Login:
Hasło:

                     
Chodzież, dnia 16 października 2016 r.
OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
29 NIEDZIELA ZWYKŁA
     ŚWIATOWA NIEDZIELA MISYJNA

1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku  po Mszy św. o godz. 8.00 i do nabożeństwa różańcowego, a w środę do Mszy św. o godz. 17.00. W dniach adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia .
2. W poniedziałek w godz. od 16.00 do 18.00 w Domu Parafialnym warsztaty metodyczne dla katechetów naszego regionu organizowane przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej.
3. W poniedziałek na wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas I gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
4. We wtorek na wieczorną Mszę św. zapraszamy rodziców dzieci I komunijnych.
5. Z okazji wspomnienia św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia zapraszamy we wtorek do naszej Kolegiaty na wspólną modlitwę w intencji wszystkich Pracowników Służby Zdrowia, Księży Kapelanów, Wolontariuszy oraz Chorych i Cierpiących. O godz. 18.00 – Różaniec, a o godz. 18.30 Msza św. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w Domu Parafialnym.
6. Spotkanie klas III gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę po wieczornej nowennie ku czci MB Nieustającej Pomocy.
7.  W czwartek w kaplicy Domu Parafialnego od godz. 15.30 spotkanie modlitewno – formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja.
8. Z racji Tygodnia Misyjnego zapraszamy w czwartek od godz. 17.00 do auli Domu Parafialnego na pokaz filmów o tematyce misyjnej. 
9. W piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie Szkoły Słowa Bożego.
10. Trwa miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w październiku w dni powszednie w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 18.00. Różaniec o godz. 18.00 poprowadzą w poniedziałki Neokatechumenat i Kościół Domowy, we wtorki Rodzina Kolpinga i Koło Misyjne, w czwartek Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn, w piątek Wspólnota Młodzieżowa „Florek” i Szkoła Słowa Bożego, w sobotę Radio Maryja i Apostolstwo Dobrej Śmierci. W centrum św. Jana Pawła II przy ul. Podgórnej różaniec jest odmawiany codziennie o godz. 17.00.
11. Dzisiaj w Światową Niedzielę Misyjną gościmy ks. Marka Kowalskiego i Saza Mulango z Konga z Salezjańskiej Animacji Misyjnej z Warszawy. Ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
12. W przyszłą niedzielę gościć będziemy O. Michała ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża, który będzie głosił Słowo Boże a po Mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne. Ofiary za kalendarze będą przeznaczone na cele misyjne Zgromadzenia. 
13. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona akcja „Serce za serce” dla O. Aleksandra Paprzyckiego naszego parafianina pracującego w Uzbekistanie. Na Mszach św. o godz. 11.15 i 12.30 dzieci z grupy liturgiczno – charytatywnej będą rozprowadzali ciasteczka, a ofiary będą przeznaczone na misje o. Aleksandra. 
14. W Biurze Parafialnym można zamawiać Msze św. na pierwsze półrocze przyszłego roku.
15. W Biurze Parafialnym można zamawiać wymienianki roczne na przyszły rok.
16. Na stołach pod chórem są wyłożone kartki na wymienianki jednorazowe za zmarłych z naszych rodzin. Wypisane  prosimy wrzucić do skarbony ustawionej pod chórem. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
17. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada uroczystości na cmentarzu parafialnym rozpoczną się o godz. 14.00 procesją od górnej kaplicy do ołtarza i Msza św. w intencji naszych zmarłych.
18. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00.
19. Od 17 października jadłodajnia u św. Jana Bosko rozpoczyna wydawanie obiadów dla osób będących w potrzebie. Posiłki będą wydawane od poniedziałku do piątku od godz. 13.15 w salce przy kościele Nawiedzenia NMP.
20. Z racji wspomnienia ś. Łukasza , w imieniu pracowników i pacjentów naszych chodzieskich szpitali, pragniemy podziękować wszystkim, którzy dbają o szpitalne kaplice. Dziękujemy za ufundowanie krzeseł, świec ołtarzowych, obrusów, obrazów oraz podjazdu dla niepełnosprawnych ( za wykonanie firmie p. Liberskiego), a także za wykonanie nagłośnienia do kaplicy. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi za wszelkie dobro. Serdeczne Bóg zapłać.
21. Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Paweł.
22. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać : 1. Białe i czarne protesty – o tym, co wynika z odrzucenia ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne. 2. Mordy księży w Meksyku – o kapłanach, którzy giną bo bronią swoich wiernych. . Rodzice dzieci niepełnosprawnych – reportaż o ich codziennych problemach. 
23. W  Gościu Niedzielnym możemy przeczytać : 1. Co przedstawiają mozaiki zdobiące sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – dzisiaj odbywa się uroczysta konsekracja kościoła. 2. Kim są nowi kardynałowie ogłoszeni przez papieża Franciszka?  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 
24. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Marianna Anioł l. 96, Benedykt Speier l. 88, Marianna Kulupa l. 90, Stefania Trzciołek l. 72 / pogrzeb odbędzie się w poniedziałek/, Anna Straczycka l. 96, Wojciech Stróżewski l. 54/ oba pogrzeby odbędą się we wtorek/  – Wieczny odpoczynek ….

Menu
Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Floriana


+48 67 2827 382
florianchodziez@neostrada.pl

Proboszcz:
ks. Ireneusz SZYPURA

Wikariusze:
ks. Paweł Bucki
ks. Michał Szalaty
ks. Krzysztof Urbaniak


Porządek nabożeństw

Dni powszednie:

- 7:00
- 8:00
- w środy: 17:00
- 18:30

Niedziele i święta:

- 7:00
- 8:30
- 10:00
- 11:15
- 12:30
- 15:00
- 17:00
- 19:00


W lipcu i sierpniu:

Dni powszednie:

- 7:00
- 18:30

Niedziele i święta:

- 7:00
- 8:30
- 10:00
- 11:15
- 12:30
- 20:00


stat4u