• slajd3
A A A

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku początek po Mszy św. o godz. 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00.

 

 1. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przebiegu procesji Bożego Ciała: kapłanom, siostrom zakonnym, budującym ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiaty, paniom, panom, młodzieży ze sztandarami, feretronami, dzieciom I Komunijnym, dzieciom i młodzieży niosącym różnego rodzaju symbole religijne, panom z baldachimem, panom do asysty kapłanowi, ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., p. organiście, pp. kościelnym, chórowi parafialnemu, orkiestrze, za przyniesione kwiaty, dekoracje okien na trasie procesji, policji za zabezpieczenie trasy procesji, wszystkim uczestniczącym w uroczystościach Bożego Ciała składamy serdeczne Bóg zapłać.

 2. W oktawie Bożego Ciała Msze św. połączone z nieszporami i procesją o godz. 18.30 przed procesją Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00. Prosimy o kwiaty dla dzieci na procesje. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych.

 3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. i procesje do czterech ołtarzy do kościoła Nawiedzenia NMP o godz. 18.00. Intencje mszalne przyjęte w tym dniu na wieczorną Mszę św. będą odprawione w kościele Nawiedzenia NMP. W czwartek nie będzie wieczornej Mszy św. w naszym kościele. Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów.

 4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna. Przejdziemy ulicami: Krótką, Plac Kopernika, Piekary, Raczkowskiego, Rynek. Przy ołtarzu na ulicy Raczkowskiego zostanie wygłoszone kazanie, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Ofiarowania Bożemu Sercu. Na Rynku błogosławieństwo na cztery strony świata i zakończenie uroczystości. Prosimy panie, panów i młodzież ze sztandarami, feretronami i symbolami religijnymi, panów do baldachimu, panów do asysty celebransowi, dziewczynki sypiące kwiaty, ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., chór parafialny, orkiestrę, prosimy o zbudowanie ołtarza na ulicy Raczkowskiego, dekorację okien na trasie procesji.

 5. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Ze względu na uroczystości zakończenia Oktawy Bożego Ciała w kościele Nawiedzenia NMP nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30.

 7. W piątek obchodzimy Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów.

 8. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 9. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.15 dzieci z klas czwartych przeżywają rocznicę I Komunii św.

 10. W piątek przypada 10 rocznica ingresu Ks. arcybiskupa Wojciecha Polaka do Katedry Gnieźnieńskiej. Pamiętajmy o Księdzu Prymasie w modlitwie.

 11. Ks. Przemysław odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną w sobotę 8 czerwca od godz. 8.30.

 12. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. św. Karola Lwangi i Towarzyszy/m/, w środę św. Bonifacego/bp, m/, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki.

 14. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Janina Cesarz l. 77, Bogusław Majewski l. 68, Zofia Mazurek l. 93, Wioletta Neumann l. 60 – Wieczny odpoczynek...

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook