• slajd3
A A A

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku początek po Mszy św. o godz. 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00.

 

 1. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.00.

 2. W czwartek 20 czerwca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w Centrum św. Jana Pawła II przy ul. Podgórnej, w 19 rocznicę poświęcenia . Serdecznie zapraszamy.

 3. W środę 19 czerwca imieniny będzie obchodził Ks. Romuald, któremu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i darów Ducha Świętego w kapłańskim posługiwaniu.

 4. Kończy się rok szkolny i katechetyczny zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów na Mszę św. dziękczynną w czwartek 20 czerwca o godz. 18.30.

 5. W piątek na wieczornej Mszy św. kapłani posługujący w naszej wspólnocie parafialnej będą dziękować za dar kapłaństwa: ks. Proboszcz i ks. Wiktor 42 lata, ks. Romuald 18 lat, ks. Artur 17 lat i ks. Przemysław 14 lat. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 6. W sobotę 22 czerwca odbędą się spotkania młodzieży klas 8 według grafiku wywieszonego w gablocie ogłoszeń i na FB. Prosimy przynieść indeksy.

 7. W przyszłą niedzielę 23 czerwca posługę duszpasterską w naszej parafii kończy Ks. Wiktor Pośnik i przechodzi do pomocy duszpasterskiej w Bazylice w Kołobrzegu. Dziękujemy Ks. Wiktorowi za pomoc duszpasterską w naszej parafii, która trwała od 1 września 2023 r. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w nowym miejscu pracy duszpasterskiej.

 8. Dekretem Ks. Prymasa od 1 lipca Ks. Romuald kończy posługę duszpasterską w naszej parafii i przechodzi do parafii św. Marcina w Żninie. Pożegnalną Mszę św. Ks. Romuald odprawi w niedzielę 30 czerwca o godz. 12.30.

 9. Od 1 lipca wprowadzamy wakacyjny porządek Mszy św. W dni powszednie w lipcu i sierpniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.30, a w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 i 19.00, natomiast Msza św. wieczorna będzie o godz. 20.00.

 10. W sobotę 29 czerwca w Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. przez wszystkich kapłanów dekanatu tzw. kongregacja dekanalna. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 11. Okazja do spowiedzi św. codziennie rano w czasie Mszy św., pół godziny przed wieczorną Mszą św. i w piątek o godz. 17.00.

 12. W gablocie ogłoszeń są wywieszone warunki przyjęcia do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 13. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. Brata Alberta Chmielowskiego/z/, w piątek św. Alojzego Gonzagi/z/.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki.

15. Odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Robert Paprocki l. 53 - Wieczny odpoczynek...

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku początek po Mszy św. o godz. 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00.

 

 1. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.00.

 2. Dziękujemy za udział w Oktawie Bożego Ciała i Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa: kapłanom, siostrom zakonnym, budującym ołtarz, dziewczynkom sypiącym kwiaty, paniom, panom i młodzieży ze sztandarami, feretronami, dzieciom i młodzieży niosącym symbole religijne, panom z baldachimem, panom do asysty celebransowi, ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. p. organiście, chórowi parafialnemu, pp. kościelnym, orkiestrze, policji za bezpieczne prowadzenie procesji, za przyniesione kwiaty, dekorację okien i domów, wszystkim uczestniczącym w uroczystościach składamy serdeczne Bóg zapłać.

 3. W środę spotkanie Rodziny Radia Maryja. O godz. 16.30 różaniec w kościele,o godz. 17.00 Msza św. I spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

 4. W czwartek 13 czerwca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie i różaniec z procesją wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.

 5. W piątek po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym spotkanie Szkoły Słowa Bożego.

 6. W dniach od 8 do 18 lipca organizujemy pielgrzymkę do Medjugorje oraz po sanktuariach Chorwacji, Bośni i Hercegowiny z wypoczynkiem nad Adriatykiem. Koszt 900 zł i 200 euro. Zostało kilka wolnych miejsc. Zapisy w biurze parafialnym. W zakrystii i biurze parafialnym można otrzymać program pielgrzymki. Zainteresowanych zapraszamy.

 7. Z dniem 1 lipca po czteroletniej posłudze duszpasterskiej odchodzi z naszej parafii Ks. Romuald Karmoliński i przechodzi do parafii św. Marcina w Żninie. Przychodzi Ks. Jarosław Banasiak z parafii św. Marcina w Żninie.

 8. W niedzielę 23 czerwca kończy posługę duszpasterską w naszej parafii Ks. Wiktor. Dekretem własnego biskupa został powołany do pomocy duszpasterskiej w Bazylice w Kołobrzegu.

 9. W dniach od 14 do 16 czerwca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbędzie się kolejna edycja warsztatów-rekolekcji dla związków niesakramentalnych. Zainteresowane pary serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia i szczegóły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 604 858 469.

 10. Okazja do spowiedzi św. codziennie rano w czasie Mszy św., pół godziny przed wieczorną Mszą św. i w piątek o godz. 17.00.

 11. Od 1 lipca wprowadzamy wakacyjny porządek Mszy św. W dni powszednie w lipcu i sierpniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.30, a w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, 17.00 i 19.00, natomiast Msza św. wieczorna będzie o godz. 20.00.

 12. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek bł. Bogumiła/bpa/- patrona archidiecezji, we wtorek św. Barnaby/Ap/, w środę bł. Jana Nepomucena Chrzana, prezbitera i Towarzyszy/m/, w czwartek św. Antoniego z Padwy/p,dK/, w piątek bł. Michała Kozala/bpa, m/, w sobotę bł. Jolanty/z/ - patronki archidiecezji.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki.

 14. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Marian Majewski l. 66/pogrzeb odbył się w Szamocinie/,Barbara Pląskowska l. 84 - Wieczny odpoczynek...

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku początek po Mszy św. o godz. 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00.

 

 1. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przebiegu procesji Bożego Ciała: kapłanom, siostrom zakonnym, budującym ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiaty, paniom, panom, młodzieży ze sztandarami, feretronami, dzieciom I Komunijnym, dzieciom i młodzieży niosącym różnego rodzaju symbole religijne, panom z baldachimem, panom do asysty kapłanowi, ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., p. organiście, pp. kościelnym, chórowi parafialnemu, orkiestrze, za przyniesione kwiaty, dekoracje okien na trasie procesji, policji za zabezpieczenie trasy procesji, wszystkim uczestniczącym w uroczystościach Bożego Ciała składamy serdeczne Bóg zapłać.

 2. W oktawie Bożego Ciała Msze św. połączone z nieszporami i procesją o godz. 18.30 przed procesją Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00. Prosimy o kwiaty dla dzieci na procesje. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych.

 3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. i procesje do czterech ołtarzy do kościoła Nawiedzenia NMP o godz. 18.00. Intencje mszalne przyjęte w tym dniu na wieczorną Mszę św. będą odprawione w kościele Nawiedzenia NMP. W czwartek nie będzie wieczornej Mszy św. w naszym kościele. Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów.

 4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna. Przejdziemy ulicami: Krótką, Plac Kopernika, Piekary, Raczkowskiego, Rynek. Przy ołtarzu na ulicy Raczkowskiego zostanie wygłoszone kazanie, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Ofiarowania Bożemu Sercu. Na Rynku błogosławieństwo na cztery strony świata i zakończenie uroczystości. Prosimy panie, panów i młodzież ze sztandarami, feretronami i symbolami religijnymi, panów do baldachimu, panów do asysty celebransowi, dziewczynki sypiące kwiaty, ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., chór parafialny, orkiestrę, prosimy o zbudowanie ołtarza na ulicy Raczkowskiego, dekorację okien na trasie procesji.

 5. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Ze względu na uroczystości zakończenia Oktawy Bożego Ciała w kościele Nawiedzenia NMP nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30.

 7. W piątek obchodzimy Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów.

 8. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 9. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.15 dzieci z klas czwartych przeżywają rocznicę I Komunii św.

 10. W piątek przypada 10 rocznica ingresu Ks. arcybiskupa Wojciecha Polaka do Katedry Gnieźnieńskiej. Pamiętajmy o Księdzu Prymasie w modlitwie.

 11. Ks. Przemysław odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną w sobotę 8 czerwca od godz. 8.30.

 12. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. św. Karola Lwangi i Towarzyszy/m/, w środę św. Bonifacego/bp, m/, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki.

 14. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Janina Cesarz l. 77, Bogusław Majewski l. 68, Zofia Mazurek l. 93, Wioletta Neumann l. 60 – Wieczny odpoczynek...

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook