Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku  początek po Mszy św. o godz. 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00.

 

 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00 dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i dorosłych. Różaniec o godz. 18.00 poprowadzą w tym tygodniu: w poniedziałek Koło Misyjne, we wtorek Wspólnota Jan Chrzciciel, w czwartek Parafialny Zespół Caritas i Grupa Modlitewna Medjugorje, w piątek Radio Maryja i w sobotę o godz. 18.00 Szkoła Słowa Bożego. Wszystkich starszych i chorych zachęcamy do odmawiania różańca w swoich domach. W Centrum św. Jana Pawła II przy ul. Podgórnej różaniec codziennie o godz. 17.00.
 2. W poniedziałek czcimy św. Łukasza — patrona Służby Zdrowia. O godz. 18.00 różaniec w intencji obecnych i emerytowanych pracowników służby zdrowia, a o godz. 18.30 Msza św.
 3. Spotkanie Koła Misyjnego w środę po nowennie o godz. 17.00 w domu parafialnym.
 4. W godzinach urzędowania biura parafialnego są przyjmowane intencje mszalne na pierwsze półrocze 2022 roku.
 5. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi O. Paweł Ratajczyk ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, a po Mszach św. będzie rozprowadzany kalendarz misyjny.
 6. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym.
 7. Na stolach w przybudówce są wyłożone kartki na wymienianki jednorazowe za zmarłych, wypisane ( prosimy czytelnie) można wrzucać do skarbony ustawionej pod chórem.
 8. Okazja do spowiedzi św. codziennie w czasie rannej i pół godziny przed wieczorną Mszą św. oraz w piątek o godz. 17.00.
 9. W poniedziałek 25 o godz. 18.00, we wtorek 26 o godz. 18.30 i w środę 27 o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych termin do wyboru. Spotkania odbędą się w auli domu parafialnego. Będą do nabycia książeczki do i Komunii św.
 10. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty, w środę św. Jana Kantego, w piątek św. Jana Pawła II.
 11. Szkolenie fotografów chcących robić zdjęcia i filmować w czasie liturgii, odbędą się 3 listopada w godz. od 18.00 do 20.30 w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym ul Seminaryjna 2 w Gnieźnie. Zgłoszenia do 31 października drogą internetową.
 12. Jeżeli nie zajdą jakieś zmiany to w Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada uroczystości na cmentarzu rozpoczną się o godz. 14.00.
 13. Przypominamy o trwającym konkursie na wykonany samodzielnie różaniec.
 14. Za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki.
 16. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jerzy Gorkowski l. 70, Barbara Wieczorek l. 87, Andrzej Filipowski l. 72, Edmund Koralewski l. 75, Irena Dusterdiek l. 88, Marek Wyrzykiewicz l. 65 - Wieczny odpoczynek…