• slajd3
A A A

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku początek po Mszy św. o godz. 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00.

 

 1. Podczas Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci w tym przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 17.00 , dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00 rozważania poprowadzą członkowie Domowego Kościoła.

 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00. Kazania pasyjne głosi ks. Przemysław.

 3. W godzinach urzędowania biura parafialnego są przyjmowane intencje mszalne na drugie półrocze br.

 4. Okazja do spowiedzi św. codziennie w czasie rannych Mszy św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.

 5. W sobotę 02 marca w domu parafialnym spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania według wyznaczonych grup. Grupy są wywieszone w gablocie ogłoszeń i na FB.

 6. Spotkanie z rodzicami kandydatów, którzy w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 26 lutego br. w kościele po Mszy św.

 7. Dzisiaj przypada dzień modlitw za polskich misjonarzy, a przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na realizację projektów misyjnych w ramach dzieła pomocy Ad Gentes.

 8. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje parafialne. Rekolekcje poprowadzi Ks. Maciej Kubiak z Poznania. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na każdej Mszy św., od poniedziałku do czwartku na Mszach św. o godz. 7.00, 8.00, 18.30, dodatkowo w środę o godz. 17.00. Od poniedziałku do środy po wieczornych Mszach św. tematyczne konferencje. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy.

 9. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00. Komunia św. co pół godziny również po Drodze Krzyżowej o godz. 17.00. W I sobotę miesiąca różaniec przed Mszą św. o godz. 8.00, a po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Do chorych z posługą sakramentalną przedświąteczną udamy się w sobotę 16 marca. O czym poinformujemy.

 10. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 11. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe i gospodarcze. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 9180 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 12. Na stolach w przybudówce kościoła zostały wyłożone koperty na daninę na cele diecezjalne. Pod chórem jest ustawiona skarbona do której prosimy składać koperty z daniną.

 13. Na filarze pod chórem jest wystawiona skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 14. W sobotę 2 marca przypada dzień imienin Ks. bpa Radosława Orchowicza. Pamiętajmy o księdzu biskupie w modlitwie.

 15. Zapraszamy wszystkie małżeństwa oraz pary niesakramentalne, które nie mają przeszkód do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, na wyjątkowy weekend rekolekcyjny w dniach od 15 do 17 marca w Gnieźnie. Będzie to czas odnowy duchowej i pogłębienia miłości, która pozwoli wspólnie przygotować się do najważniejszego wydarzenia naszej wiary – Świąt Wielkiej Nocy. Zachęcamy do zapisów na stronie www.spotkaniamalzenskie.pl lub bezpośrednio pod nr telefonu 604 858 469. Liczba miejsc jest ograniczona więc nie zwlekajcie z decyzją. Niech ten czas weekendowych rekolekcji stanie się dla Was źródłem duchowego odnowienia i pogłębienia Waszej miłości.

 16. W piątek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, o godz. 17.00 na cmentarzu parafialnym w Zakątku Katyńskim uroczystość patriotyczna ku czci bohaterów. Serdecznie zapraszamy.

 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki i dodatek 5 minut dla Boga.

 18. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Wacława Dardas l. 88, Irena Turczyn l. 75, Arleta Zawisła l. 54 - Wieczny odpoczynek...

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku początek po Mszy św. o godz. 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00.

 

 1. Podczas Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci w tym przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 17.00 , dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00 rozważania poprowadzą członkowie Szkoły Słowa Bożego.

 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00. Kazania pasyjne głosi ks. Przemysław.

 3. Od poniedziałku w godzinach urzędowania biura parafialnego można zamawiać intencje mszalne na drugie półrocze br.

 4. Okazja do spowiedzi św. codziennie w czasie rannych Mszy św. pół godziny przed wieczorną Mszą św. oraz w piątek o godz. 16.30.

 5. W czwartek przypada Święto Katedry św. Piotra.

 6. W sobotę 02 marca w domu parafialnym spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania według wyznaczonych grup. Grupy są wywieszone w gablocie ogłoszeń i na FB.

 7. Spotkanie z rodzicami kandydatów, którzy w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 26 lutego br. w kościele po Mszy św.

 8. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw za polskich misjonarzy, a przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na realizację projektów misyjnych w ramach dzieła pomocy Ad Gentes.

 9. W środę spotkanie Rodziny Radia Maryja. O godz. 16.30 różaniec w kościele, o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

 10. W środę biuro w którym przyjmuje ksiądz proboszcz będzie nieczynne.

 11. W piątek po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym spotkanie Szkoły Słowa Bożego.

 12. Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczną się od trzeciej niedzieli Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi Ks. Maciej Kubiak z Poznania. O szczegółach poinformujemy.

 13. Na stolach w przybudówce kościoła zostały wyłożone koperty na daninę na cele diecezjalne. Pod chórem jest ustawiona skarbona do której prosimy składać koperty z daniną.

 14. Na filarze pod chórem jest wystawiona skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 15. Zapraszamy wszystkie małżeństwa oraz pary niesakramentalne, które nie mają przeszkód do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, na wyjątkowy weekend rekolekcyjny w dniach od 15 do 17 marca w Gnieźnie. Będzie to czas odnowy duchowej i pogłębienia miłości, która pozwoli wspólnie przygotować się do najważniejszego wydarzenia naszej wiary – Świąt Wielkiej Nocy. Zachęcamy do zapisów na stronie www.spotkaniamalzenskie.pl lub bezpośrednio pod nr telefonu 604 858 469. Liczba miejsc jest ograniczona więc nie zwlekajcie z decyzją. Niech ten czas weekendowych rekolekcji stanie się dla Was źródłem duchowego odnowienia i pogłębienia Waszej miłości.

 16. W związku z ogłoszeniem roku 2024 rokiem arcybiskupa Antoniego Baraniaka, Chodzieskie Stowarzyszenie Patriotyczne zaprasza w środę 21 lutego o godz. 17.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z ks. dr hab. Jarosławem Wąsowiczem autorem książki „ Defensor Ecclesiae. Arcybiskup Antoni Baraniak (1904 – 1977). Salezjańskie koleje życia i posługi metropolity poznańskiego”.

 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki.

 18. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Andrzej Strzępka l. 63, Henryk Andrzejczak l. 77, Józef Posłuszny 74, Urszula Hibner l. 95, Irena Starosta l. 77, Barbara Siemieniewska l. 59, Maria Wekwert l. 71 - Wieczny odpoczynek...

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek początek po Mszy św. o godz. 8.00, w środę po Mszy św. o godz. 10.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00.

 

 1. Okazja do spowiedzi św. codziennie w czasie rannych i pół godziny przed wieczorną Mszą św. oraz w piątek o godz. 17.00.

 2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 18.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.

 3. Podczas Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.

 4. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.

 5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwać będą kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Jest to czas przebłagania za grzechy zwłaszcza pijaństwa, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.

 6. Przygotowując się do Niedzieli Zmartwychwstania szczególnie pamiętamy o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia, dlatego w Środę Popielcową odbędzie się ogólnopolska zbiórka finansowa dla cierpiącej Ukrainy. Środki ze zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska na pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji. Po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek. Już dzisiaj składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

 7. W dniach od 11 do 17 lutego obchodzimy 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 8. W dniach od 8 do 18 lipca organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie oraz po sanktuariach Chorwacji a także Bośni i Hercegowiny, wszystkich chętnych i zainteresowanych wyjazdem zapraszamy na spotkanie we wtorek 13 lutego po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.

 9. Biblioteka parafialna jest czynna w domu parafialnym w czwartek od 17.00 do 18.00.

 10. 26 lutego w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania. Sakrament bierzmowania będzie udzielany w czasie wizytacji Ks. biskupa Radosława Orchowicza 25 kwietnia br.

 11. W I Niedzielę Wielkiego Postu tj. 18 lutego, po Mszy św. o godz. 16.00, rozpoczną się w parafii Nawiedzenia NMP w Chodzieży katechezy dla narzeczonych.

 12. W I Niedzielę Wielkiego Postu w parafii Archikatedralnej w Gnieźnie rozpoczną się katechezy przygotowujące do bierzmowania dla osób dorosłych, które z różnych względów tego sakramentu nie przyjęły. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Katechezy odbywać się będą w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. , która rozpoczyna się w katedrze o godz. 18.00.

 13. Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn organizuje wyjazd na Dzień Skupienia do Wągrowca dnia 24 lutego br. Wyjazd o godz. 8.45 z parkingu przy kościele, koszt 25 zł., zgłoszenia w biurze parafialnym.

 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki .

 15. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: - śp. Zofia Duda l. 82, Leonora Papanotis l. 68, Irena Kowandy l. 93, Barbara Fuszpaniak l. 66, Sławomir Goral l. 56, Margita Weidemann l. 61 – Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook