Ogłoszenia parafialne

Chodzież, dnia 20 kwietnia 2014 r.

 ŚWIĘTA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1.   Pragniemy podziękować za złożone dary na święconkę dla potrzebujących. Wszystkim ofiarodawcom i Rodzinie Kolpinga za pakowanie darów składamy serdeczne Bóg zapłać. Rozdano 130 paczek.
 2. Również dziękuję za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Triduum Paschalnego: kapłanom, pp. kościelnym, p. organiście, chórowi parafialnemu, ministrantom, lektorom,  siostrze Marcie i wszystkim osobom pomagającym w zbudowaniu Kaplicy Adoracji i Grobu Pańskiego, ks. Pawłowi za przygotowanie ministrantów i lektorów, za wszystkie ofiary złożone na kwiaty, wszystkim prowadzącym adorację i tym wszystkim, którzy trwali przy Panu Jezusie na modlitwie w nocy i w ciągu dnia – Dziękujemy również firmie STYROMAP za wycięcie elementów do Grobu Pańskiego, a także dla Pani Marii Urbaniak za transport kwiatów, za wszelką dobroć składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj w I święto nie ma tylko Mszy św. o godz. 7.00 rano. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 4. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – wszystkie Msze św. będą odprawiane tak jak w niedzielę. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na potrzeby KUL.
 5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Święta będzie po Mszy św. o godz. 15.00, w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej, zakończy się w następną niedzielę Mszą św. o godz. 12.30.
 6. W tym tygodniu codzienna adoracja Najśw. Sakramentu od wtorku do piątku od godz. 8.30 do wieczornej Mszy św., a w środę do godz. 17.00, a  w czwartek do godz. 16.30.
 7. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakaz udziału w zabawach hucznych.
 8. Próba dla kandydatów przystępujących do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek o godz. 16.30 w kościele. Obecność obowiązkowa. Sakrament bierzmowania będzie udzielany przez posługę ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego w środę 30 kwietnia na Mszy św. o godz. 18.30.
 9. W ramach przygotowania do Kanonizacji bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II na cykl spotkań : w czwartek 24. 04. – po Mszy św. o godz. 18.30 przedstawienia w kościele: „Przed sklepem Jubilera” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Cegielskiego; w piątek 25.04. – o godz. 20.00 Droga Światła ulicami naszego miasta – wyjście z kościoła Nawiedzenia NMP., zakończenie w naszym kościele i rozdanie Iskry Miłosierdzia parafiom naszego dekanatu ; w sobotę 26.04. – po Mszy św. o godz. 18.30 czuwanie modlitewne w naszym kościele; w niedzielę kanonizacji czyli 27.04. – nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.15, pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego, natomiast na Mszy św. o godz. 12.30 nasze parafialne dziękczynienie za kanonizację i prosimy na tę Mszę św. przyjść ze świecami.
 10. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w godz. od 9.00 do 12.00.
 11. W środę po wieczornej nowennie w Domu Parafialnym katecheza dla dorosłych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. strażacy będą zbierali ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na sztandar strażacki, który zostanie poświęcony 31 maja. Za złożone ofiary już dzisiaj w imieniu Braci Strażaków składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. Dyżur w Parafii pełni ks. Jacek.
 14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki w którym można przeczytać: 1. O tym, jak przeżywana jest Wielkanoc w Jerozolimie oraz jakie znamy dowody Zmartwychwstania Pańskiego. 2. Przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II – jak dziś wygląda rodzinny dom Papieża w Wadowicach i jakie eksponaty znajdują się w jego muzeum, a także w jak niecodzienny sposób papież wpływał na życie niektórych więźniów. W tym numerze wspaniała pamiątka kanonizacyjna – książka MIŁOŚĆ JEST PIĘKNA z wyborem myśli Jana Pawła II o miłości.  Jest również Mały Przewodnik dla dzieci z  książką niespodzianką ”Niebieskie okno, czyli o Dekalogu, dzieciach i świętym Janie Pawłe II”.. Zachęcamy do lektury.
 15. 15.  Odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Czesław Maćkowiak – Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                

 

 

 

 

 

             

     

                                                                  

      

              

 

                                       

 

                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

                                                                                           

Leave a Reply