Login:
Hasło:

                                        
Chodzież, dnia 27 listopada 2016 r.
OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
                                                                  I NIEDZIELA ADWENTU
1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu  od poniedziałku do piątku   po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do Mszy św. o godz. 17.00.  O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
2. Od jutra zapraszamy w sposób szczególny dzieci do udziału w Mszach św. „Roratnich”, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00. Natomiast  Roraty dla młodzieży odbywać się będą naprzemiennie w piątki w kościele Nawiedzenia NMP. oraz w naszym kościele. Terminy: 2 i 16 grudnia – kościół Nawiedzenia NMP. natomiast 9 i 23 grudnia w naszym kościele o godz. 19.30.  
3. W poniedziałek na wieczornej Mszy św. spotkanie klas II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
4. W środę po nowennie o godz.17.00 w Domu Parafialnym spotkanie zelatorek Żywego Różańca .
5. W piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym modlitewne spotkanie Szkoły Słowa Bożego. 
6. W piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie dorosłych, którzy pragną przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
7. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.
8. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe i gospodarcze. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 7770 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Na przyszły rok jest zaplanowana renowacja dwóch ołtarzy : Najświętszej Trójcy i Matki Bożej w Kaplicy Adoracji. 
9. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki wigilijne, które  można nabyć u Sióstr przy wyjściu z Kościoła i w Biurze Parafialnym.
10.  Parafialny Zespół Caritas  rozprowadza świece wigilijne, jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Tak jak przed rokiem duża świeca kosztuje 12 zł., a mała 6 zł. 
11. Parafialny Zespół Caritas jak każdego roku zaprasza Drogich Parafian do wzięcia udziału w świątecznej akcji „Parafianie – Dzieciom”. Osoba bądź rodzina przygotowuje paczkę na święta konkretnemu dziecku. Dzisiaj są rozdawane karnety z imieniem i wiekiem dziecka, jeżeli ktoś zechce pomóc to prosimy o zabranie karnetu i przygotowanie paczki. Wartość paczki według uznania ofiarodawcy. Prosimy, aby karnety zabierali tylko dorośli. Paczki z przyczepionym karnetem przynosimy do Biura Caritasu w Domu Parafialnym do 19 grudnia.
12. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adorację poprowadzą Czciciele Miłosierdzia Bożego. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Okazja do komunii św. co 20 minut. Objazd chorych z posługą sakramentalną przedświąteczną będzie w piątek 23 grudnia od godz. 8.30.
13. Od przyszłej niedzieli 4 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe dla naszej wspólnoty parafialnej. Rekolekcje potrwają do środy 7 grudnia. Nauki rekolekcyjne codziennie na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30. Dodatkowo we wtorek 6 grudnia po wieczornej Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych. W środę na zakończenie rekolekcji po wieczornej Mszy św. specjalna modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Rekolekcje poprowadzi ks. Maciej Sarbinowski salezjanin. W środę na zakończenie rekolekcji ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone dla księdza rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
14. W przyszły poniedziałek 5 grudnia o godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa ku czci św. Mikołaja – pierwszego patrona naszego kościoła. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył ks. Łukasz Goroński  wikariusz z Margonina. Już dzisiaj Drogich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy.
15. Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się w Budzyniu od soboty 3 grudnia o godz. 19.00 w salce parafialnej.
16. Odpust parafialny ku czci św. Barbary w Budzyniu w przyszłą niedzielę Suma odpustowa o godz. 11.30.
17. Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Michał.
18. Serdecznie zapraszamy na Dni Radości czyli rekolekcyjne spotkanie dla młodzieży pomagające dobrze przeżyć czas Adwentu. Odbędą się one w dniach 2 – 4 grudnia w Murowanej Goślinie pod hasłem Idźcie i Głoście! Koszt 25 zł. Zapisy przyjmuje ks. Michał i Paulina Skarupa.
19. Wspólnie z parafią w Ujściu pragniemy zorganizować samolotową pielgrzymkę do Barcelony i Lourdes w dniach od 4 do 11 czerwca 2017 roku. Koszt 1500 zł i 450 euro. Szczegóły są wywieszone w gablocie ogłoszeń. Zapisy są przyjmowane w Biurze Parafialnym.
20. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać : 1. Zaczęło się od marchewki – pamięć o rodakach na Litwie.2. Byłem misjonarzem miłosierdzia – o owocach Roku Miłosierdzia mówią misjonarze miłosierdzia. 
21. W  Gościu Niedzielnym możemy przeczytać : 1. Chrześcijańska nadzieja ma niewiele wspólnego z optymizmem. Pierwszy odcinek adwentowych rekolekcji pod tytułem „Szkoła nadziei”. 2. Przeżyłem Wołyń – nie czuję do nich nienawiści , mówi ks. Tadeusz Żurawski, który ocalał z rzezi wołyńskiej.   Jest również L,osservatore Romano .  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

Menu
Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Floriana


+48 67 2827 382
florianchodziez@neostrada.pl

Proboszcz:
ks. Ireneusz SZYPURA

Wikariusze:
ks. Paweł Bucki
ks. Michał Szalaty
ks. Krzysztof Urbaniak


Porządek nabożeństw

Dni powszednie:

- 7:00
- 8:00
- w środy: 17:00
- 18:30

Niedziele i święta:

- 7:00
- 8:30
- 10:00
- 11:15
- 12:30
- 15:00
- 17:00
- 19:00


W lipcu i sierpniu:

Dni powszednie:

- 7:00
- 18:30

Niedziele i święta:

- 7:00
- 8:30
- 10:00
- 11:15
- 12:30
- 20:00


stat4u