• slajd3

Liturgia Dnia

A A A

15 października to Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu, w naszej parafii modliliśmy się podczas nabożeństwa różańcowego i mszy św. w intencji rodziców i rodzin dzieci zmarłych przed urodzeniem a także dzieci  zmarłych w wyniku choroby czy nieszczęśliwych wypadków.

Przed modlitwą rodzice mogli symbolicznie oddać swoje zmarłe dzieci Bogu zapalając im światełko przy ołtarzu. Była też wyczytana  tzw. lista Aniołkowa - lista imion dzieci.

Utrata dziecka nie dotyka tylko rodziców, ale również ich rodziny i przyjaciół. Pomnik Dziecka Utraconego, którego realizacja jest w trakcie będzie miejscem, w którym najbliżsi, rodzice, rodzina, przyjaciele będą mogli zapalić znicz i uczcić pamięć nienarodzonych dzieci. Symboliczny grób ma duże znaczenie nie tylko dla rodziców, którzy utracili swoje skarby, ale i dla tych, którzy nie do końca wierzą, że życie ludzkie zaczyna się w chwili poczęcia.

Mamy wstępną wizualizację, jak pomnik mógłby wyglądać. Końcowy kosztorys będzie  związany  z ofiarnością darczyńców i możliwościami finansowymi. Na chwilę obecną zebrano  4 tys. zł.   Szacowany koszt to 11 tys. zł. Jest już wyznaczone miejsce na cmentarzu, gdzie Pomnik będzie stał. Jest tez zakupiony materiał,  z którego będzie wykonany. Na bieżąco będziemy informować o postępach w realizacji projektu.

Zachęcamy do ofiarności i zaangażowania wszystkich, którzy chcieliby dołożyć swoją „cegiełkę”  - przygotowaliśmy na ten cel skarbonę oznaczoną napisem „wspieram budowę Pomnika Dziecka Utraconego”, która stoi kościele, lub można pozostawić swój dar w zakrystii.

Niech oddanie czci pamięci dzieciom, których nie ma wśród nas i pokój serca rodziców tych dzieci, będzie naszą wspólną nagrodą za podjęte działania.

 

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook