Login:
Hasło:


Ogłoszenia parafialne

     

Chodzież, dnia 22 maja 2016 r.

 

             OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

                           

 

 

1.      Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu we wtorek, środę i piątek początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. W dniach adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia .

2.      Zakończyły się uroczystości I Komunii św. i Białego Tygodnia. Dziękujemy za przygotowanie: s. Agacie, p. Grażynie, p. Jance, p. Arturowi, rodzicom, p. organiście, pp. kościelnym, służbie liturgicznej ołtarza, dzieciom ze Sz. P. nr 3 i Sz. P. nr 1, Oleśnicy i  ul. Siejaka za dar ołtarza dla naszego kościoła ornat, trybularz i komplet bielizny kielichowej, za  dziecięce ofiary na misje w kwocie 1340  zł, wszystkim za pomoc, dobroć i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.      Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty o godz. 18.00, w sobotę o godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy Grocie Matki Bożej.  Nabożeństwa majowe  przy figurze przy ul. Podgórnej codziennie o godz. 18.00.

4.      Jutro ze względu na prace w kościele związane z czyszczeniem i krystalizacją posadzki nabożeństwo majowe i wieczorna Msza św. o godz. 18.30 będzie odprawiona w kaplicy Domu Parafialnego.

5.      We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.30 spotkanie młodzieży klas I gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

6.      W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Boże Ciało. Świętowanie rozpoczniemy już w środę o godz. 18.30 Mszą św. połączoną z nieszporami i procesją. W Boże Ciało w naszym kościele będą odprawione Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00. Główna procesja eucharystyczna wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 9.00 i przejdziemy ulicami: Rynek, Wojska Polskiego, Krasińskiego, Wiosny Ludów do kościoła Nawiedzenia NMP. Bardzo prosimy o dekorację całej trasy procesji – niech to będzie też wyznanie naszej wiary. Prosimy o dekorację ołtarzy, zapraszamy do niesienia sztandarów, feretronów, panów do baldachimu, panów do asysty celebransowi, dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci I komunijne, ministrantów, lektorów, chór parafialny, orkiestrę. W Boże Ciało procesja wokół kościoła po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00, w oktawie Msze św. połączone z nieszporami i procesją o godz. 18.30.

7.      Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów na procesji Bożego Ciała i w oktawie. Próba sypania kwiatów w poniedziałek o godz. 17.00 przy kościele.

8.      Jeżeli ktoś może to prosimy o dostarczenie kwiatów do sypania na procesji Bożego Ciała.

9.      W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.15 dzieci z klas czwartych przeżywać będą pierwszą rocznicę I komunii św. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami i najbliższymi. Spowiedź św.  dla dzieci i dorosłych w piątek od godz. 17.00.

10.   Warunki przyjęcia do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

11.   We wtorek przypada NMP. Wspomożycielki Wiernych i odpust parafialny w Szamocinie. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00.

12.   W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

13.   Dziękujemy dyrekcji Miejskiego Gimnazjum, nauczycielom, młodzieży oraz wolontariuszom Światowych Dni Młodzieży za pomoc w zorganizowaniu festynu, który odbył się 14 maja w parku im. ks. Ostrowskiego. Za wszelką życzliwość, dobroć i moc atrakcji składamy serdeczne Bóg zapłać.

14.   Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje pielgrzymkę do Górki Klasztornej na dzień skupienia w sobotę 4 czerwca. Koszt 15 zł., wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.30. Zapisy w Biurze Parafialnym.

15.   Zarząd Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków organizuje 9 i 10 czerwca wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Diabetyków. Zapisy są przyjmowane we wtorki i czwartki w biurze przy ulicy Dworzec 1. Koszt za przejazd i nocleg 175 zł.

16.   Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Michał.

17.   W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać : 1. Jezus pośród nas – dlaczego świętujemy Boże Ciało? 2. O jakiej Europie marzy Papież? – rady papieża Franciszka, nie tylko dla polityków. 3. Skuteczna święta – prawdziwe historie o wstawiennictwie św. Rity.

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać: 1. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to wydarzenie historyczne. Warto , by rodzice zachęcali swoje dorastające dzieci do udziału w nich. Obawy o bezpieczeństwo uczestników są przesadzone. 2. O tym, że zwyczajna nauczycielka ze Szczecina też może być mistyczką.. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

18.   Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Helena Flicińska l. 75, Jerzy Wiśniewski l. 66, Michalina Tomczak l. 28, Jan Kryk l. 83, Krystyna Miłobędzka l. 85 / pogrzeb odbędzie się we wtorek/, Leonard Wojtyniak l. 86/ pogrzeb odbędzie się we wtorek/, 

      Krystyna Kłos l.77(pogrzeb odbędzie się w środę )  – Wieczny odpoczynek…

 

Menu
Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Floriana


+48 67 2827 382
florianchodziez@neostrada.pl

Proboszcz:
ks. Ireneusz SZYPURA

Wikariusze:
ks. Paweł Bucki
ks. Michał Szalaty
ks. Krzysztof Urbaniak


Porządek nabożeństw

Dni powszednie:

- 7:00
- 8:00
- w środy: 17:00
- 18:30

Niedziele i święta:

- 7:00
- 8:30
- 10:00
- 11:15
- 12:30
- 15:00
- 17:00
- 19:00


stat4u