Ogłoszenia parafialne

                                                       

      Chodzież, dnia 20 lipca 2014 r.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
16 NIEDZIELA ZWYKŁA  

                                          

             

1.      Przypominamy, że od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.. W dni powszednie w lipcu i sierpniu Msze św. są odprawiane o godz. 7.00 i 18.30, a w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 15.00, 17.00 i 19.00. Jest Msza św. wieczorna o godz. 20.00.

2.      W lipcu  biuro Caritasu jest nieczynne; trwa także przerwa wakacyjna w poradni małżeńskiej i poradni psychologicznej; również w lipcu i sierpniu będzie nieczynna biblioteka parafialna.

3.      Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od godz. 16.00 do mszy wieczornej z uwagi na trwające w kościele prace związane z odkurzaniem, czyszczeniem ścian i ołtarzy.

4.      W piątek o godz. 18.00 jest odmawiana w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5.      W przyszłą niedzielę po mszy św. o 12.30 odbędzie się święcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa. Jak każdego roku prosimy, aby samochody podjeżdżały pod główną bramę kościoła od strony Placu Kopernika i wyjeżdżały w stronę ul. Kościuszki. Pomocą będą służyli nasi policjanci. Podczas święcenia pojazdów członkowie Koła Misyjnego będą zbierali ofiary na cele misyjne; przede wszystkim na zakup pojazdów potrzebnych misjonarzom. Wszystkich posiadających pojazdy mechaniczne serdecznie zapraszamy.

6.      Zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę do grupy złotej 23 i 24 lipca po wieczornej mszy w parafii NMP. Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie.

7.      Już tradycyjnie piesza pielgrzymka z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej zatrzyma się w naszej parafii na nocleg w sobotę 2 sierpnia około godz. 18.00. Prosimy Drogich Parafian o przyjęcie pielgrzymów na nocleg w swoich domach.

8.      W sobotę 26 lipca o godz. 15.00 na plaży miejskiej w Margoninie odbędzie się piknik charytatywny na rzecz chorego Miłosza Szcześniaka. W programie liczne występy, konkursy i zabawy. Szczegóły na plakacie.

9.      W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: we wtorek św. Marii Magdaleny, w środę święto św. Brygidy, zak. i patronki Europy, w czwartek św. Kingi, dz., w piątek św. Jakuba, ap. i w sobotę św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

10.W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

11.Dyżur w parafii pełni w tym tygodniu ks. Jacek.

12.Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki, w którym możemy przeczytać : 1. Dalszy ciąg sprawy wokół etyki lekarskiej po wydarzeniu związanym z profesorem Chazanem. 2. Ks. Jan Kaczkowski o swojej chorobie i służbie drugiemu człowiekowi. 3. Głęboki kryzys polskiego systemu oświaty – blisko jedna trzecia maturzystów musi powtórzyć egzamin.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13.Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej : śp. Leon Augustynowicz l. 90, śp. Franciszka Ratajczak l. 87, śp. Jan Kubów l. 65, śp. Julian Waligórski l. 70– Wieczny odpoczynek…..

 

 

 

                                       

 

                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

                                                            

                                      

 

 

 

                                        

 

                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

                                                            

                                      

 

Leave a Reply