Ogłoszenia parafialne

Chodzież, dnia 19 kwietnia 2015 r.

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1.  Adoracja Najśw. Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do Mszy św. o godz. 17.00.
  2. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.30 – 127 osób przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę Księdza Prymasa Wojciecha Polaka. Polećmy kandydatów do bierzmowania naszym modlitwom.
  3. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Koła Misyjnego w Domu Parafialnym.
  4. Zapowiadane na wtorek spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych ze względu na zebrania w szkole odbędzie się w przyszłą środę czyli 29 kwietnia po wieczornej nowennie.
  5. We wtorek w kaplicy Domu Parafialnego od godz. 15.30 modlitewne spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wszystkich członków i przyjaciół Radia Maryja serdecznie zapraszamy.
  6.  Zapraszamy na spotkanie wszystkich chętnych do udziału w  wolontariacie Światowych Dni Młodzieży . Spotkanie Dekanalnego Centrum Przygotowań ŚDM odbędzie się w Domu Parafialnym w najbliższy piątek o godz. 19.30.
  7. W przyszłą niedzielę w Górce Klasztornej odbędzie się Dzień Skupienia dla rzemieślników. O liczny udział rzemieślników wraz z rodzinami prosi Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona w Góreckim Sanktuarium Maryjnym o godz. 12.00.
  8. W czwartek o godz. 16.30 w auli Domu Parafialnego katecheza dla przedszkolaków.
  9. W czwartek obchodzimy uroczystość Św. Wojciecha bp. i m., głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. Odpust parafialny ku czci św. Wojciecha przypada w Margoninie. Suma odpustowa o godz.18.30 , a w przyszłą niedzielę główne uroczystości odpustowe w Gnieźnie o godz. 10.00.

10. W piątek o godz. 18.00  odmawiamy w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

11. Już dzisiaj informujemy, że odpust parafialny ku czci św. Floriana w naszym kościele przeżywać będziemy 4 maja o godz. 18.30. O szczegółach będziemy informować.

12.  Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

13. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną i początek III Tygodnia Biblijnego, którego temat brzmi :”Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

14. Serdeczne podziękowanie Pani Zofii Redziak za zorganizowanie wystawy z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego – Jezu Ufam Tobie. Pani Zofii składamy serdeczne Bóg zapłać.

15. W czwartek firma z Wrześni przeprowadziła czyszczenie i krystalizację posadzki w kościele czego efekt możemy zobaczyć. Jeszcze raz 29 kwietnia będzie prowadzona praca, przy nakładaniu trzeciej warstwy akrylu. Koszt 2700 zł. Przy okazji tych prac trzeba było poprzestawiać wolnostojące ławki i wtedy okazało się ile pod ławkami jest poprzyklejanych gum do żucia  – widok przerażający.

16. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.

17. Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Jacek .

18. Przy wyjściu z kościoła można nabyć  Przewodnik Katolicki , w którym możemy przeczytać: 1. O  odkryciach niemieckiego dziennikarza Jurgena Rotha, dotyczących przyczyn  smoleńskie tragedii. 2. Sto lat rzezi Ormian – jak dziś wyglądają relacje turecko – ormiańskie. 3. Lectio divina, czyli jak czytać i modlić się Słowem Bożym. 4. Na choroby mózgu cierpi już co trzeci Europejczyk i wraz ze starzeniem się społeczeństw liczba chorych będzie szybko wzrastać. Kiedy choruje mózg, choruje cały człowiek. Zachęcamy do lektury.

19. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Teresa Lisowska l. 81 – pogrzeb odbył się na cmentarzu w Raczynie, Waleria Burzyńska l. 92, Stanisław Mossakowski l. 84, Arkadiusz Rutkowski l. 41. Wieczny odpoczynek…..

Leave a Reply