• slajd3

Liturgia Dnia

A A A

W minioną niedzielę, 13 października aula Domu Parafialnego parafii św. Floriana była wypełniona. Tego dnia odbyło się spotkanie z Moniką i Marcinem Gomułkami, młodymi ludźmi pełnymi wiary i energii.  Do Chodzieży przyjechali w czwórkę, a w zasadzie w piątkę, bo trzecie dzieciątko mieszka jeszcze po sercem Moniki. Wszyscy nieziemsko piękni. Oprócz urody mają niesamowitą mądrość. Jednocześnie bardzo realni, normalni, prawdziwi. Młode małżeństwo, powitane i zachęcone miłym słowem przez ks. Jarka Wesołowskiego, podzieliło się swoim świadectwem

Szczerze, czasem żartem, opowiedzieli swoją historię narzeczeństwa i czasu małżeństwa. Opowiedzieli o trudnościach, ale też o pięknie narzeczeństwa, małżeństwa i rodziny.  Podzielili się swoim sposobem na budowanie szczęścia małżeńskiego w prozie codziennego życia. Wnioski zawsze sprowadzały się do jednego słowa: MIŁOŚĆ. Uczą się ją dawać i brać. Uczą się od najlepszego nauczyciela: Boga. Mówili o sobie, że: „Byli umarli, a znów ożyli”. Ciągle uczą się siebie, uczą się kochać. Często słuchaczom powtarzali: „Bóg Cię kocha!” i jest źródłem radości i miłości a wszystko w naszym życiu zależy od decyzji. To jest nasza decyzja, czy będziemy z tego źródła korzystać. Kończąc spotkanie chwilą modlitwy zaprosili wszystkich do tej radości i do poznania jej źródła.

Jeden z uczestników dziękując za spotkanie podkreślił, że padło kilka prostych zdań, a dały sporo do myślenia i utwierdził się w przekonaniu co tak naprawdę w życiu i w małżeństwie jest najważniejsze. Kilka młodych osób opuszczając aulę głośno stwierdzało, że spotkanie dało im wiele do myślenia. Energia, zdecydowane i mocno wypowiadane słowa stały się dla nich inspiracją. 

Monika i Marcin prowadzą bloga oraz kanał YT „Początek wieczności”, gdzie dzielą się na bieżąco doświadczeniem przeżywania małżeństwa i rodzicielstwa z Bogiem. Tam z przekonaniem pokazują, że „Małżeństwo jest Boskie!”, tam zapraszają do wspólnego doświadczenia daru Miłości mocniejszej niż śmierć. Dzięki temu nasze spotkanie w auli ma ciąg dalszy….

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook