W niedzielę 31 grudnia 2017 roku obchodziliśmy Święto Świętej Rodziny – jest to święto patronalne Domowego Kościoła. Małżeństwa DK naszej parafii zgromadziły się na mszy św. o godz. 12.30 aby wspólnie podziękować za dar naszego Ruchu, za naszych moderatorów i wszystkich ludzi, których spotykamy w Domowym Kościele.

Eucharystii przewodniczył moderator jednego z kręgów DK przy naszej parafii ks. Jarosław Wesołowski, który podkreślił rolę i znaczenie Ruchu Oazowego Światło-Życie i jego gałęzi rodzinnej Domowego Kościoła. Podczas mszy św. wysłuchaliśmy słowa Prezydium Episkopatu Polski „ Kochać, nie zabijać! ” przypominający o  potrzebie ochrony życia człowieka na wszystkich etapach jego istnienia, a także słowa Jana Pawła II, że „każdy człowiek poczęty w łonie matki ma prawo do życia!”. Na koniec uroczystej mszy św. ks. Jarosław podziękował  wszystkim rodzinom  za świadectwo wiary i modlitwy. Powierzył też dobremu  Panu Bogu wszystkie sprawy Domowego Kościoła a także wszystkich małżeństw i rodzin naszej parafii podkreślając ważną rolę rodziny w  doświadczeniu obecności Boga.

 

Liturgia Dnia

Sakramenty

 

Facebook