Ogłoszenia parafialne

 Chodzież, dnia 29 marca 2015 r. 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

                           

 

 1.  Adoracja Najśw. Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do wtorku po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę od godz. 13.00, w Wielki Czwartek nie ma całodziennej adoracji dopiero po wieczornej liturgii. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dziękujemy ks. Michałowi, ks. Maciejowi, ks. diakonowi, p. Burmistrzowi i władzom miejskim, p. Marcinowi Kita dyrektorowi ChDK, p. Krzysztofowi Kubackiemu oraz obsłudze technicznej z ChDKu, p. Januszowi Smaruj oraz obsłudze technicznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, p. Eugeniuszowi Sobkowskiemu oraz członkom Chodzieskiego Klubu Żeglarskiego i Ligi Obrony Kraju, p. Remigiuszowi Nowakowi oraz panom z WOPRu, s. Jadwidze i Siostrom Serafitkom, p. Magdalenie Pytel, p. Edmundowi Kaczmarkowi i Cechowi Rzemiosł Różnych,  policji, młodzieży, aktorom, scenarzystom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji Pasji.
 3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym przeżywamy najważniejsze tajemnice naszej wiary.
 4. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Uroczysta Liturgia rozpocznie się o godz. 18.30 i zakończy przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji. Adoracja potrwa do północy, z racji I czwartku miesiąca pierwszą godzinę adoracji poprowadzi wspólnota neokatechumenalna. Adoracja potrwa do północy. Po zakończeniu liturgii Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał „chlebki” wielkanocne.
 5. Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy. O godz. 15.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.30. Zakończy przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu, a następnie śpiewać będziemy trzy części Gorzkich Żali i całonocna adoracja, której będą przewodniczyć : o godz. 21.00 – Rodzina Kolpinga, 22.00 – Rodzice kapłanów, kleryków i osób konsekrowanych, 23.00 – DM „Florek”, 24.00 – Koło Przyjaciół Radia Maryja, 1.00 – Apostolstwo Dobrej Śmierci i Czciciele Miłosierdzia Bożego, 2.00 – Caritas Parafialna i Grupa Modlitewna Medjugorie, 3.00 – Koło Misyjne, 4.00 – Neokatechumenat, 5.00 i 6.00 – Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn.
 6. Wielka Sobota – zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Całodzienna Adoracja Pana Jezusa w Grobie zapraszamy do modlitwy. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny: od godz. 14.00 na wioskach – Oleśnica, Trojanka, Cisze, Kierzkowice i Kamionka. W kościele od godz. 14.00 do 18.00 co pół godziny. Zgodnie z naszą parafialną tradycją dzielimy się „święconką” z ludźmi potrzebującymi. W kruchcie kościoła będą wystawione kosze do których można składać dary dla potrzebujących. Członkowie Rodziny Kolpinga będą z zebranych darów wydawali paczki w sobote od godz. 16.30 w Domu Parafialnym. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 21.00 i zakończy procesją rezurekcyjną. Dlatego bardzo prosimy do sztandarów, feretronów, panów do baldachimu, i asysty celebransowi. Po procesji nie ma już adoracji. Na wieczorna liturgię przychodzimy ze świecami.
 7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.
 8. Drugie Święto Wielkanocy – wszystkie Msze św. według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona na KUL.
 9. Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w W.Piątek o godz. 15.00, w W. Sobotę o godz. 20.30, w Święta Wielkanocne po Mszy św. o godz. 15.00, a następnie od wtorku do soboty po Mszy św. wieczornej. Nowennę zakończymy w niedzielę Miłosierdzia Bożego na Mszy św. o godz. 15.00.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone na spaloną plebanię w Margoninie w kwocie 2330 zł. wszystkim ofiarodawcom w imieniu ks. Proboszcza z Margonina składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy daninę na cele diecezjalne, a za ofiary już złożone składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Do skarbon ustawionych pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. W czwartek Biuro Parafialne będzie czynne od godz. 9.00 do 12.00, natomiast w W. Piątek będzie nieczynne.
 14. Poradnia przedmałżeńska będzie czynna w czwartek 9 kwietnia od godz. 16.00.
 15. Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Paweł .
 16. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zbigniew Burzyński l. 60, Elżbieta Kończak l. 75, Maria Piechowiak l. 77, Roman Roguszka l. 62 –  Wieczny odpoczynek…

Leave a Reply