Ogłoszenia parafialne

 

 Chodzież, dnia 26 października 2014 r.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                       ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO  KOŚCIOŁA  

                           

        

 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu  po Mszy św. o godz. 8.00  do nabożeństwa różańcowego o godz. 17.00, w środę do Mszy św. o godz. 17.00.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w dni powszednie w poniedziałki, wtorki, czwartki,  o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych i młodzieży w tym przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W piątek nabożeństwo różańcowe tylko o godz. 17.00. Natomiast przy Centrum św. Jana Pawła II przy ul. Podgórnej jest odmawiany codziennie o godz. 17.00.
 3. W piątek 31 października po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Noc Świętych. Pragniemy w ten sposób stworzyć alternatywę dla Halloween, obcego naszej kulturze. O godz. 19.15 nieszpory do Wszystkich Świętych i procesja różańcowa do kościoła Nawiedzenia NMP. Prosimy zabrać znicze.
 4. W sobotę 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15 i wieczorem o godz. 19.00. Uroczystości na cmentarzu parafialnym rozpoczną się o godz. 14.00 procesją żałobną od Górnej Kaplicy, a następnie Msza św. za zmarłych. Ofiary zbierane na cmentarzu będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Gnieźnie. W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 20.00 zapraszamy na procesję różańcową na naszym cmentarzu, początek od Dolnej Kaplicy. W tym dniu przypada też I sobota miesiąca.
 5. W niedzielę 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych . Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na film „Niebo istnieje naprawdę” do auli Domu Parafialnego.
 6. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Natomiast 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny dla jednej duszy zmarłej za nawiedzenie kościoła i modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 7. Modlitwę różańcową połączoną z wymieniankami rozpoczniemy od poniedziałku 3 listopada o godz. 18.00.
 8. W piątek od godz. 8.00 czynna będzie poradnia psychologiczna w Domu Parafialnym.
 9. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę 8 listopada od godz. 8.30.
 10. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych wyjątkowo w czwartek po wieczornej Mszy św.
 11. W Biurze Parafialnym są przyjmowane wymienianki roczne na 2015 rok. Natomiast kartki na wymienianki jednorazowe są wyłożone na stole w przybudówce, prosimy o zabranie, wypełnione można wrzucić do skarbony ustawionej pod chórem.
 12. W Biurze Parafialnym można odebrać zdjęcia z wystawy z kanonizacji św. Jana Pawła II.
 13. W czwartek o godz. 16.30 zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym  na katechezę w auli Domu Parafialnego.
 14. W środę od godz. 16.00 do 18.00 w Domu Parafialnym spotkanie katechetów organizowane przez Wydział katechetyczny Kurii Metropolitalnej.
 15. Zarządca cmentarza Pan Zydor zwraca się z prośbą, aby śmieci z cmentarza wrzucać do odpowiednich pojemników, które są opisane.
 16. Stowarzyszenie Bioderko i firma MED.- ANEST organizują spotkanie na temat opieki nad pacjentem leżącym w domu. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych w środę o godz. 11.00 do auli Domu Parafialnego.
 17. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00.
 18. Dyżur w parafii pełni w tym tygodniu ks. Paweł.
 19. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki, w którym możemy przeczytać : 1. Synod w Watykanie – o czym dyskutowali biskupi? 2. Pomoc ubogim musi być dobrze zorganizowana – mówi inicjator akcji „Szlachetna Paczka” ks. Jacek Stryczek. 3. Czy w życiu publicznym można  kierować się sumieniem? Rozmowa z prof. Łączkowskim, byłym sędzią Trybunału Konstytucyjnego.  Jest również Mały Przewodnik dla dzieci i L,Osservatore Romano.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 20. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Konstancja Starosta l. 97, Franciszek Bartosz l. 69, Jan Chmielewski l. 75 – Wieczny odpoczynek….

 

                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

Leave a Reply