Login:
Hasło:


Chodzież, dnia 19 lutego 2017 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 NIEDZIELA ZWYKŁA 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do Mszy św. o godz. 17.00. O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 2. W godzinach urzędowania Biura Parafialnego są przyjmowane intencje mszalne na drugie półrocze.

 3. Spotkania z rodzicami dzieci I Komunijnych odbędą się w następujących dniach: w poniedziałek dla SP nr 3 klasy 3B i 3 D oraz z Oleśnicy i ul. Siejaka, we wtorek SP nr 3 klasy 3 A,C i E oraz w czwartek dla SP nr 1 . Początek spotkania o godz. 18.15 w auli Domu Parafialnego. W razie braku możliwości uczestniczenia w spotkaniu w dniu wyznaczonym dla klasy, prosimy wybrać jeden z podanych terminów.

 4. W poniedziałek na wieczornej Mszy św. spotkanie klas I gimnazjum , a w czwartek również na wieczornej Mszy św. spotkanie klas III gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 5. Chrześcijanin żyje w radości powiedział papież Franciszek, aby tak przeżywać swoje życie i już dziś odpowiedzieć Bogu na wezwanie – zapraszamy na katechezy wtajemniczenia chrześcijańskiego dla dorosłych i młodzieży. Początek jutro po wieczornej Mszy św. w kościele, następne katechezy w środę i w piątek o godz. 19.15 w auli Domu Parafialnego. Serdecznie zapraszamy

 6. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

 7. W środę przypada święto Katedry św. Piotra.

 8. W sobotę po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

 9. Oba żyrandole zawisły w naszej kolegiacie i pięknie rozświetlają wnętrze naszej świątyni. Pragnę serdecznie podziękować Panu Henrykowi, który stał się inicjatorem akcji, aby żyrandole już teraz pojawiły się w naszym kościele, dalej wszystkim składającym swoje ofiary na ten właśnie cel i wreszcie wszystkim dzięki, którym te żyrandole wiszą i są podłączone do instalacji elektrycznej. Firmie Pana Leszka Liberskiego za wykonanie oprzyrządowania do wciągnięcia żyrandoli, firmie Pana Zydora za pomoc we wniesieniu, Panu Julianowi Dominiakowi za pomoc i ofiarowanie żarówek, Panom Jerzemu i Markowi, Tomaszowi za pomoc, Paniom Krystynie i Marioli za pomoc w dniu instalacji żyrandoli. Wszystkim ludziom za wszelkie ofiary i pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

 10. Dyżur w parafii do chorego pełni ks. Krzysztof.

 11. W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.

 12. Msza św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie, której przewodniczyć będzie o. Teodor Knapczyk franciszkanin, będzie odprawiona w naszym kościele w poniedziałek 6 marca o godz. 19.15.

 13. Siostry Serafitki prowadzące świetlicę „Promyk Dobra” przy ul. Ujskiej zwracają się z prośbą o wpłatę 1% z podatku. Ulotki są wyłożone w przybudówce.

 14. Wyjazd na Rekolekcje Narodowe – Jezus na Stadionie oraz wizyta w Licheniu, Niepokalanowie i w Warszawie w dniach od 30 czerwca do 3 lipca br., koszt 320 zł. ( w zależności od ilości chętnych). Ze względu na konieczność rezerwowania miejsc na Stadionie Narodowym zgłoszenie chętnych na wyjazd do końca lutego w Biurze Parafialnym lub u siostry Agaty.

 15. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać: 1. Adopcja zagraniczna – dobro dzieci jest najważniejsze, dlaczego nie można zamykać drogi do adopcji międzynarodowych.

  2. Patrzymy „z dołu”, a nie „ z góry” – reportaż o tym, jak dorośli katechizują … dorosłych.

  3. Pośród ruin Aleppo – rozmowa z s. Brygidą Maniurką, polską siostrą zakonną w Syrii.

  4. Czy warto jeszcze mówić o Auschwitz?

 16. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać: 1. Polski biskup został specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka do Medjugorja. Jaki jest cel tej podróży? 2. Dlaczego teologia ciała opracowana przez świętego Jana Pawła II ciągle nie trafia do katolików w Polsce, ale i w całym Kościele? 3. O studniówce z klasą. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 17. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej : śp. Urszula Brzeźniak l. 96 /pogrzeb odbył się na cmentarzu w Szamotułach/, Anna Kramer l. 69, Piotr Romanów l. 87 / pogrzeb odbędzie się w poniedziałek/ - Wieczny odpoczynek…Menu
Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Floriana


+48 67 2827 382
florianchodziez@neostrada.pl

Proboszcz:
ks. Ireneusz SZYPURA

Wikariusze:
ks. Paweł Bucki
ks. Michał Szalaty
ks. Krzysztof Urbaniak


Porządek nabożeństw

Dni powszednie:

- 7:00
- 8:00
- w środy: 17:00
- 18:30

Niedziele i święta:

- 7:00
- 8:30
- 10:00
- 11:15
- 12:30
- 15:00
- 17:00
- 19:00


W lipcu i sierpniu:

Dni powszednie:

- 7:00
- 18:30

Niedziele i święta:

- 7:00
- 8:30
- 10:00
- 11:15
- 12:30
- 20:00


stat4u