slajd3
A A A

Chrystus Zmartwychwstał!  Prawdziwie Zmartwychwstał!

Życzymy Wszystkim Parafianom oraz Gościom głębokiego przeżycia prawdy o zwycięstwie dobra nad złem, prawdy nad kłamstwem, życia nad śmiercią.

Obfitych Łask i Błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Pana.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu :od wtorku do piątku. Początek Adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00

 1. W związku z wprowadzonym limitem wiernych w kościołach (u nas 34 osoby). Jesteśmy zmuszeni do liczenia osób przychodzących do kościoła w niedzielę w  święta wielkanocne, prosimy, aby wierni wchodzili do kościoła  przez zakrystię. Po Mszy św. wychodzimy głównym wyjściem. Ze względu na ograniczenia w kościele można uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem odległości. Komunia św. jeżeli będzie taka potrzeba również zostanie udzielona na zewnątrz kościoła.
 2. Dziękujemy za dekorację Kaplicy Adoracji i Grobu Pańskiego, za wszystkie ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego, p. Grzegorzowi Zydorowi za naprawienie granitowego lichtarza, za przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego, kapłanom, diakonowi Rafałowi, pp. kościelnym, p. organiście, chórowi parafialnemu, ceremoniarzom, lektorom, ministrantom, nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii, prowadzącym adorację i wszystkim, którzy przychodzili na modlitwę przy Grobie Pańskim, wszystkim za pomoc, modlitwę i wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj w I Święto nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 4. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – wszystkie Msze św. jak w niedzielę. Składka przeznaczona jest KUL.
 5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego Święta Wielkanocne po Mszy św. o godz. 15.00, następnie od wtorku do soboty po wieczornej Mszy św., nowennę zakończymy w Niedzielę Miłosierdzia na Mszy św. o godz. 15.00.
 6. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu według obowiązującego planu, Ksiądz Proboszcz będzie przyjmował w środę od godz. 16.00 do 17.30..
 7. W godzinach urzędowania biura parafialnego są przyjmowane intencje mszalne na drugie półrocze br.
 8. Okazja do spowiedzi św. w piątek o godz. 17.00.
 9. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. Daninę diecezjalną prosimy składać do skarbony ustawionej pod chórem. Za ofiary już złożone składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Od kilku tygodni oaza z naszej parafii zaangażowała się w pomoc dla nowo powstałego sierocińca w Kamerunie. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, młodzież przed kościołem będzie zbierała ofiary do puszek na wyposażenie sierocińca w Ayos. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup biurek, krzeseł i innych potrzebnych rzeczy dla nowo powstałego sierocińca. Można wesprzeć zbiórkę również przez Internet pod adresem: www.pomagam.pl/pomocdlaayos.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki i L Osservatore Romano.
 13. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Kazimierz Jarząbek l. 73, Aleksander Milecki l. 82, Wiktor Borysionek l. 17, Tadeusz Grzelak l. 57, Gertruda Łochowicz l. 87,Tomasz Pietruszka l. 41/pogrzeb odbędzie się we wtorek/,Krystyna Kasprzyk l. 79/ pogrzeb odbędzie się w środę/ – Wieczny odpoczynek ….

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook