Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu : w poniedziałek, środę, czwartek i piątek.

Początek Adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00

 1. W związku z wprowadzonym  limitem wiernych w kościołach (u nas 43 osoby). Jesteśmy zmuszeni do liczenia osób przychodzących do kościoła w niedzielę. Prosimy, aby wierni  wchodzili do kościoła przez zakrystię. Prosimy o przyjęcie tych decyzji ze zrozumieniem.
 2. We wtorek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 18.30. Na każdej Mszy św. święcone będą gromnice.
 3. W Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętamy i modlimy się w intencji Sióstr Serafitek, które pracują i posługują w naszej Wspólnocie Parafialnej.
 4. We wtorek biuro parafialne będzie nieczynne w pozostałe dni bez zmian.
 5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 adoracji przewodniczyć będzie Wspólnota Jan Chrzciciel, w piątek spowiedź św. od godz. 17.00, Komunia św. co 20 minut, o godz. 18.10 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Seca Maryi i duchowe przygotowanie przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej archidiecezji i parafii.
 6. W sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 7. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca, ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace gospodarcze i remontowe. W poprzednim miesiącu zebraliśmy 3580 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. W ostatnim czasie zostały zamontowane metalowe siatki od wewnętrznej strony w wieży kościelnej koszt 4000 zł., została naprawiona brama wjazdowa na teren probostwa koszt 3200 zł.
 8. Msze św. kolędowe: w poniedziałek w intencji mieszkańców ulicy Krasińskiego i Mickiewicza, we wtorek w intencji mieszkańców ulicy Fredry, Drewsa, Skłodowskiej i Reymonta 2, w środę ulicy Reymonta 4, 5 i 6, w czwartek w intencji mieszkańców ulicy Reymonta 8 oraz w piątek w intencji mieszkańców ulicy Reymonta 9. Zachęcamy do rodzinnej modlitwy w swoich domach. Chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele. Wszystkie Msze św. będą odprawione o godz. 18.30.
 9. Za wszystkie ofiary składane w czasie Mszy św. kolędowej oraz te wpłacane na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. W dniach od 7 do 14 lutego trwa Międzynarodowy Tydzień Małżeństw. Zapraszamy na Mszę św. w intencji tych, których kochamy. Msza św. będzie odprawiona w niedzielę 7 lutego o godz. 11.15, w naszej Kolegiacie. Zapraszamy do zapoznania się z programem całego Tygodnia, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegóły na stronie Chodzieskiego Forum Małżeństw.
 11. Okazja do spowiedzi św. codziennie w czasie rannych Mszy św. pół godziny przed wieczorną Mszą św. i w piątek o 17.00.
 12. Dzisiaj gościmy Ojca ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który będzie głosił Słowo Boże i rozprowadzał kalendarze misyjne.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki, Wpis i L,Oservattore Romano.
 14. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej, we wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego, w piątek św. Agaty, w sobotę św. Pawła Miki i Towarzyszy.
 15. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Ryszard Piotrowski l. 74,Ewa Masłowska l. 42 - Wieczny odpoczynek…