Ogłoszenia parafialne

                                                        Chodzież, dnia 27 lipca 2014 r.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                     17 NIEDZIELA ZWYKŁA  

                                          

             

1.      Msze św. według porządku wakacyjnego – w dni powszednie o 7.00 i 18.30, w niedzielę nie ma mszy o 15.00, 17.00 i 19.00; jest Msza o godz. 20.00.

2.      Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu według normalnego porządku czyli po Mszy św. o godz. 7.00 i do wieczornej Mszy św..

3.      Zakończyła się pielgrzymka do Medjugorie. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w niej uczestniczyli za radość pielgrzymowania a także parafianom za opiekę modlitewną oraz za ofiarowane dla naszego kościoła dwa białe ornaty mszalne – serdeczne Bóg zapłać.

4.      W piątek o godz. 18.00 jest odmawiana w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5.      Dzisiaj po Mszy o godz. 12.30 święcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa. Jak każdego roku prosimy, aby samochody podjeżdżały pod główną bramę  kościoła od strony Placu Kopernika i wyjeżdżały w stronę ul. Kościuszki. Pomocą będę służyli nasi policjanci. Podczas święcenia pojazdów członkowie Koła Misyjnego będą zbierali ofiary na cele misyjne; przede wszystkim na zakup pojazdów potrzebnych misjonarzom. Wszystkich posiadających pojazdy mechaniczne serdecznie zapraszamy.

6.      W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Komunia św. co 20 minut. W miesiącach wakacyjnych nie ma objazdu chorych.

7.      Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.

8.      1 sierpnia można dostąpić dla siebie lub zmarłego jeden raz odpustu zupełnego Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

9.      Następna niedziela jest pierwszą niedzielą sierpnia. Składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na prace remontowe. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 6380 zł. wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Dobiegają końca prace związane z czyszczeniem wnętrza kościoła. Zostało wymalowane i przygotowane mieszkanie dla ks. Michała. Przygotowujemy się do prac związanych z nowym opłotowaniem przy probostwie.

10.Już tradycyjnie piesza pielgrzymka z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej zatrzyma się w naszej parafii na nocleg w sobotę 2 sierpnia około godz. 18.00. Prosimy Drogich Parafian o przyjęcie pielgrzymów na nocleg w swoich domach.

11.W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: we wtorek św. Marty, w czwartek św. Ignacego z Loyoli i w piątek św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i dK.

12.Dyżur w parafii pełni w tym tygodniu ks. Michał.

13.Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki, w którym możemy przeczytać : 1. W przededniu 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego o roli duchownych i Kościoła w czasie walk powstańczych. 2. O zagrożeniach i wątpliwościach związanych z przygotowaną przez rząd ustawą o zapłodnieniu pozaustrojowym in vitro. 3. O relacjach państwo – kościół w 25. rocznicę wznowienia stosunków dyplomatycznych Polski ze Stolicą Apostolską.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

14.Odeszła z naszej wspólnoty parafialnej : śp. Teresa Źródlewska l. 79– Wieczny odpoczynek…..

 

 

 

                                       

 

                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

                                                            

                                      

 

 

                                       

 

                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

                                                            

                                      

 

 

 

                                        

 

                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                  

                                                            

                                      

 

Leave a Reply