Ogłoszenia parafialne

Chodzież, dnia 26 lipca 2015 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 7.00 do wieczornej Mszy św.

 2. Wczoraj po Mszy św. o godz. 8.00 z Szamocina wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – Grupa Złota. Wejście Grupy Złotej na Jasną Górę odbędzie się w środę 5 sierpnia. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych modlitwach.

 3. W czwartek zakończyła się pielgrzymka po sanktuariach Chorwacji i Bośni i Hercegowiny w tym do Madjugorie. Wszystkim pielgrzymom za wspólną radość pielgrzymowania i ofiarowany dla parafii czerwony ornat składam serdeczne Bóg zapłać.

 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się święcenie pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Prosimy, aby samochody podjeżdżały pod główną bramę kościoła od strony Placu Kopernika i wyjeżdżały w stronę ul. Kościuszki. Podczas święcenia pojazdów członkowie Koła Misyjnego będą zbierali ofiary na cele misyjne, przeznaczone m.in. na zakup pojazdów służących misjonarzom. Wszystkich posiadających pojazdy mechaniczne serdecznie zapraszamy.

 5. 1 sierpnia przypada I sobota miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Również 1 sierpnia można dostąpić dla siebie lub osoby zmarłej jeden raz odpustu zupełnego Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

 6. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.

 7. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca sierpnia. Składka zbierana w kościele jest przeznaczona na prace remontowe i gospodarcze. W ubiegłym miesiącu zebrano 5630 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać. Trwają prace związane z czyszczeniem kościoła wewnątrz i na zewnątrz. Zakończono prace przy stawianiu nowego opłotowania wraz z podmurówką przy Domu Parafialnym. Koszt 25.800 zł. Trwa malowanie okien w Domu Parafialnym i na probostwie. Zakończono prace przy stawianiu nowego opłotowania na nowej części cmentarza. Kosztów nie znam bo nie dostałem jeszcze rozliczenia. Zamontowano nowy wzmacniacz i nowe bezprzewodowe mikrofony koszt 5100 zł. Zostało wymalowane mieszkanie dla nowego księdza wikariusza.

 8. Już tradycyjnie piesza pielgrzymka z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej zatrzyma się na nocleg w naszej parafii w niedzielę 2 sierpnia około godz. 18.00. Prosimy Drogich Parafian o serdeczne i życzliwe przyjęcie pielgrzymów na nocleg w swoich domach.

 9. Na cmentarzu w dawnym sektorze gdzie byli chowani mieszkańcy DPS- u i w sektorze dziecięcym są groby zaniedbane, bez nagrobków i tabliczek informujących kto jest pochowany w danym grobie. Opiekunów tych grobów prosimy o kontakt z Biurem Parafialnym.

 10. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienia: w środę św. Marty, w piątek św. Ignacego z Loyoli, w sobotę św. Alfonsa Marii Liguori, bp. i dK..

 11. W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
 12. W piątek o godz. 18.00 odmawiamy w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 13. Dyżur w parafii do chorego pełni w tym tygodniu ks. Paweł.

 14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki , w którym możemy przeczytać : 1. Kto zatrzyma Państwo Islamskie? 2. Jak bankrutują państwa i co to oznacza dla ich obywateli. 3. Czy Polacy mogą uratować Asię Bibi – Pakistankę prześladowaną za wiarę?. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 15. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: ś.p. Beata Wołyńska l. 45, Edwin Ślot l. 84 – Wieczny Odpoczynek…

Leave a Reply