Ogłoszenia parafialne

 Chodzież, dnia 28 września 2014 r.

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                                           26 NIEDZIELA ZWYKŁA   

                                        

        

  1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 do wieczornej mszy św., w pozostałe dni do nabożeństwa różańcowego o godz. 17.00, w środę do Mszy św. o godz. 17.00.
  2. W środę została odnowiona posadzka w kościele i prezbiterium, w przyszłym roku prace będą kontynuowane. Można zobaczyć różnice w tej części odnowionej i w przybudówce gdzie nieudało się zrobić z braku czasu. Pragniemy podziękować za pomoc PP. kościelnym, firmie P. Liberskiego, P. Ryszardowi Ślot, Tomaszowi za pomoc przy pracach porządkowych i wymianie reflektora oświetlającego prezbiterium. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. W środę spotkanie wszystkich katechetów na probostwie po wieczornej nowennie.
  4. Od środy rozpoczynamy miesiąc październik , miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będą odprawiane w dni powszednie w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych i młodzieży w tym przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz w soboty o godz. 18.00.
  5. Trwa kurs przedmałżeński, który rozpoczyna się Mszą św. o godz. 15.00, a następnie spotkanie w Domu Parafialnym.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. Adorację poprowadzi Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00. Zawsze w I piątek miesiąca w trakcie spowiedzi św. jest udzielana komunia św. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  7. Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Tradycyjnie składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na prace remontowe i gospodarcze. Prace związane z czyszczeniem i krystalizacją posadzki w kościele i w prezbiterium to koszt 3200 zł. Rozpoczynają się prace związane z wymianą opłotowania przy probostwie. Nowy płot wraz z podmurówką będzie taki sam jak przy kościele od strony ulicy Kościelnej. W tym roku odcinek do bramy wjazdowej na teren probostwa tj. 50 metrów, a następny odcinek od bramy wjazdowej do końca Domu Parafialnego w przyszłym roku.
  8. W sobotę 4 dzień miesiąca, uczcimy relikwie św. Floriana naszego patrona.
  9. W czwartek o godz. 16.30 zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym  na katechezę w auli Domu Parafialnego.

10. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

11. Jutro czcimy św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Imieniny obchodzi ks. Michał, któremu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Patrona. Polecamy ks. Michała i wszystkich solenizantów naszym modlitwom.

12. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Dzień Skupienia w sobotę 11 października b.r. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.30. Koszt 15 zł.

13. Dyżur w parafii pełni w tym tygodniu ks. Michał.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki, w którym możemy przeczytać : 1. Relacja z wizyty papieża Franciszka w Albanii. 2. O wspólnocie Arka, czyli o życiu z osobami z niepełnosprawnością. 3. O powstaniu warszawskim i jego legendzie opowiada ks. Marian Sedlaczek – powstaniec z batalionu „Gustaw”.  Jest również Mały Przewodnik dla dzieci i L,Osservatore Romano.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

15. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Adam Ganske l. 35, Walentyna Jabłońska l. 87, Helena Nowak l. 87, Jolanta Maternowska l. 65 / pogrzeb odbędzie się we wtorek/  – Wieczny odpoczynek….

 

                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

Leave a Reply