Ogłoszenia parafialne

   Chodzież, dnia 01 marca 2015 r. 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

                           

 

  1.  Adoracja Najśw. Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św.
  2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Koła Misyjnego w Domu Parafialnym.
  3. W środę po nowennie o godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn w Domu Parafialnym.
  4. W czwartek o godz. 16.30 w Domu Parafialnym katecheza dla przedszkolaków.
  5. Spotkanie Szkoły Słowa Bożego w piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym / J 15, 1 – 8/.
  6. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 adoracja Najśw. Sakramentu, której będzie przewodniczyć Wspólnota Jan Chrzciciel. W Wielkim Poście okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Objazd chorych z posługa sakramentalną przedświąteczną będzie w sobotę 14 marca od godz. 8.30.
  7. Podczas Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych : Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży w tym przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i dorosłych o godz. 18.00. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedzielę o godz. 16.00.
  8. Spotkanie dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
  9. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na katechezy Nowej Ewangelizacji w środę i w piątek po wieczornej Mszy św. do auli Domu Parafialnego.

10. Do skarbon ustawionych pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

11. Rekolekcje Parafialne rozpoczną się od 4 niedzieli Wielkiego Postu czyli od 15 marca, zakończą się w środę 18 marca na wieczornej Mszy św. uroczyście poświęcimy nowy dębowy krzyż misyjny na placu przykościelnym.

12. W środę 4 marca obchodzimy święto Św. Kazimierza Królewicza, a także oddajemy cześć Św. Florianowi, a w czwartek bł. Małgorzacie Łucji Szewczyk.

13. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych.

14. Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Michał .

15. Parafia Nawiedzenia NMP.  w Chodzieży organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach od 15 do 23 maja br. Poza Rzymem , Watykanem , Padwą i Sieną pielgrzymi dotrą do mniej znanych miejsc we Włoszech i Austrii takich jak: Ferara, Arezzo, Piza, Mentorella, Manopello, a także Mariazell. Pielgrzymka trwa 9 dni i kosztuje 2050 zł. plus ok. 100 EUR na wstępy i przewodników. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. proboszczem nowej parafii. Szczegóły są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć  Przewodnik Katolicki , w którym możemy przeczytać: 1. Poszukiwanie nowego ładu gospodarczego – wezwaniem dla Kościoła. 2. Skazany na banicję, wyjęty spod prawa – Józef Franczak „Lalek”, ostatni z „Żołnierzy Wyklętych”. 3. „Skrzynka na dzieci” – czyli o tym, jak koreański pastor ratuje porzucone noworodki.  Jest również  L,osservatore Romano. Zachęcamy do lektury.

17. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zenon Fifer l. 69, Jadwiga Szabelska l. 77/ pogrzeb odbył się na cmentarzu w Szubinie/, Maria Szymkowiak l. 69, Arkadiusz Łysecki l. 37/ pogrzeb odbędzie się w Pile/ –  Wieczny odpoczynek…..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

Leave a Reply