Spotkanie z Moniką i Marcinem Gomułkami

W minioną niedzielę, 13 października aula Domu Parafialnego parafii św. Floriana była wypełniona. Tego dnia odbyło się spotkanie z Moniką i Marcinem Gomułkami, młodymi ludźmi pełnymi wiary i energii.  Do Chodzieży przyjechali w czwórkę, a w zasadzie w piątkę, bo trzecie dzieciątko mieszka jeszcze po sercem Moniki. Wszyscy nieziemsko piękni. Oprócz urody mają niesamowitą mądrość. Jednocześnie bardzo realni, normalni, prawdziwi. Młode małżeństwo, powitane i zachęcone miłym słowem przez ks. Jarka Wesołowskiego, podzieliło się swoim świadectwem

Czytaj więcej...

Koronka do Bożego Miłosierdzia na Rynku w Chodzieży. ZAPRASZAMY

Już po raz dwunasty 28 września br., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic zatłoczonych miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Również w Chodzieży przy bramie do kościoła św. Floriana od strony rynku spotykamy się by odmówić wspólnie Koronkę.

Czytaj więcej...

Spotkanie Młodych - KOSTKA 2019

W sobotę (21.09.) młodzież z naszej parafii udała się do Wrześni na Spotkanie Młodych z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki. Hasło tegorocznego spotkania to "Oglądać Boga".

Czytaj więcej...

Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę

W wtorek 27 sierpnia, 50 osób wraz z ks. Jarosławem, pielgrzymowało na Jasną Górę. Jak zwykle był to czas pogłębiania więzi – przede wszystkim z Panem Bogiem i Maryją,  ale także tych zwyczajnych, międzyludzkich, posiadających również ogromną wartość.

Czytaj więcej...

Duszpasterstwo dzieci

Po wakacjach wraca na stronę parafialną nasz co niedzielny konkurs dla dzieci. Jeśli chcesz wziąć udział zapraszamy :)

Wystarczy kliknąć na zakładkę - Grupy parafialne, a następie - Konkurs dla dzieci

Czytaj więcej...

Rekolekcje oazowe dla młodzieży

Młodzież z naszej parafii wraz z księdzem Jarosławem przeżywa rekolekcje oazowe w Białej Niżnej. Przez 15 dni pogłębiali swoją wiarę, relację z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

Czytaj więcej...

Boże Ciało 2019

Dziś po mszy świętej o godz. 9:00 z kościoła pw. św. NNMP wyruszyła procesja Bożego Ciała. Idąc z Panem Jezusem, przeszliśmy do naszego kościoła. Tam znajdował się ostatni - Czwarty Ołtarz.

Czytaj więcej...

Przyjęcie nowych ministrantów

W niedzielę 09 czerwca odbyła się uroczystość przyjęcia czterech nowych ministrantów do naszej Służby Liturgicznej. Eucharystia o godzinie 11.15 rozpoczęła się uroczystym wejściem całej Asysty do kościoła. Mszy świętej przewodniczył ksiądz Paweł, który wygłosił także Słowo Boże.

Czytaj więcej...

Wigilia Zesłania Ducha Świętego 2019

Wierzyć w Ducha Świętego oznacza wyznawać, że Duch Święty jest jedną z Osób Trójcy Świętej, współistotny Ojcu i Synowi i "z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę".

Czytaj więcej...

Parafiada 2019

Zakończyła się XIII Parafiada archidiecezji gnieźnieńskiej, w której nasza parafia zajęła 8 miejsce. Dziękuje wszystkim zaangażowanym i gratulujemy sukcesów w poszczególnych dyscyplinach.

Czytaj więcej...

 

Liturgia Dnia

Sakramenty

 

Facebook