Ogłoszenia parafialne

Chodzież, dnia 14 września 2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu po mszy św. o godz. 8.00 do wieczornej mszy św.; w środę do mszy św. o godz. 17.00.
2. Przypominamy, że intencje mszalne na przyszły rok będą przyjmowane po 15 września.
3. W poniedziałek od godz. 16.00 do 18.00 w Domu Parafialnym spotkanie metodyczne dla katechetów organizowane przez wydział katechetyczny Kurii Metropolitalnej.
4. W niedzielę za tydzień na mszy św. o godz. 15.00 błogosławieństwo małych dzieci
i kobiet w stanie błogosławionym.
5. Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę mszą św. o godzinie 15.00 w kościele, a następnie spotkanie w Domu Parafialnym. Nauki trwać będą przez pięć kolejnych niedziel.
6. Zapraszamy uczniów kl. I gimnazjum na poniedziałkowe spotkanie w kościele po wieczornej mszy św., którym rozpoczniemy nasze trzyletnie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
7. Małżeństwa z Domowego Kościoła zapraszają na spotkania w ramach cyklu „Wrześniowe Wieczory Rodzinne”, które odbędą się w parafii Nawiedzenia NMP w Chodzieży. Pierwsza katecheza w niedzielę za tydzień na wszystkich mszach św. w sąsiedniej parafii; kolejne w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30.
8. We wtorek 16 dzień miesiąca; w sposób szczególny uczcimy relikwie św. Jana Pawła II. W czwartek przeżywać będziemy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Z tej okazji zapraszamy młodzież naszej parafii, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania, na mszę św. o godz. 18.30. Po mszy spotkanie dla uczniów III klas gimnazjum.
9. W piątek o godz. 18.00 odmawiamy w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
10. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w najbliższy wtorek wyjazd na Dzień Skupienia do Sanktuarium św. Siostry Urszuli Ledóchowskiej do Pniew. Wyjazd o godz. 8.30, powrót na godz. 17.30.
11. Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Pakości (koło Inowrocławia) na Kalwarię i do Markowic, która odbędzie się 23 września (wtorek). Koszt wyjazdu i ubezpieczenia – 30 zł. Zapisy będą jeszcze w najbliższy wtorek po wieczornej mszy św. w Domu Parafialnym. Należy podać adres i pesel do ubezpieczenia.
12. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Dzień Skupienia w sobotę 11 października b.r. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.30. Koszt 15 zł. Zapisy w biurze parafialnym do 3 października.
13. Dyżur w parafii pełni w tym tygodniu ks. Michał.
14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki, w którym możemy przeczytać : 1. Na ile wartości chrześcijańskie staną się bardziej obecne w polityce europejskiej pod kierownictwem nowego Przewodniczącego? 2. Wiara bez uczynków jest martwa – o tych, którzy bardzo poważnie traktują w swoim życiu te słowa. 3. Przeciw rodzinie – niebezpieczeństwa, które poważnie zagrażają podstawowej jednostce społecznej niszcząc jej świętość i tradycje. Jest również Mały Przewodnik dla dzieci i L,Osservatore Romano. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
15. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Urszula Leda l. 84, śp. Stefan Heppner l. 76 – Wieczny odpoczynek….

Leave a Reply