Ogłoszenia parafialne

 

                                                                  Chodzież, dnia 21 grudnia

                                                          OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                                                  IV NIEDZIELA ADWENTU

                           

        

 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 12.00 do wieczornej Mszy św.
 2. Opłatki można nabyć u Sióstr przy wyjściu z kościoła lub w Biurze Parafialnym. Dzieci z chórku rozprowadzają sianko na stół wigilijny ofiary są przeznaczone na wakacyjny wypoczynek dzieci z chórku. Koło Misyjne rozprowadza kalendarze misyjne werbistów w cenie 5 zł.
 3. We wtorek o godz. 7.00 zakończenie „Rorat”.
 4. W środę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00 i 8.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
 5. Pasterki będą odprawione o godz. 22.00 i 24.00. Przyjdźmy jak najliczniej, aby oddać hołd Nowonarodzonemu Zbawicielowi Świata.
 6. Spowiedź św. adwentowa w kościele Nawiedzenia NMP. w poniedziałek.
 7. W pierwsze Święto Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 8. W drugie Święto Bożego Narodzenia czcimy św. Szczepana pierwszego męczennika. Wszystkie Msze św. według porządku niedzielnego. Składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W drugie święto o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji Powstańców Wielkopolskich w 96 rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Po Mszy św. złożenie kwiatów pod pomnikiem przy dworcu kolejowym. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W drugie święto Bożego Narodzenia o godz. 16.00 zapraszamy dzieci do kościoła na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku.
 10. W sobotę 27 grudnia od godz. 9.00 będzie czynna poradnia psychologiczna w Domu Parafialnym.
 11.  Dzisiaj od godz. 16.00 Wigilia na Rynku dla wszystkich mieszkańców naszego miasta .  Niech to będzie czas rodzinnego spotkania w bliskości świąt Bożego Narodzenia.
 12. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 13.  Ojciec Św. Franciszek ogłosił Rok Życia Konsekrowanego, dekretem Księdza Prymasa nasza Kolegiata została ustanowiona miejscem, którym można zyskać odpust zupełny w Roku Jubileuszowym. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłymi warunkami( sakramentalna spowiedź, Komunia Święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
 14. Dziękujemy Panu Partyce za ofiarowanie choinek i Panu Dominiakowi za ofiarowanie lampek na choinki – serdeczne Bóg zapłać.
 15. Kolędę czyli odwiedziny duszpasterskie naszych Parafian u których nie byliśmy w roku ubiegłym rozpoczniemy od poniedziałku 29 grudnia. Plan kolędy na najbliższe dni podamy w ogłoszeniach świątecznych.
 16. Pragniemy przypomnieć, że sprawy chrztu dziecka załatwiają w Biurze Parafialnym rodzice, a nie babcia czy dziadek.
 17. Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Paweł.
 18. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki w którym możemy przeczytać : 1.  Felieton Michała Gryczyńskiego – Kiedyś to były święta!  2. Młodzi chrześcijanie w sercu Europy – już za tydzień rozpocznie się w Pradze 37 Europejskie Spotkanie Młodych. W tym spotkaniu uczestniczyć będzie młodzież z naszej parafii z ks. Michałem. 3. Tajemnica wigilijnego opłatka – oferta na rynku jest bogata, ale siostry pasterki mają za sobą tradycję i renomę. Opłatki wigilijne wypiekają od niemal stu lat. 4. Oświadczenie Rady Społecznej przy Arcybiskupie Poznańskim na temat dylematów demokracji.  Jest również L,Osservatore Romano.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 19. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zofia Kubiaczyk l. 84, Józef Eichstadt l. 62, Maria Piotrowska l. 69 / pogrzeb odbędzie się w poniedziałek/, Bogdan Kubiak l. 84 z Poznania/ pogrzeb odbędzie się we wtorek/ – Wieczny odpoczynek….

 

                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

 

 

 

                                                                                                  

 

 

 

 

                                                                                                  

 

 

 

 

                                                                                                  

Leave a Reply