Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu: od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 8.00. O godz. 15.00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych, w naszym kościele mogą uczestniczyć we Mszy św. 43 osoby. Ze względu na ograniczenia w kościele można uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz. Komunia św. jeżeli będzie udzielana przy drzwiach zakrystii. Przypominamy  o zasłanianiu ust i nosa w czasie pobytu w kościele.
 2. W przyszłą sobotę na Mszach św. o godz. 11.00, 12.15 i 13.30 oraz w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 grupa dzieci przystąpi do I Komunii św.
 3. Spowiedź św. dla dzieci I Komunijnych w piątek o godz. 16.30, następnie zapraszamy również do spowiedzi rodziny dzieci przystępujących do I Komunii św.
 4. Prosimy Drogich Parafian, aby w niedzielę 23 maja nie planowali uczestnictwa we Mszy św. o godz. 12.30. Na tej Mszy św. grupa dzieci z naszej parafii wraz z najbliższą rodziną będą przeżywały I Komunię św. Można ewentualnie uczestniczyć, ale na zewnątrz Kościoła.
 5. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego, w czasie którego spróbujemy przyjrzeć się postaci Estery. Po nabożeństwie zapraszamy na nocne czuwanie, które poprowadzi Koinonia Jan Chrzciciel, Oaza i zespół młodzieżowy Ichtys. Zakończenie Mszą św. o godz. 22.00.
 6. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.00. W sobotę Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy Grocie. W centrum  św. Jana Pawła II nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.00.
 7. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy.
 9. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 10. Okazja do spowiedzi św. codziennie w czasie rannych i pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 11. Pielgrzymka do Medjugorje i sanktuariów Chorwacji i Bośni i Hercegowiny odbędzie się w dniach od 12 do 22 lipca br. Wszyscy chętni, którzy będą zaszczepieni mogą zgłaszać się do p. Henryka Wypyszyńskiego tel. 602 535 889 lub w biurze parafialnym.
 12. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu według obowiązującego planu, Ksiądz będzie przyjmował we wtorek i środę od godz. 16.00 do 17.30.
 13. Za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.
 14. Odpowiadając na zapytania Drogich Parafian o nagłośnienie i kable, które są przyklejone taśmą, informujemy, że jest to tylko tymczasowe, gdyż prace są jeszcze nie skończone. Pracownicy firmy Rduch zostawili głośniki i wzmacniacz do testowania i za jakiś czas prace będą dokończone tak jak trzeba i jak powinno być.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest również Mały Przewodnik dla dzieci cały numer poświęcony św. Florianowi
 16. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Barbara Wronikowska l. 79, Stanisław Wełnic l. 75, Czesława Szałkowska l. 87, Grzegorz Strzępka l. 59 – Wieczny odpoczynek ….