Ogłoszenia parafialne

 Chodzież, dnia 21 czerwca 2015 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21.00 przy Grocie Matki Bożej.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu:  po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do Mszy św. o godz. 17.00.

3. Po 5 latach posługi w naszej Parafii od 1 lipca odchodzi ks. Jacek Wachowski. Ks. Jacek został powołany na wikariusza do Parafii św. Jakuba w Mogilnie. Już dzisiaj ks. Jackowi za 5 letnią wzorową pracę w naszej wspólnocie serdecznie dziękuję i życzę Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego, opieki Matki Najświętszej, ludzkiej życzliwości, pomocy i wsparcia. Mszę św. pożegnalną odprawi ks. Jacek w przyszłą sobotę o godz. 18.30. Przychodzi do  nas  ks. Krzysztof Urbaniak z Parafii św. Jakuba w Mogilnie.

4. W środę po nowennie o godz. 18.30 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

5. W piątek zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00, aby podziękować Panu Bogu za kończący się  rok szkolny.

6. W czwartek od godz. 16.00 w Domu Parafialnym będzie czynna poradnia psychologiczna.

7. W sobotę o godz. 10.00 w naszej Kolegiacie odbędzie się Kongregacja Dekanalna, czyli uroczysta Msza św. sprawowana przez kapłanów naszego dekanatu. Drogich Parafian serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

9. W piątek o godz. 18.00 odmawiamy w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

10. Ks. Michał został powołany przez ks. biskupa na przewodnika Grupy Złotej Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę.

11.  Od 1 lipca wprowadzamy wakacyjny porządek Mszy św. W dni powszednie w lipcu i sierpniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.30, a w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, 17.00 i 19.00, a będzie Msza św. o godz. 20.00.

12. W lipcu będzie przerwa wakacyjna w poradni małżeńskiej i psychologicznej, również w lipcu i sierpniu będzie nieczynna biblioteka parafialna.

13. W ubiegłą niedzielę na wakacje dla dzieci ze świetlicy Promyk Dobra Siostry Serafitki zebrały 4850 zł i 2 euro. Wszystkim ofiarodawcom Siostry składają serdeczne Bóg zapłać.

14. Warunki przyjęcia do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

15. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

16. Seminarium Duchowne w Gnieźnie organizuje rekolekcje biblijne w dniach od 3 do 5 lipca br. Rekolekcje mają charakter zamknięty dlatego obowiązują zapisy. Szczegóły dla zainteresowanych są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

17. Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Michał .

18. Bezpłatne badania wzroku 7 lipca w przychodni „Eskulap” przy ul. Mickiewicza. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

19. Przy wyjściu z kościoła można nabyć  Przewodnik Katolicki , w którym możemy przeczytać: 1.  Bliskie spotkanie trzeciego stopnia – podczas prywatnej rozmowy papież Franciszek zaapelował do Władimira Putina o „szczery i wielki wysiłek” na rzecz pokoju na Ukrainie. To znaczy: „ wszystko jest w twoich rękach. Ty możesz to przerwać”.2. Z Serca do Serca – prosząc, by Jezus uczynił moje serce według Serca swego, pozwalam na stopniową przemianę własnego serca. Jej owocem jest dobroć, łagodność, cierpliwość, opanowanie, miłość i miłosierdzie. 3. Tato najpotrzebniejszy zawód świata – fizyczna i uczuciowa obecność ojca jest dla dziecka najsilniejszą inspiracją do rozwoju. To od jego działań zależy, czy będzie szczęśliwe i czy odniesie sukces w dorosłości. Jest również L,osservatore Romano. Zachęcamy do lektury.

20. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Franciszek Galasiński l. 87, Jerzy Przysiecki l.81, Urszula Rewolińska l. 84, Halina Panfil l. 67, Łucja Białkowska l. 66 – Wieczny Odpoczynek…..

Leave a Reply