Kolejna część zdjęć z Panamy, oraz krótka relacja naszych chodzieskich pielgrzymów:

Światowe Dni Młodzieży w Panamie dobiegły końca. Nas czeka jeszcze kilka dni oczekiwania na samolot, podczas których odwiedzimy jeszcze raz ocean oraz kanał panamski. Podczas wydarzeń centralnych udało nam się kilka razy z bliska zobaczyć papieża Franciszka, wysłuchać jego homilii, wsłuchać w słowa, które Chrystus chce nam przez niego przekazać.

Oprócz wydarzeń centralnych, dzięki uprzejmości znajomej, udało nam się odwiedzić stacjonujący obecnie w porcie Panama City Dar Młodzieży. Niesamowitym przeżyciem była możliwość zobaczenia jednego z symboli naszego państwa na drugim końcu świata.

Papież w tym roku skupił się przede wszystkim na przekazaniu nam, że jako młodzież nie jesteśmy przyszłością, tylko teraźniejszością. Nasza misja jest tu i teraz, a nie w nieokreślonej przyszłości. Następne Światowe Dni Młodzieży wracają do Europy. Młodzi z całego świata zawitają do Portugalii, do Lizbony. Zachęcamy do udziału w spotkaniu, które otwiera oczy na inną kulturę, daje możliwość poznania ludzi z każdego zakątku naszego globu i spojrzenia, w jaki sposób oni patrzą na wiarę. Może uda nam się tam razem spotkać? 🙂

Zdjęcie z prezydentem Panamy

 

Liturgia Dnia

Sakramenty

 

Facebook