Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku  początek po Mszy św. o godz. 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00.

 

 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00 dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i dorosłych. Różaniec o godz. 18.00 poprowadzą w tym tygodniu: w poniedziałek Rodzina Kolpinga, we wtorek Neokatechumenat, w czwartek Koło Misyjne, w piątek Czciciele Miłosierdzia Bożego i w sobotę o godz. 18.00 Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn. Wszystkich starszych i chorych zachęcamy do odmawiania różańca w swoich domach. W Centrum św. Jana Pawła II przy ul. Podgórnej różaniec codziennie o godz. 17.00.
 2. Dzisiaj gościmy O. Pawła Ratajczyka ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który głosi Słowo Boże, a po Mszy św. można nabyć kalendarz misyjny na przyszły rok. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na cele misyjne.
 3. Rodziców dzieci I Komunijnych zapraszamy na spotkanie w auli domu parafialnego. 25, 26, 27 październik – dzień do wyboru. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 18.00. Można będzie zakupić modlitewnik w cenie 15 zł.
 4. W środę po nowennie o godz. 17.00 w auli domu parafialnego spotkanie Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn.
 5. W piątek po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym spotkanie Szkoły Słowa Bożego.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada uroczystości na cmentarzu parafialnym rozpoczniemy o godz. 14.00 procesją żałobną z dolnej kaplicy, a następnie Msza św. za zmarłych. Po Mszy św. poświęcenie pomnika Dziecka Utraconego, który został postawiony na naszym cmentarzu kosztem ofiar wielu darczyńców . Wszystkie prace związane z postawieniem tego pomnika wykonała firma p. Zydora.
 7. W godzinach urzędowania biura parafialnego są przyjmowane intencje mszalne na pierwsze półrocze 2022 roku.
 8. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym.
 9. Na stolach w przybudówce są wyłożone kartki na wymienianki jednorazowe za zmarłych, wypisane (prosimy czytelnie) można wrzucać do skarbony ustawionej pod chórem.
 10. Przypominamy o konkursie na wykonanie własnoręcznie różańca. Różańce przynosimy do 26 października do zakrystii. Ogłoszenie wyników na różańcu dziecięcym w piątek 29 października.
 11. Zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 28 października w godz. od 16.00 do 19.00 w auli domu parafialnego. Prosimy o przebranie dzieci za wybranego Świętego lub Anioła.
 12. Gra miejska – NOC ŚWIĘTYCH – „ Święci są wśród nas” początek w przyszłą niedzielę 31 października o godz. 16.00 Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 13. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.
 14. Na cmentarzu przy dolnej kaplicy został ustawiony regał na znicze i wiązanki nadające się do ponownego użytku. Przy regale znajdować się będzie wypożyczalnia grabi i wiader niezbędne do porządkowania grobów. Osoby zainteresowane zachęcamy do skorzystania z darów pozostawionych na regale przez ludzi dobrej woli.
 15. Okazja do spowiedzi św. codziennie w czasie rannej i pół godziny przed wieczorną Mszą św. oraz w piątek o godz. 17.00.
 16. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Przeniesienie relikwii św. Wojciecha, czwartek Święto św. Szymona i Judy Tadeusza / Ap/ .
 17. Za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki.

Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Grażyna Łożyńska l. 62, Józef Kukla l. 65, Beata Dymek l. 57, Wiesława Zagóra l. 81, Halina Kulaszewska l. 75    - Wieczny odpoczynek