Login:
Hasło:


Ogłoszenia parafialne

 

Chodzież, dnia 22 listopada 2015 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św.

2. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy czas Adwentu. Na wszystkich Mszach św. będą święcone opłatki wigilijne, które będzie można nabyć u Sióstr przy wyjściu z Kościoła i w Biurze Parafialnym. Będą również do nabycia świece wigilijne jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duża świeca w cenie 12 zł, a mała w cenie 6 zł.

3. Od pierwszej  niedzieli miesiąca grudnia rozpoczniemy nowe wymienianki roczne.

4. We wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych. Będą do odbioru książeczki do I Komunii św.

5. W środę po nowennie o godz. 17.00 w Domu Parafialnym zebranie Parafialnego Zespołu Caritas.

6.  W czwartek na wieczornej Mszy św. spotkanie z młodzieżą klas I gimnazjum, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

7. W czwartek od godz. 8.30 w Domu Parafialnym będzie czynna poradnia psychologiczna.

8. W piątek o godz. 18.00 odmawiamy w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

9. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Szkoły Słowa Bożego w Domu Parafialnym / Łk 21, 25 – 28.34 – 36/.

10.  W przyszłą niedzielę przeżyjemy niecodzienną uroczystość – nawiedzenie relikwii bł. Adolfa Kolpinga, a kazania będzie głosił ks. prałat Józef Jakubiec prezes dzieła Kolpinga w Polsce.

11. Parafialny Zespół Caritas jak każdego roku zaprasza Drogich Parafian do wzięcia udziału w świątecznej akcji „Parafianie – Dzieciom”. Polega ona na tym, że osoba bądź rodzina przygotowuje świąteczną paczkę konkretnemu dziecku. W przyszłą niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą rozdawali karnety z imieniem i wiekiem dziecka, jeżeli ktoś zechce pomóc to prosimy o zabranie karnetu i przygotowanie paczki. Wartość według uznania ofiarodawcy. Karnety zabierają tylko dorośli.

12.  W piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie dorosłych, którzy pragną przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

13. Dzisiaj św. Cecylii patronki naszego chóru parafialnego. Chórzystom i Panu organiście życzymy wytrwałości, radości i zadowolenia z chwalenia Pana Boga śpiewem. Niech św. Cecylia patronuje również chórkowi dziecięcemu, Siostrze Agacie i Panu Arturowi oraz zespołowi młodzieżowemu.  Niech wszyscy śpiewają Panu z radością. Dzisiaj o godz. 14.30 koncert naszego chóru parafialnego na który serdecznie zapraszamy.

14. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy od drugiej niedzieli adwentu. Szczegóły podamy za tydzień.

15. Odpust ku czci św. Mikołaja będziemy świętować w sobotę 5 grudnia. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu.

16. Dzisiaj wolontariusze Uniwersytetu Trzeciego Wieku po każdej Mszy św. rozdają „kartę życia”. „Karta życia” ułatwi szybkie dotarcie do informacji o stanie zdrowia danej osoby i włączenie się do ratowania naszego życia. Szczegóły są wywieszone w gablocie ogłoszeń i u wolontariuszy.

17.  Kurs przedmałżeński w parafii św. Barbary w Budzyniu rozpocznie się w sobotę o godz. 19.15. Kolejne spotkania będą w następne soboty o tej samej porze.

18.  Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Paweł.

19.  Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.

20. Przy wyjściu z kościoła można nabyć  Przewodnik Katolicki , w którym możemy przeczytać 1. Islamski terroryzm, bieda, brak szacunku dla kobiet – to największe problemy czekające na papieża Franciszka podczas pielgrzymki do Afryki. 2. Wygaszanie życia, czyli eutanazja po francusku w białych rękawiczkach. 3. Katalonia chce odłączyć się od Hiszpanii – jaką rolę w tym procesie może odegrać Kościół? Jest również L,osservatore Romano . Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.       

21. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej :  śp. Krystyna Kapsiak l. 66, Irena Pietruszczak l. 91, Grzegorz Siemion l. 63, Przemysław Maciołek l. 49, Joanna Kucza l. 81 / pogrzeb odbędzie się we wtorek/ – Wieczny odpoczynek ….

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Floriana


+48 67 2827 382
florianchodziez@neostrada.pl

Proboszcz:
ks. Ireneusz SZYPURA

Wikariusze:
ks. Paweł Bucki
ks. Michał Szalaty
ks. Krzysztof Urbaniak


Porządek nabożeństw

Dni powszednie:

- 7:00
- 8:00
- w środy: 17:00
- 18:30

Niedziele i święta:

- 7:00
- 8:30
- 10:00
- 11:15
- 12:30
- 15:00
- 17:00
- 19:00