Ogłoszenia parafialne

                                       Chodzież, dnia 24 sierpnia 2014 r.

 

                                                OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                                           21 NIEDZIELA ZWYKŁA  

                                          

             

1.      Dziękujemy Drogim Parafianom za trwanie  na modlitwie, za ofiarowane Msze św. pomoc i uczestnictwo w uroczystościach pogrzebowych śp. Ks. seniora Alfreda Reformata. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.      Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu  według normalnego porządku czyli po Mszy św. o godz. 7.00 i do wieczornej Mszy św..

3.      Wyjazd parafialnej pielgrzymki do Częstochowy w środę 27 sierpnia o godz. 6.00 z parkingu przy kościele, powrót w czwartek w godzinach wieczornych. Pielgrzymce będzie przewodniczył ks. Michał.

4.      Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.

5.      Poradnia psychologiczna będzie czynna w czwartek od godz. 16.00 w Domu Parafialnym.

6.      We wtorek przypada uroczystość NMP. Częstochowskiej po wieczornej Mszy św. odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Zgodnie z postanowieniem Prezydium Konferencji Episkopatu Polski 26 sierpień jest dniem modlitwy za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Ofiary zbierane w tym dniu mają być przeznaczone jako pomoc materialna cierpiącym chrześcijanom w Iraku.

7.      W przyszłą niedzielę przed kościołem Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na podręczniki dla dzieci z rodzin potrzebujących pomocy.

8.      W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

9.      W piątek o godz. 18.00 odmawiamy w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

10.W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: we wtorek Matki Bożej Częstochowskiej,  w  środę św. Moniki, w czwartek św. Augustyna bp. i dK, w piątek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela  . 

11. W przybudówce jest wystawiony kosz do którego  można wkładać przybory szkolne dla dzieci z rodzin potrzebujących pomocy. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12.W tym roku jak do tej pory do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie zgłosiło się 8 kandydatów. Został otwarty drugi czas naboru kandydatów do Seminarium Duchownego i na Wydział Teologiczny UAM studia dla świeckich. Warunki przyjęcia są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

13.Stowarzyszenie Bioderko i Chodzieski Dom Kultury organizują Festyn prozdrowotny Zdrowa Sobota, który odbędzie się w sobotę 30 sierpnia w godz. od 10.00 do 14.00 na chodzieskim Rynku. Szczegóły są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

14.Fundacja „Tęczowe Dzieciństwo” z okazji 5 – lecia swojej działalności zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami oraz mieszkańców miasta i powiatu na Festiwal Rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30 w naszym kościele, a następnie od 13.30 na chodzieskim Rynku. Szczegóły są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

15.Dyżur w parafii pełni w tym tygodniu ks. Michał .

16.Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki, w którym możemy przeczytać : 1. Szczegóły wizyty papieża Franciszka w Korei. 2. Rozmowa z Prymasem Polski, abp. Wojciechem Polakiem. 3. Sen o wolnej Ukrainie – o przyczynach walk na Ukrainie, misji Kościoła i poszukiwaniu prawdy rozmowa z o. bp. Radosławem Zmitrowiczem OMI pracującym od wielu lat na Ukrainie. 4. Cztery wieki z Wujkiem – dokładnie 415 lat temu 24 sierpnia 1599 roku została wydana Biblia w przekładzie ks. Jakuba Wujka. Jest również L,Osservatore Romano.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

17.Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Ks. Alfred Reformat l. 76, Krystyna Peksa – Wendt l. 63, Marian Lasota l. 84, Andrzej Mazur l. 65, Zenon Tutaj l. 63, Danuta Szaumkesel  l. 68 – Wieczny odpoczynek….

 

                                        

          

                                       

 

                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

                                                            

                                      

 

                            

                                   

                                       

 

                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

                                                            

                                      

             

     

  

                                   

                                       

 

                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

                                                            

                                      

 

Leave a Reply