Ogłoszenia parafialne

 Chodzież, dnia 24 maja 2015 r. 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
 ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1.  Zakończyły się uroczystości I Komunii św. i Białego Tygodnia. Dziękujemy za przygotowanie: rodzicom, s. Agacie, p. Grażynie, p. Janinie, p. Arturowi, p. organiście, pp. kościelnym, służbie liturgicznej ołtarza, dzieciom ze Sz. P. nr 1 , Oleśnicy i Sz. P.  nr 3 za dar ołtarza ornat mszalny ze św. Janem Pawłem II i za ofiary na dzieci na misjach w kwocie 1425 zł. 23 grosze i 10 euro, wszystkim za pomoc, dobroć i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Jutro drugi dzień Zesłania Ducha Świętego  – święto NMP. Matki Kościoła. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00, 17.00 i 18.30.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu: od wtorku do piątku po Mszy św. o godz. 8.00 i do nabożeństwa majowego, w środę do Mszy św. o godz. 17.00, a w poniedziałek po Mszy św. pogrzebowej o godz. 11.00 i do godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
 4.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty o godz. 18.00, w sobotę o godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy Grocie Matki Bożej.
 5. We wtorek przypada Dzień Matki zapraszamy wszystkie mamy na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną modlić się będziemy w Waszej  Drogie Mamy intencji prosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo.
 6. Jako Parafia i Miasto otrzymaliśmy radosną  wiadomość z Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów  Ojciec Św. Franciszek zezwolił, aby Św. Florian męczennik był Patronem nie tylko Parafii, ale naszego Miasta. Jest to na pewno radość i duma, ale i zobowiązanie dla  wszystkich mieszkańców. O szczegółach uroczystości będziemy informować.
 7. Wczoraj nasz Parafialny Chór uczestniczył w Licheniu w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów i Orkiestr.
 8. W czwartek od godz. 16.00 będzie czynna poradnia psychologiczna.
 9. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – obejmijmy naszą modlitwą kapłanów i prośmy o nowych, świętych, dobrych i wiernych z naszej Wspólnoty.
 10. W czwartek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie grupy pielgrzymkowej p. Mariana Gawareckiego.
 11. W piątek o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, a także wszystkich chętnych i zainteresowanych.
 12. Warunki przyjęcia do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie są wywieszone w gablocie ogłoszeń.
 13. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 14. Dzisiaj modlimy się za Kościół w Chinach.
 15. W środę w Szamocinie przypada odpust ku czci NMP. Wspomożycielki Wiernych, suma odpustowa o godz. 18.00, a w sobotę przypada odpust ku czci Nawiedzenia NMP. w parafii Nawiedzenia NMP. w Chodzieży, suma odpustowa o godz.
 16. Co roku 30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny nieswoje dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę. To jeden z wielkich darów jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi. Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wspieranie wszelkich form rodzicielstwa zastępczego.
 17. Księża Salezjanie zapraszają na rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w dniach od 31 maja do 2 czerwca w kościele p.w. Świętej Rodziny w Pile.
 18. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.
 19. Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Paweł .
 20. Przy wyjściu z kościoła można nabyć  Przewodnik Katolicki , w którym możemy przeczytać: 1.  Dlaczego młodych Europejczyków fascynuje radykalny islam? 2. Poszukiwanie dialogu w różnorodności – o działaniu Ducha Świętego w Kościele. 3. O tym, że warto żyć, a świat jest kolorowy mówią mamy tworzące rodziny zastępcze .  Zachęcamy do lektury.
 21. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Wojciech Schlichting l. 59, Zenon Wróblewski l. 68, Lucylia Drzastawa l. 67, Stanisław Dudziński l. 60, Witold Strzelecki l. 51, Mariusz Prusak l. 45/ pogrzeb odbędzie się w poniedziałek/. Wieczny odpoczynek…..

Leave a Reply