Login:
Hasło:


Ogłoszenia parafialne

             

      Chodzież, dnia 01 maja 2016 r.

 

         OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

               

 

 

     1.   Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek, środę i                                czwartek, początek  po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w czwartek od godz.                       16.00 do 17.00 przerwa w adoracji ze względu na spotkania z dziećmi I komunijnymi. W piątek                             adoracja od godz. 10.00. W dniach adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00                           odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia .

2.      We wtorek przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. W sposób szczególny zapraszamy Drogich Parafian i Gości, władze miejskie i samorządowe, kombatantów, harcerzy, młodzież, poczty sztandarowe różnych organizacji do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 10.00 w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

3.     Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży. Dyrekcji i pracownikom Domu Pomocy Społecznej, Zespołu Szkół im. św. Jana Bosko, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, grupie „PCH-Style”, osobom przygotowującym dekorację oraz happening na rynku, wszystkim wolontariuszom ŚDM oraz młodzieży składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.     W najbliższym tygodniu swoje rekolekcje szkolne przeżywać będą uczniowie Społecznego Gimnazjum im. św. Barbary. Młodzież ogarnijmy naszą modlitwą. Msza św. na zakończenie rekolekcji odbędzie się w piątek o godz. 9.00.

5.      Parafianie z Raczyna wraz z ks. proboszczem zapraszają na tradycyjny festyn parafialny w dniu 3 maja od godz. 15.00 Plan festynu znajduje się na wywieszonych plakatach i na zaproszeniach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła. Każde zaproszenie uczestniczy w losowaniu nagrody niespodzianki.

6.      W środę 4 maja przypada Uroczystość odpustowa ku czci św. Floriana Patrona Miasta i Parafii. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. kanonik Wojciech Rzeszowski rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Serdecznie prosimy poczty sztandarowe parafialne, strażackie z całego powiatu i różnych organizacji naszego miasta, władze miejskie i samorządowe, panów do baldachimu, do feretronów, panów do asysty celebransowi, dziewczynki sypiące kwiaty. Po zakończonych uroczystościach w kościele procesyjnie przejdziemy do tablicy poświęconej strażakom przy której odbędzie się modlitwa, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Po zakończonych uroczystościach w kościele na Rynku odbędzie się koncert zespołu Turnioki, który ma w swoim repertuarze melodie góralskie i tzw. papieskie. Drogich Parafian, Gości i Strażaków z rodzinami serdecznie zapraszamy.

7.      Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty o godz. 18.00, w sobotę o godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy Grocie Matki Bożej.

8.    W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św.  adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adorację poprowadzą Caritas Parafialny i Grupa Modlitewna Medjugorie. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W sposób szczególny zapraszamy rodziców i najbliższych dzieci I komunijnych. Objazd chorych z posługa sakramentalną będzie w sobotę 21 maja od godz. 8.30. Katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

9.     W piątek o godz. 18.00 odmawiamy w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

10.   Spowiedź św. dzieci I komunijnych w sobotę o godz. 9.00.

11.   W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci ze Sz. P. nr 3 przystąpią do I Komunii św.       W związku z I Komunią św. w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 10.00.

12.   Biblioteka Parafialna jest czynna w czwartek w godzinach od 17.00 do 18.00. Zachęcamy do          czytania prasy i książek katolickich.

13.   Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Michał.

14.  W Roku Miłosierdzia zapraszamy na pielgrzymkę : Suwalszczyzna – Gietrzwałd, Święta Lipka, rejs po kanale Augustowskim, Wilno, Kowno, Troki i Szawle , w dniach od 5 do 9 lipca 2016 r. koszt 999 zł., zapisy w Biurze Parafialnym do 10 maja, wpisowe 50 zł. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

15.   Zarządca cmentarza informuje, że z uwagi na awarię na cmentarzu nie ma wody.

16.   W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać : 1.  Czy można ochrzcić kosmitę? – jak nauka poradziłaby sobie, gdyby odkryto obce cywilizacje? 2. Potrafimy opanować cierpienie dzieci i ból rodziców – rozmawiamy z założycielem Warszawskiego Hospicjum dla dzieci.

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać: 1. O takiej niewoli, która nie boli – jak rozumieć słowa o oddaniu się Maryi w niewolę. 2. O kolorowym oddziale onkologicznym. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

17.   Odeszedł z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Kazimierz Krakowiak l. 93, śp. Alicja Krukowska l.49, śp. Marek Pasch l. 59, śp. Kazimiera Maćkowiak l. 86, śp. Marek Górski l. 57, śp. Marian Nitz l. 61, śp. Henryk Kaja l. 86 – Wieczny odpoczynek…

Menu
Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Floriana


+48 67 2827 382
florianchodziez@neostrada.pl

Proboszcz:
ks. Ireneusz SZYPURA

Wikariusze:
ks. Paweł Bucki
ks. Michał Szalaty
ks. Krzysztof Urbaniak


Porządek nabożeństw

Dni powszednie:

- 7:00
- 8:00
- w środy: 17:00
- 18:30

Niedziele i święta:

- 7:00
- 8:30
- 10:00
- 11:15
- 12:30
- 15:00
- 17:00
- 19:00