Ogłoszenia parafialne

 

 Chodzież, dnia 19 października 2014 r.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                                            29 NIEDZIELA ZWYKŁA   

                                                     ŚWIATOWA  NIEDZIELA  MISYJNA 

        

 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu  po Mszy św. o godz. 8.00  do nabożeństwa różańcowego o godz. 17.00, w środę do Mszy św. o godz. 17.00.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w dni powszednie w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych i młodzieży w tym przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz w soboty o godz. 18.00. Natomiast przy Centrum św. Jana Pawła II przy ul. Podgórnej jest odmawiany codziennie o godz. 17.00.
 3. W poniedziałek o godz. 16.30 W Domu Parafialnym spotkanie dla uczniów klas ponadgimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie w kościele dla młodzieży klas III gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 5. We wtorek w ramach Tygodnia Misyjnego po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym pokaz filmów o tematyce misyjnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracą i życiem misjonarzy.
 6. W środę po wieczornej nowennie o godz. 19.15 spotkanie w kościele dla rodziców dzieci I komunijnych – zaproszenie jest skierowane dla obojga rodziców.
 7. Spotkanie Szkoły Słowa Bożego w piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym / Mk 15, 20b – 41/.
 8. Spotkanie Rodziny Kolpinga w piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
 9. W piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 10. Holy Songs to zespół z Wrocławia wykonujący współczesne aranżacje dawnych pieśni religijnych i ludowych. Nazwa pochodzi od tytułu koncertu tj. Pieśni Nabożne. Koncerty zespołu stanowią medytację i modlitwę do wtóru muzyki. Teksty modlitw, pieśni i nabożny śpiew stanowią najważniejszy element występów zespołu Holy Songs. Serdecznie zapraszamy Drogich Parafian i Gości w sobotę 25 października po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 19.30 na występ zespołu Holy Songs z Wrocławia. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie ogłoszeń
 11. W Biurze Parafialnym są przyjmowane wymienianki roczne na 2015 rok. Natomiast kartki na wymieniani jednorazowe są wyłożone na stole w przybudówce, prosimy o zabranie, wypełnione można wrzucić do skarbony ustawionej pod chórem.
 12. W środę przypada wspomnienie obowiązkowe św. Jana Pawła II .
 13. W czwartek o godz. 16.30 zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym  na katechezę w auli Domu Parafialnego.
 14. Ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w czwartek 30 października po wieczornej Mszy św.
 15. Gościmy O. Michała Tomczaka ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który głosi kazania i rozprowadza kalendarze misyjne na 2015 , ofiary za kalendarze są przeznaczone na działalność misyjną misjonarzy oblatów.
 16. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada uroczystości na cmentarzu parafialnym rozpoczną się o godz. 14.00 procesją za zmarłych od górnej kaplicy do ołtarza i Msza św. w intencji naszych zmarłych.
 17. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00.
 18. Dyżur w parafii pełni w tym tygodniu ks. Michał.
 19. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki, w którym możemy przeczytać : 1. Katolicyzm na cenzurowanym – jak być katolikiem pełniąc funkcje publiczne ? 2. Papież na burzliwe czasy – sylwetka Pawła VI tuż przed beatyfikacją. 3. Otwartość na człowieka, czyli o tym, co sprawia, że misje się udają.4. Wywiad z Mary Wagner, która spędziła 2miesiące w więzieniu w Toronto, bo starała się przekonać kobiety, które decydowały się na aborcję, do zmiany decyzji.  Jest również Mały Przewodnik dla dzieci i L,Osservatore Romano.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 20. Odeszedł z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Edward Stawny l. 76 – Wieczny odpoczynek….

 

                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

 

                                                                                                  

Leave a Reply