1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w piątek po Mszy św. o godz. 10.00 do godz. 17.00. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. W poniedziałek, wtorek, czwartek , piątek i sobotę nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
 3. W sobotę o godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy Grocie Matki Bożej.
 4. Dzisiaj gościmy Macieja Zienkiewicza z Zakony Braci Mniejszych Kapucynów z Krakowa, który  głosi kazania  a po Mszach św. sprzedaje książki z kapucyńskiego wydawnictwa Serafin.
 5. W piątek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 18.30. Na Mszy św. o godz. 18.30 pożegnamy ks. Krzysztofa, który po trzech latach pracy duszpasterskiej przechodzi na nową placówkę do parafii św. Floriana w Żninie.
 6. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Jarosław.
 7. W piątek okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy św.
 8. Krzysztof odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną we wtorek od godz. 9.00, natomiast Ks. Paweł i Ks. Jarosław w sobotę od godz. 8.30.
 9. W sobotę o godz. 9.00 w Domu Parafialnym będzie czynna poradnia psychologiczna.
 10. W lipcu poradnia psychologiczna będzie nieczynna.
 11. W lipcu i sierpniu będzie nieczynne biuro Caritasu.
 12. Od 1 lipca wprowadzamy wakacyjny porządek Mszy św. W dni powszednie w lipcu i sierpniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.30, a w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, 17.00 i 19.00, a Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 20.00.
 13. W gablocie ogłoszeń są wywieszone warunki przyjęcia do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.
 14. W przyszłą niedzielę przypada odpust w Ujściu ku czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Tradycyjna piesza pielgrzymka na tę Uroczystość wyruszy z Chodzieży o godz. 7.00 sprzed naszego kościoła. Pielgrzymce przewodniczyć będzie ks. Jarosław. Wszystkich chętnych z obu chodzieskich parafii serdecznie zapraszamy. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 15. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na prace remontowe i gospodarcze. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 7150 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. W ostatnim czasie zostały zamontowane rolety przy oknach w biurach i poradni małżeńskiej. Koszt 2500 zł.
 16. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie i sanktuariów Chorwacji i Bośni i Hercegowiny w terminie od 9 do 19 lipca. Kontakt z Panem Henrykiem Wypyszyńskim tel. 602 535 889.
 17. We wtorek o godz. 19.15 spotkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej  w Domu Parafialnym – prosimy o przyniesienie całej wpłaty 520 dolarów , a także numeru, serii i daty ważności paszportu.
 18. W środę po wieczornej nowennie w Domu Parafialnym spotkanie grupy pielgrzymkowej pp. Mariana i Zbigniewa.
 19. Jak każdego roku zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego np. pralki, telewizory, komputery, lodówki ,żelazka itp. Zbiórka tego sprzętu na placu przy kościele dnia 29 czerwca do godz. 14.30. Przychody z tej akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.
 20. W środę przypada dzień Imienin zmarłego Ks. Kanonika Władysława Kaźmierczaka – pamiętajmy o zmarłym proboszczu w naszych modlitwach.
 21. W piątek Imieniny obchodzi Ks. Paweł. Solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętego Patrona. Polecamy ks. Pawła i wszystkich solenizantów modlitewnej pamięci Drogich Parafian.
 22. Zapraszamy młodzież do udziału w Ewangelizacyjnych Dniach Młodych, które odbędą się w Gnieźnie, w dniach od 2 do 5 lipca br. Dni Młodych są dobrą okazją, by w gronie rówieśników, dziewcząt i chłopców, wspólnie szukać Jezusa i umacniać swoją wiarę. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie i na stronach internetowych Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Zgłoszenia u ks. Pawła i ks. Jarosława.
 23. Siostry wraz z dziećmi i młodzieżą ze świetlicy „Promyk Dobra” dziękują za finansowe wsparcie letnich wakacji dla dzieci ze świetlicy w kwocie 6745 zł i 20 centów plus dodatkowe 1000 zł. W imieniu sióstr i dzieci składamy serdeczne Bóg zapłać.

W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

 1. O tym, jak ubodzy zmieniają nas na lepsze. Jest też modlitewnik 5 minut dla Boga.

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

 1. Sam na sam – ani wakacje, ani nawet mundial z myślenia nas nie zwalniają.

Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Janina Nieborak l. 70, Andrzej Bedyński l. 59, Marcin Sobka l. 37 - Wieczny odpoczynek….

 

Liturgia Dnia

Sakramenty

 

Facebook