Ogłoszenia parafialne

     Chodzież, dnia 20 września 2015 r. 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 8.00  do wieczornej Mszy św., w środę do Mszy św. o godz. 17.00.
 2. Pragniemy podziękować za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości ogłoszenia Świętego Floriana patronem naszego Miasta. Dziękujemy Władzom Miasta, Kapłanom, Siostrom Zakonnym, dzieciom i młodzieży ze świetlicy „Promyk Dobra”, Pocztom Sztandarowym kościelnym i świeckim, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Klerykom,  Orkiestrze, Chórowi parafialnemu, P. organiście, PP. kościelnym, Policji, Straży miejskiej, lokalnej prasie i telewizji, firmie P. Jana Plewy za dostarczone kwiaty, również dziękujemy firmie Szamocińska Fabryka Krzeseł i P dyrektorowi Piotrowi Jończykowi za ufundowane 4 nowe fotele do ślubu. Wszystkim, którzy uczestniczyli w duchowym przygotowaniu prowadzonym przez O. Michała Tomczaka oblata ze Świętego Krzyża. Wszystkim Drogim Parafianom, mieszkańcom naszego Miasta i Gościom za pomoc, modlitwę, skupienie i obecność składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W Biurze Parafialnym są przyjmowane  intencje mszalne na pierwsze półrocze 2016 r.
 4. W We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie w kościele z rodzicami dzieci I komunijnych.
 5. W środę po nowennie o godz. 17.00 w Domu Parafialnym Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze członków Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga. Wszystkich członków serdecznie zapraszamy.
 6. W środę w godz. od 16.00 do 18.00 w Domu Parafialnym warsztaty dla katechetów organizowane przez Wydział katechetyczny Kurii Metropolitalnej.
 7. W czwartek od godz. 15.30 w kaplicy Domu Parafialnego modlitewne spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Wszystkich członków i przyjaciół Radia Maryja serdecznie zapraszamy.
 8. W piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie Szkoły Słowa Bożego / Mk 9,38-43.45.47.48/.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 modlić się będziemy w intencji małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym. Imiona dzieci przed Mszą św. prosimy zgłosić w zakrystii.
 10. Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się dzisiaj Mszą św. o godz. 15.00, a następnie spotkanie w auli Domu Parafialnego. Nauki trwać będą przez pięć kolejnych niedziel.
 11. Biblioteka parafialna jest czynna we wtorki od godz. 16.00 .
 12. Biuro Caritas jest czynne w środy od 16.00 do 17.30 i w piątki od 10.00 do 11.00.
 13. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Dzień Skupienia ADŚ w dn. 10 października. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00 Zapisy w biurze parafialnym.
 14. Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Michał.
 15. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00. O godz. 18.00 odmawiamy w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 16. Potęga wiary, siła nadziei i odwaga świadectwa „Czy naprawdę wierzysz ?” to więcej niż film. To pytanie, na które każdy musi sobie sam odpowiedzieć.  Film „Czy naprawdę wierzysz ?” jest wyświetlany w kinie Noteć od 18 września i wyświetlany będzie przez dwa tygodnie. Istnieje możliwość wyświetlania seansów specjalnych dla grup zorganizowanych.
 17. Trwa rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki.  Wszyscy chętni do bezinteresownej pomocy mogą się zgłosić pod numer telefonu 503 432 889 lub na www. super.pl.
 18. Planuje się utworzyć nowy Warsztat Terapii Zajęciowej przy ul. Reymonta w byłym żłobku. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z tamtejszym ośrodkiem.
 19. Przy wyjściu z kościoła można nabyć  Przewodnik Katolicki , w którym możemy przeczytać:         
  1. 1.      Papież z telewizji – wiedza Amerykanów o Kościele i nauczaniu papieskim pochodzi z mediów nie zawsze przychylnych Kościołowi.
  2. 2. W szkole czy w salkach? – szkolna katecheza niesie ze sobą kluczową wartość: dla wielu uczniów jest ona szansą na jakiekolwiek spotkanie z Kościołem.
  3. 3. Ks. Jerzy dziś – wpuśćmy ks. Jerzego do naszych polskich spraw. Myślmy o tym, co w dzisiejszych realiach znaczą słowa „ zło dobrem zwyciężaj”.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 20. Odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Krystyna Piwińska l. 83, Henryk Kordal l. 84, Jerzy Lijewski l. 61 – Wieczny odpoczynek ….

 

 

Leave a Reply