie składka jest przeznaczona na KUL.
 7. W drugie Święto Bożego Narodzenia o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Powstańców Wielkopolskich w 102 rocznicę Powstania Wielkopolskiego.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii również te wpłacane na konto parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. Opłatki wigilijne można nabyć u Sióstr przy wyjściu z kościoła oraz  w godzinach urzędowania biura parafialnego.
 11. Kolędy w dotychczasowej formie nie będzie. Drogim Parafianom my Kapłani posługujący w tej Wspólnocie przekazujemy życzenia świąteczne wraz z modlitwą na zakończenie każdego dnia kolędowego i plan Mszy św. kolędowych odprawianych w konkretnym dniu za mieszkańców danej ulicy czy bloku. Listy z życzeniami i terminarzem Mszy św. kolędowych znajdziecie Państwo w skrzynkach na listy.
 12. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym.
 13. Do chorych udajemy się tylko na prośbę osoby chorej.
 14. Liturgiczna Służba Ołtarza razem z dziećmi z chórku rozprowadzają przy wyjściu z kościoła sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na letni wypoczynek.
 15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć też jako prezent dla całej rodziny gry planszowe : Mędrcy Świata Monarchowie i Droga do Betlejem oraz opowiadania : Wigilia w ZOO i Anielska Gwiazda. W cenie 10 zł.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki i L,Oservattore Romano.
 17. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Marianna Dantes l. 85, Andrzej Jeske l. 70, Grzegorz Kieruj l. 55, Gertruda Janusz l. 89, Leon Snopek l. 72  - Wieczny odpoczynek…