Ogłoszenia parafialne

 Chodzież, dnia 23 sierpnia 2015 r.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
21 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 7.00  do wieczornej Mszy św.
 2. Wyjazd parafialnej pielgrzymki do Lichenia we wtorek o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Powrót w godzinach wieczornych. Są jeszcze wolne miejsca można się jeszcze zapisać w poniedziałek w godzinach urzędowania Biura Parafialnego. Pielgrzymce będzie przewodniczył ks. Krzysztof.
 3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek po wieczornej Mszy św.
 4. Po przerwie wakacyjnej wznawia działalność poradnia psychologiczna, która będzie czynna w czwartek o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.
 5. W środę przypada uroczystość NMP. Częstochowskiej na wieczornej nowennie odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
 6. Spotkanie wszystkich katechetów w sobotę od godz. 9.00 w Katedrze w Gnieźnie.
 7. W przybudówce jest wystawiony kosz do którego  można wkładać przybory szkolne dla dzieci z rodzin potrzebujących pomocy. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W przyszłą niedziele przed kościołem Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na podręczniki dla dzieci z rodzin potrzebujących pomocy.
 9. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienia: w poniedziałek św. Bartłomieja ap., w środę MB. Częstochowskiej, w czwartek  św. Moniki, w piątek św. Augustyna bp. i d K, w sobotę Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.
 10. Pragniemy poinformować Drogich Parafian, że syn naszej parafii Piotr Nowicki zgłosił się do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Otoczmy Piotra i wszystkich powołanych do kapłaństwa naszymi serdecznymi modlitwami.
 11. W piątek o godz. 18.00 odmawiamy w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 12. Jak każdego roku, o. Jan Góra organizuje „Lednicę seniora”, czyli spotkanie osób dorosłych, organizowane na wzór czerwcowego spotkania młodzieży, które ma na celu radosne chwalenie Pana Boga. Spotkanie odbędzie się w sobotę 5 września. Organizujemy wyjazd z obu chodzieskich parafii. Koszt 30 zł. Wyjazd w godzinach przedpołudniowych, powrót wieczorem. Zgłoszenia do 30 sierpnia w Biurze Parafialnym. Jest jeszcze 15 wolnych miejsc.
 13.  Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.
 14. Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Krzysztof.
 15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć  Przewodnik Katolicki , w którym możemy przeczytać : 1. Hanna Suchocka i abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, wyjaśniają kulisy kościelnej dyplomacji. 2. 75 lat wspólnoty z Taize – rozmowa z bratem Aloisem, przeorem Taize . 3. Czy duch solidarności z lat 80, możliwy jest do odtworzenia? Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Leave a Reply