Ogłoszenia parafialne

      Chodzież, dnia 25 stycznia 2015 r.

    OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                                            3 NIEDZIELA ZWYKŁA

                           

        

 1. Adoracja Najśw. Sakramentu w tym tygodniu  początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św. , a w środę do Mszy św. o godz. 17.00.
 2. Spotkanie dla klas III gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w kościele.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych.
 4. Spotkanie Szkoły Słowa Bożego w piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym / Łk 24, 35 – 48/.
 5. W czwartek od godz. 16.00 w Domu Parafialnym będzie czynna poradnia psychologiczna.
 6. W piątek o godz. 18.00 odmawiamy w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 7. Zapraszamy małżeństwa z naszej parafii na spotkanie dla małżeństw sakramentalnych.  Spotkanie jest dla wszystkich małżeństw niezależnie od stażu małżeńskiego. Odbędzie się ono w auli Domu Parafialnego dzisiaj o godz. 18.00.
 8. W piątek o godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
 9. Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszek, które będą przeznaczone na pomoc dla polskich misjonarzy.
 10.  Katechezy Nowej Ewangelizacji będą głoszone w naszej parafii z początkiem lutego.O szczegółach poinformujemy w przyszłą niedzielę.
 11.  Również dzisiaj przed kościołem są rozdawane tzw. oświadczenia woli, czyli wyrażenie zgody, aby po śmierci  organy i tkanki zostały użyte do transplantacji, a więc ratowania życia innych ludzi.
 12. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe i gospodarcze. Aktualnie trwają prace remontowe w mieszkaniu, które zajmował zmarły ks. senior  Alfred Reformat.
 13.  Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Michał.
 14.  Dziękujemy Siostrom, dzieciom i młodzieży ze świetlicy „Promyk Dobra” za zorganizowanie i poprowadzenie święta Babci i Dziadka w auli Domu Parafialnego oraz wszystkim uczestniczącym Babciom i Dziadkom. Serdeczne Bóg zapłać.
 15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć  Przewodnik Katolicki w nowej szacie graficznej, w którym możemy przeczytać : Papież Franciszek odwiedza Sri Lankę i Filipiny. Czy współczesna medycyna potrafi określić stan śmierci mózgowej? – wątpliwości wokół pobierania organów do przeszczepu. Moje zdjęcie to mój wybór artystyczny, staram się być blisko Boga – mówi Adam Bujak, wybitny fotograf. Jest również Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci i L,osservatore Romano. Zachęcamy do lektury.
 16.  Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janina Przybyła l. 84, Stanisława Pacześna l. 92, Aniela Górzna l. 84 –  Wieczny odpoczynek…..

 

                                              SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

 1. Miejscem udzielania Sakramentu Małżeństwa jest parafia zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego. Jeśli narzeczeni pragną zawrzeć Sakrament Małżeństwa w innej parafii, potrzebna jest tzw. „ licencja”, której udziela parafia własna jednego z narzeczonych.
 2. Jeżeli ślub jest planowany w miesiącach szczególnie „popularnych” warto o wiele wcześniej zarezerwować termin oraz godzinę uroczystości.
 3. Narzeczeni zgłaszają się w Biurze Parafialnym na około trzy miesiące przed planowanym ślubem. Powinni zabrać ze sobą: dowody osobiste, świeże świadectwa chrztu św./ niepotrzebne są, gdy chrzest był w naszej parafii/, ostatnie świadectwo szkolne, katechezy przedmałżeńskie/.
 4. Ks. Proboszcz przyjmuje w Biurze Parafialnym we wtorki i środy od 16.00 do 17.30.
 5. Narzeczeni także muszą załatwić formalności cywilne. W tym celu zgłaszają się w Urzędzie Stanu Cywilnego w miejscu zamieszkania jednej ze stron i tam muszą przedstawić świeże odpisy aktu urodzenia. Formalności cywilnych nie można załatwić wcześniej niż trzy miesiące przed planowanym ślubem. USC wystawia odpowiednie dokumenty, które narzeczeni przynoszą do Bura Parafialnego, gdzie odbędzie się ślub.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

Leave a Reply