Ogłoszenia parafialne

Chodzież, dnia 13 kwietnia 2014 r.

 

                                                    OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                                NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ                   

      

               

 1. Adoracja Najśw. Sakramentu w W. Poniedziałek ze względu na prace przy Kaplicy Adoracji od godz. 13.00  do wieczornej Mszy św., w W. Wtorek i W. Środę PO Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w Wielki Czwartek całodziennej adoracji nie ma dopiero po wieczornej liturgii. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dziękujemy firmie kamieniarskiej P. Jana i Grzegorza Zydor za wykonanie i zamontowanie tablicy ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, pocztom sztandarowym, władzom miejskim i tym wszystkim parafianom i gościom, którzy uczestniczyli w uroczystości poświęcenia tablicy; dziękujemy za przygotowanie i prowadzenie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta: księżom wikariuszom, ks. diakonowi, grupom duszpasterskim, panu organiście i chórowi, harcerzom, służbie liturgicznej, ministrantom, panom kościelnym, policji i straży miejskiej za bezpieczeństwo i wszystkim, którzy uczestniczyli za wspólne wyznanie wiary, wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W Wielki Wtorek w kaplicy Domu Parafialnego od godz. 16.00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 4. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym przeżywamy najważniejsze tajemnice naszej wiary.
 5. Wielki Czwartekpamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Uroczysta Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.30 i zakończy przeniesieniem Najśw. Sakramentu do Kaplicy Adoracji. Adoracja potrwa do północy. Po zakończeniu liturgii Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał „chlebki” wielkanocne.
 6. Wielki Piątekdzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy. O godz. 15.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.30. Zakończy się przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu, a następnie śpiewać będziemy trzy części Gorzkich Żali i całonocna adoracja, której przewodniczą : o godz. 21.00 – Caritas Parafialna i Grupa Modlitewna Medjugorie, 22.00 – Apostolstwo Dobrej Śmierci i Czciciele Miłosierdzia Bożego, 23.00 – DM „Florek” i młodzież, 24.00 – Rodzina Kolpinga, 1.00 –  Rodzice kapłanów i kleryków, 2.00 – Neokatechumenat, 3.00 – Koło Misyjne, 4.00 – Koło Przyjaciół Radia Maryja, 5.00 i 6.00 – Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn.
 7. Wielka Sobotazachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Całodzienna adoracja Pana Jezusa w Grobie zapraszamy do modlitwy. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny : od godz. 14.00 na wioskach – Oleśnica, Trojanka, Cisze, Kierzkowice i Kamionka. W kościele od godz. 14.00 do 18.00 co pół godziny. Zgodnie z naszą parafialną tradycją dzielimy się „święconką” z ludźmi potrzebującymi. W kruchcie kościoła będą wystawione kosze do których można składać swoje dary. Członkowie Rodziny Kolpinga będą z zebranych darów wydawali paczki w sobotę od godz. 16.30 w Domu Parafialnym. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 21.00 i zakończy procesją rezurekcyjną. Dlatego prosimy do sztandarów, feretronów, panów do baldachimu i asysty celebransowi. Po procesji nie ma już adoracji. Na wieczorną liturgię przychodzimy ze świecami.
 8. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiegonie będzie Mszy św. o godz. 7.00, pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 9. Drugie Święto Wielkanocywszystkie Msze św. według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona na KUL.
 10. Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 15.00, w Wielką Sobotę o godz. 20.30, w Święta Wielkanocne po Mszy św. o godz. 15.00, a następnie od wtorku do soboty po Mszy św. wieczornej. Nowennę zakończymy w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 12.30 na Mszy św. dziękczynnej za kanonizację bł. Jana Pawła II.
 11. Już dzisiaj informujemy, że w niedzielę kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł. Jana XIII czyli 27 kwietnia nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.15  natomiast nasze parafialne dziękczynienie za kanonizację Papieża Polaka odbędzie się na Mszy św. o godz. 12.30.
 12. Ze względu na  parafialne dziękczynienie za kanonizację bł. Jana Pawła II w niedzielę 27 kwietnia o godz. 12.30 nie będzie udzielany sakrament chrztu św.
 13. Dzisiaj młodzież naszej parafii wraz z ks. diakonem uczestniczy w Gnieźnie w spotkaniu młodych naszej archidiecezji i przywiezie dla całego dekanatu światełko – iskrę Bożego Miłosierdzia.
 14. W Wielki Czwartek biuro parafialne będzie czynne od godz. 9.00 do 12.00.
 15. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy daninę na cele diecezjalne. Koperty są wyłożone w przybudówce, a za ofiary już złożone składamy serdeczne Bóg zapłać.
 16. Do skarbon ustawionych pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 17. W przybudówce kościoła można nabyć świece kanonizacyjne z Ojcem św. Janem Pawłem II Koszt 12 zł. Mamy ich tylko 20 sztuk.
 18. W  Wielki Poniedziałek całodzienna spowiedź św. w kościele Nawiedzenia NMP.
 19. W związku z wystawą „Moje spotkanie z Janem Pawłem II” prosimy o przyniesienie do biura parafialnego do 15 kwietnia zdjęć ze spotkania z Ojcem św. Janem Pawłem II. ( Jeżeli ktoś takie posiada).
 20. Dyżur w parafii pełni w tym tygodniu ks. Paweł.
 21. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki, w którym  możemy przeczytać: 1. Dojrzałe powołania – o inicjatywie seminariów dla mężczyzn po 35 roku życia; 2. Jak dzisiaj  wygląda życie tych ludzi, którzy 30 lat temu bronili obecności krzyża w szkole w Miętnem; 3. Wanda Malczewska – nieznana polska mistyczka. Mały Przewodnik dla dzieci – świąteczna książka niespodzianka „ Niebieskie okno, czyli o Dekalogu, dzieciach i świętym Janie Pawle II”. Ines Krawczyk opowiada o tym, co widzi papież Jan Paweł II, kiedy spogląda na ziemię ze swojego Niebieskiego Okna  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 22. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej : śp. Leokadia Truszkowska l. 76, Tadeusz Nitka l. 79, Henryk Miękina l. 64, Albina Kliszewska 91, Elżbieta Papież 65  – Wieczny odpoczynek…..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                

 

 

 

 

 

             

     

                                                                  

      

              

 

                                       

 

                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

                                                                                           

Leave a Reply