Login:
Hasło:

                    
Chodzież, dnia 24 lipca 2016 r.
OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
17 NIEDZIELA ZWYKŁA
                                 
 
1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku  początek po Mszy św. o godz. 7.00 i do wieczornej Mszy św. W dniach adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia .
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się święcenie pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Prosimy, aby samochody podjeżdżały pod główną bramę kościoła od strony Placu Kopernika i wyjeżdżały w stronę ulicy Kościuszki. Ruchem będą kierować policjanci. Podczas święcenia pojazdów członkowie Koła Misyjnego będą zbierali ofiary na cele misyjne, przeznaczone m.in. na zakup pojazdów służących misjonarzom.
3. Dzisiaj o godz. 10.00 międzynarodowa Msza św., a o godz. 14.00 zapraszamy na koncert jazzowy oraz festyn pełen wrażeń organizowanych w ramach Światowych Dni Młodzieży, jako pożegnanie naszych gości z Czech oraz podziękowanie dla rodzin, które przyjęły pielgrzymów i dla władz powiatowych i miejskich. Festyn ma charakter otwarty, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich Drogich Parafian i Gości.
4. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.
5. 2 sierpnia wyrusza z naszego dekanatu Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się w poniedziałek 25 lipca w kościele po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.15. W przybudówce są wyłożone koperty, w które można wpisywać prośby i podziękowania do MB Częstochowskiej. Niezaklejone koperty prosimy składać do skrzynki ustawionej pod chórem do dnia 1 sierpnia.
6. Również 2 sierpnia ok. godziny 18.00 gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymkę z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej w drodze na Jasną Górę. Jak każdego roku zwracamy się z prośbą do Drogich Parafian o ugoszczenie pielgrzymów w swoich domach. Wszystkich chętnych którzy chcieliby przyjąć pielgrzymów prosimy o zgłoszenie swoich adresów i numeru telefonu w Biurze Parafialnym względnie telefonicznie. 
7. Osoby zainteresowane wyjazdem do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów w dniu 10 sierpnia prosimy o zgłoszenie się w Biurze Parafialnym. Z uwagi na duże zainteresowanie noclegiem powrót 11 sierpnia w godzinach wieczornych. Koszt 110 zł. Wyjazd 10 sierpnia o godz. 7.00 z parkingu przy kościele.
8. W poniedziałek imieniny obchodzi ks. Krzysztof, któremu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i święto Krzysztofa. Polecamy ks. Krzysztofa i w wszystkich solenizantów w tym tygodniu  modlitwie Drogich Parafian.
9. W tym tygodniu obchodzimy : w poniedziałek święto św. Jakuba ap., we wtorek św. Joachima i Anny, rodziców NMP., w piątek św. Marty.
10. W czwartek zakończyła się pielgrzymka do Medjugorie i po sanktuariach Chorwacji, Bośni i Hercegowiny. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za radość pielgrzymowania i ofiarowany dla naszej parafii ornat i dodatkową stułę  z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
11. Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Krzysztof.
12. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.
13. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać : 1. Przyjaciel papieża Franciszka opowiada, jaką osobą jest Ojciec Święty na co dzień i dlaczego chce zmian w Kościele. 2. Mało znane fakty i opinie dotyczące rzezi wołyńskiej. 3. Dlaczego małżonkowie w głębokim kryzysie nie chcą ze sobą rozmawiać – jak przełamać ciszę niezrozumienia? W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać : 1.Ta dzisiejsza młodzież – konserwatywna, prawicowa, przywiązana do wartości – taka jest według sondaży polska młodzież. Czy będzie otwarta na to, co powie do niej papież Franciszek? 2. Męczennicy z Dhaki – zakładnikom kazali recytować wersety Koranu. Tym, którzy tego nie potrafili, podcinali gardła, krzycząc „Allah jest wielki !”. To była największa masakra w historii Bangladeszu. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 
14. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.  Feliks Sztukowski l. 97, 
Barbara Cichowska – Barzykowska l. 73, Henryk Michalski l. 92 / pogrzeb odbędzie się w poniedziałek/, Bernardyna Jóśkowska l. 80 – Wieczny odpoczynek ….

Menu
Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Floriana


+48 67 2827 382
florianchodziez@neostrada.pl

Proboszcz:
ks. Ireneusz SZYPURA

Wikariusze:
ks. Paweł Bucki
ks. Michał Szalaty
ks. Krzysztof Urbaniak


Porządek nabożeństw

Dni powszednie:

- 7:00
- 8:00
- w środy: 17:00
- 18:30

Niedziele i święta:

- 7:00
- 8:30
- 10:00
- 11:15
- 12:30
- 15:00
- 17:00
- 19:00


W lipcu i sierpniu:

Dni powszednie:

- 7:00
- 18:30

Niedziele i święta:

- 7:00
- 8:30
- 10:00
- 11:15
- 12:30
- 20:00


stat4u