Login:
Hasło:Chodzież, dnia 26 marca 2017 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu ze względu na rekolekcje szkolne od godz. 12.00 i do wieczornej Mszy św . O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 2. Dziękujemy Drogim Parafianom za udział w rekolekcjach parafialnych, za złożone ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów w Obrze, za pomoc p. organiście, p. kościelnemu i służbie liturgicznej ołtarza. Dziękujemy również młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, która uczestniczyła w rekolekcjach szkolnych. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

 3. W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 1 oraz z Oleśnicy. Plan jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.

 4. W piątek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez młodzież. Modlitewne spotkanie rozpocznie się w kościele o godz. 19.15. W sposób szczególny zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 5. W sobotę przeżywamy I sobotę miesiąca . Objazd chorych z posługą sakramentalną przedświąteczną od godz. 8.30.

 6. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.

 7. Wszystkie osoby, które podjęły bądź chcą podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego proszone są o powiadomienie o tym fakcie ks. Proboszcza.

 8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych : Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i dorosłych o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.

 9. Zapraszamy na katechezy wtajemniczenia chrześcijańskiego dla dorosłych i młodzieży, które odbywają się w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.15 w auli Domu Parafialnego.

 10. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe i gospodarcze. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 7220 zł . Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Zostały zakończone prace przy renowacji ołtarza Świętej Trójcy koszt 52 tysiące złotych. Od 3 kwietnia rozpoczną się prace przy ołtarzu Matki Bożej.

 11. W tym tygodniu rozpoczynamy spowiedzi św. w dekanacie: w środę w Stróżewie i w sobotę w Raczynie i Zacharzynie.

 12. Siostry Serafitki prowadzące świetlicę „Promyk Dobra” przy ulicy Ujskiej dziękują dzieciom z grupy liturgiczno – charytatywnej oraz dzieciom ze SP nr 1 i 3 za ofiarowane dary dla dzieci ze świetlicy. Serdeczne Bóg zapłać.

 13. Dyżur w parafii do chorego pełni ks. Michał.

 14. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy daninę na cele diecezjalne. Koperty są wyłożone na stołach w przybudówce. Za ofiary już złożone składamy serdeczne Bóg zapłać.

 15. Na filarze pod chórem jest wystawiona skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 16. Na Święta Wielkanocne pragniemy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących pomocy. Dlatego Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą do Drogich Parafian o pomoc. W przybudówce są wystawione kosze do których można wkładać produkty trwałe (mąka, cukier, ryż, makaron, olej, słodycze, konserwy i inne). Za dary już ofiarowane składamy serdeczne Bóg zapłać.

 17. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza paschaliki w cenie 4 zł.

 18. Na wyjazd na misje do Zambii nasza parafianka Daria Marcinkiewicz zebrała w ubiegłą niedzielę kwotę 3172, 18 zł, 100 euro i 10 dolarów. Z całego serca dziękuje za złożone ofiary, za okazane dobro i każde ciepłe słowo. Serdeczne Bóg zapłać.

 19. W czwartek o godz. 12.30 w Chodzieskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie z księdzem Tadeuszem Isakowicz – Zaleskim. Ksiądz Tadeusz wygłosi prelekcję na temat: Trudne sprawy polsko – ukraińskie; 70 – lecie Akcji „Wisła”; Rok Świętego Brata Alberta – „ Powinno się być dobrym jak chleb”. Szczegóły są wywieszone w gablocie ogłoszeń.

 20. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00.

 21. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać: 1. O księdzu, który oswoił śmierć: co zostało po ks. Janie Kaczkowskim – reportaż z hospicjum w Pucku.

 22. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać: 1. Pierwszorzędnym celem Kościoła jest walka o zbawienie ludzi, a nie o naprawianie świata. 2. Dziennikarze „Gościa” odwiedzili muzułmańską dzielnicę Molenbeek w Brukseli; szczególnie smutny widok przedstawia opustoszały kościół katolicki, który stoi w centrum dzielnicy. 3. Joga to nie są zajęcia gimnastyczne – ważny tekst, który rozwiewa wątpliwości dotyczące złego wpływu uprawiania jogi. Jest również nowe L,osservatore Romano.. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej : śp. Franciszek Juś l. 85, Anna Pytlak l. 72, Jerzy Mandelt l. 75, Przemysław Martenka l. 55/ pogrzeb odbędzie się we wtorek/ - Wieczny odpoczynek…

Menu
Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Floriana


+48 67 2827 382
florianchodziez@neostrada.pl

Proboszcz:
ks. Ireneusz SZYPURA

Wikariusze:
ks. Paweł Bucki
ks. Michał Szalaty
ks. Krzysztof Urbaniak


Porządek nabożeństw

Dni powszednie:

- 7:00
- 8:00
- w środy: 17:00
- 18:30

Niedziele i święta:

- 7:00
- 8:30
- 10:00
- 11:15
- 12:30
- 15:00
- 17:00
- 19:00


W lipcu i sierpniu:

Dni powszednie:

- 7:00
- 18:30

Niedziele i święta:

- 7:00
- 8:30
- 10:00
- 11:15
- 12:30
- 20:00


stat4u