Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku  początek po Mszy św. o godz. 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00.

 

 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00 dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i dorosłych. Różaniec o godz. 18.00 poprowadzą w tym tygodniu: w poniedziałek Apostolstwo Dobrej Śmierci, we wtorek Szkoła Słowa Bożego , w czwartek katecheci, w piątek Domowy Kościół i w sobotę o godz. 18.00 Przyjaciele Chrystusa. Wszystkich starszych i chorych zachęcamy do odmawiania różańca w swoich domach.
 2. W środę 13 dzień miesiąca nabożeństwo Fatimskie różaniec o godz. 18.00 poprowadzi Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn i Msza św. z kazaniem.
 3. W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej — życzymy wszystkim nauczycielom, katechetom, emerytowanym pedagogom i pracownikom szkól Światła Ducha Świętego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia i pracy.
 4. W piątek 15 października Dzień Dziecka Utraconego — zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 18.00 i Mszę św. o godz. 18.30 wszystkich doświadczonych stratą dziecka przed urodzeniem i po narodzinach. Bez względu na wiek i okoliczności śmierci. Szczególnie tych, którzy nie mieli możliwości dokonania pochówku. W czasie różańca i Mszy św. zostaną wyczytane imiona dzieci. Prosimy przynieść zapisane imiona dzieci do zakrystii. Przy wejściu na nową część cmentarza powstaje pomnik poświęcony Dzieciom Nienarodzonym i tym, które umarły zbyt wcześnie. Jest to inicjatywa rodziców i wielu ofiarodawców, a także anonimowego darczyńcy. Pomnik ten będzie miejscem pamięci dla wszystkich rodziców, którzy nie mają grobu swojego dziecka. 15 października w Dzień Dziecka Utraconego będzie można przy tym pomniku symbolu pomodlić się i zapalić znicz, a uroczyste poświęcenie nastąpi 1 listopada.  
 5. W godzinach urzędowania biura parafialnego są przyjmowane intencje mszalne na pierwsze półrocze 2022 roku.
 6. Oaza Dzieci Bożych zaprasza dzieci przedszkolne i szkolne w każdy czwartek o godz. 18.00 do auli domu parafialnego.
 7. Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o godz. 11.15.
 8. Z okazji Dnia Papieskiego przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 9. Gra miejska – NOC ŚWIĘTYCH – „ Święci są wśród nas”. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń i u ks. Przemysława.
 10. Zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych w czwartek 28 października w godz. od 16.00 do 19.00 w auli domu parafialnego. Prosimy o przebranie się za wybranego świętego lub anioła. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 11. Spotkanie uczniów klas 8 , którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę 16 października o godz. 10.00 w auli domu parafialnego. Proszę przynieść wypełnione deklaracje.
 12. Rodziców uczniów klas 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 18 października o godz. 18.30 w kościele.
 13. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym.
 14. Na stolach w przybudówce są wyłożone kartki na wymienianki jednorazowe za zmarłych, wypisane ( prosimy czytelnie) można wrzucać do skarbony ustawionej pod chórem.
 15. Okazja do spowiedzi św. codziennie w czasie rannej i pół godziny przed wieczorną Mszą św. oraz w piątek o godz. 17.00.
 16. W tym tygodniu obchodzimy: w środę bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek bł. Radzima Gaudentego/bp/, w piątek św. Teresy od Jezusa, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.
 17. Za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki.
 19. Odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Grażyna Błońska l. 67 - Wieczny odpoczynek…