Login:
Hasło:


Chodzież, dnia 30 kwietnia 2017 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

.

 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek , czwartek i piątek początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do nabożeństwa majowego o godz. 18.00. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 2. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu sakramentu bierzmowania udzielonego 120 młodym ludziom przez Księdza Arcybiskupa Józefa Kowalczyka: kapłanom w szczególny sposób ks. Michałowi za przygotowanie młodzieży w ostatnim roku, p. katechetkom, służbie liturgicznej ołtarza, p. organiście, zespołowi młodzieżowemu, s. Franciszce za dekorację ołtarza, p. kościelnemu, rodzicom, świadkom bierzmowania, młodzieży za dar ołtarza księgę mszalną, wszystkim za pomoc i wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać.

 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty o godz. 18.00, w sobotę o godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy Grocie Matki Bożej. W centrum św. Jana Pawła II przy ul. Podgórnej nabożeństwa majowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw majowych przy figurach w poszczególnych wioskach.

 4. W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski i 226 rocznica Konstytucji 3 maja. Msze św. będą odprawione tak jak w każdą niedzielę. W sposób szczególny zapraszamy Drogich Parafian i Gości, władze miejskie i samorządowe, kombatantów, harcerzy, młodzież, poczty sztandarowe różnych organizacji do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 10.00 w intencji naszej Umiłowanej Ojczyzny.

 5. W czwartek 4 maja przypada Uroczystość odpustowa ku czci św. Floriana Patrona Miasta i naszej Parafii. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. kanonik dr Zbigniew Przybylski kanclerz Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Zapraszamy poczty sztandarowe parafialne, strażackie z całego powiatu i różnych organizacji naszego miasta, władze miejskie i samorządowe, Drogich Parafian i Gości. panów do baldachimu, do feretronów, panów do asysty celebransowi, dziewczynki sypiące kwiaty. Po zakończonych uroczystościach w kościele procesyjnie przejdziemy do tablicy poświęconej strażakom przy której odbędzie się modlitwa i złożenie kwiatów. Po zakończonych uroczystościach w kościele na Rynku odbędzie się występ zespołu Sloviansky i każdy z uczestników otrzyma pamiątkowa kartkę z okazji 600 - lecia prymasostwa ofiarowaną przez Księdza Prymasa.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z racji odpustu ku czci św. Floriana adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 , przewodniczyć jej będą Caritas Parafialny i Grupa Modlitewna Medjugorie. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 i jak zawsze w I piątek komunia św. co 20 minut. W sobotę objazd chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.

 7. W sobotę syn naszej parafii kleryk Jacek Bartmański na Mszy św. o godz. 10.00 w Katedrze w Gnieźnie przez posługę Księdza Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego otrzyma święcenia diakonatu. Kleryka Jacka polecamy modlitewnej pamięci Drogich Parafian.

 8. Chodzieskie Forum Małżeństw zaprasza małżonków do udziału w weekendowym spotkaniu z ojcem Ksawerym Knotz pt. „Akt małżeński – szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem”, w dniach 12 – 14 maja w Gnieźnie. Szczegóły u ks. Michała oraz w gablocie ogłoszeń.

 9. Przyszła niedziela to niedziela Dobrego Pasterza, którą przeżywać będziemy jako niedzielę powołań – przyjadą do naszej parafii Bracia Kapucyni wśród których posługuje syn naszej parafii br. Wojciech Czywczyński. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy i poznania bliżej wspólnoty zakonnej Braci Kapucynów.

 10. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 8150 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Zakończyły się prace konserwatorskie przy ołtarzu Matki Bożej. Całkowity koszt renowacji ołtarza Świętej Trójcy, ołtarza Matki Bożej, chrzcielnicy oraz figur Chrystusa Króla i Św. Jana wyniósł 119 tysięcy złotych.

 11. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Krzysztof.

 12. We wtorek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z aktem wiary, nadziei i miłości – na podstawie Listu do Galatów. Serdecznie zapraszamy.

 13. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny.

 14. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Szkoły Słowa Bożego.

 15. Katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

 16. Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na pomoc humanitarną dla Syrii w szczególny sposób dla ludności Aleppo. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 17. Suma odpustowa ku czci NMP Królowej Polski w Zacharzynie 3 maja o godz. 12.00, a od godz. 15.00 w Raczynie przy kościele rozpocznie się festyn parafialny. Na stole w przybudówce są wyłożone zaproszenia . W imieniu ks. Proboszcza i wspólnoty parafialnej w Raczynie zapraszamy. Plakat jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.

 18. W czwartek imieniny obchodzi ks. Florian, któremu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Floria na patrona. Polecamy ks. Floriana i wszystkich solenizantów w tym tygodniu modlitwom Drogich Parafian.

 19. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać: 1. Grona gniewu – Prymasostwo od sześciu wieków. 2. Spotkanie, które zmieniło życie – wiadomości od Matki Bożej, ważne dla całego Kościoła, przekazały dzieci z małej wioski, gdzieś na końcu Europy. 3. Polska Matka Teresa – praca Hanny Chrzanowskiej miała dwa nurty: szpitalny i domowy, szczególnie ukochała ten drugi, gdy otrząsała z chorych pchły. Podwójny numer w cenie 6 zł.

 20. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać: 1. Najpierw żyli na kocią łapę, potem w białym małżeństwie, a na koniec przyjęli sakrament, czyli małżeńska historia z Jezusem. 2. Trochę słońca, czyli reportaż z najpiękniejszego miasta Włoch. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 21. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej : śp. Henryk Ptaszyński l.60, Jerzy Nowaczyk l. 71, Henryk Antczak l. 66, Henryk Słodowicz l. 95 - Wieczny odpoczynek…

Menu
Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Floriana


+48 67 2827 382
florianchodziez@gmail.com

Proboszcz:
ks. Ireneusz SZYPURA

Wikariusze:
ks. Paweł Bucki
ks. Michał Szalaty
ks. Krzysztof Urbaniak


Porządek nabożeństw

Dni powszednie:

- 7:00
- 8:00
- w środy: 17:00
- 18:30

Niedziele i święta:

- 7:00
- 8:30
- 10:00
- 11:15
- 12:30
- 15:00
- 17:00
- 19:00


W lipcu i sierpniu:

Dni powszednie:

- 7:00
- 18:30

Niedziele i święta:

- 7:00
- 8:30
- 10:00
- 11:15
- 12:30
- 20:00


stat4u