• slajd3
A A A

Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek i czwartek, początek po Mszy św. o godz. 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00.

 

 1. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wizytacji kanonicznej Ks. biskupa Radosława Orchowicza: dyrekcji, pracownikom i pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej i szpitala specjalistycznego, firmie pogrzebowej Zydor, wszystkim grupom duszpasterskim, Ks. Przemysławowi za przygotowanie młodzieży do bierzmowania, Ks. Arturowi za przygotowanie Służby Liturgicznej Ołtarza, siostrze Franciszce i p. Mirosławowi za przygotowanie dekoracji ołtarza, Chórowi Parafialnemu i p. organiście, zespołowi muzycznemu, pp. kościelnym, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, paniom w kuchni, wszystkim uczestniczącym w spotkaniach – wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.00.
 4. Nabożeństwo majowe w kaplicy przy ulicy Podgórnej codziennie o godz. 17.00. Zachęcamy do odprawiania nabożeństw majowych przy figurach lub krzyżach w poszczególnych wioskach.
 5. Apel Jasnogórski przy Grocie Matki Bożej w sobotę o godz. 21.00.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, której przewodniczyć będzie Caritas Parafialny i Grupa Modlitewna Medjugorje. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, o godz. 18.00 nabożeństwo majowe i następnie Msza św. W sobotę objazd chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.
 7. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 8. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i 233 rocznica Konstytucji 3 maja. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.30. W sposób szczególny zapraszamy Drogich Parafian i Gości, poczty sztandarowe różnych organizacji naszego miasta religijne i świeckie na Mszę św. o godz. 10.00 sprawowanej w intencji naszej Umiłowanej Ojczyzny.
 9. W piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W przyszłą niedzielę 5 maja przypada Uroczystość Odpustowa ku czci św. Floriana patrona naszej Parafii i naszego Miasta oraz patrona wszystkich Braci Strażaków. Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.30, której będzie przewodniczył Ks. biskup Radosław Orchowicz. Zapraszamy poczty sztandarowe parafialne, strażackie z całego powiatu, różnych organizacji, szkół i stowarzyszeń naszego miasta, władze miejskie i samorządowe, harcerzy,Drogich Parafian i Gości. Po zakończonych uroczystościach w kościele procesyjnie przejdziemy do tablicy poświęconej strażakom przy której odbędzie się modlitwa i złożenie kwiatów.
 11. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace gospodarcze przy kościele i na terenie probostwa,. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 8910 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Został zakupiony nowych chodnik do kościoła koszt 2400 zł. Przygotowujemy się do prac związanych z nowym monitoringiem w kościele i otoczeniu.
 12. Okazja do spowiedzi św. w czasie rannych, pół godziny przed wieczorną Mszą św. i w piątek o godz. 17.00.
 13. We wtorek biuro parafialne będzie nieczynne.
 14. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii.
 15. 16 maja w czwartek jako dekanat, jesteśmy zaproszeni przez naszych biskupów na Mszę św. w intencji powołań do Katedry w Gnieźnie. W związku z tym serdecznie zapraszamy do wyjazdu do Gniezna wszystkich chętnych Parafian oraz przedstawicieli grup duszpasterskich, ministrantów, lektorów, szafarzy. Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej w naszym kościele. Zapisy są przyjmowane w biurze parafialnym. Nie pobieramy żadnej opłaty. Wyjazd z parkingu przy kościele16 maja o godz. 15.30.
 16. Rekolekcje dla narzeczonych, które będą miały miejsce w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie od 24 do 26 maja br.Jest to wydarzenie organizowane przez ruch „Spotkań Małżeńskich”, które przez lata zdobyło uznanie w Polsce, gromadząc rocznie około 900 do 1000 par narzeczonych rozważających decyzję o sakramentalnym związku małżeńskim. W wyjątkowych sytuacjach mogą być traktowani jako przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Uczestnicy otrzymają odpowiednie zaświadczenie. Polecamy szczególnie narzeczonym i zakochanym, którzy są na etapie rozważania przyszłości dla swojego zawiązku. To wyjątkowa okazja, aby rozważyć jak wzmocnić fundamenty przyszłego małżeństwa. Więcej informacji na stronie internetowej: spotkaniamalzenskie.pl/terminy-2/; facebook.com/SpotkaniaMalzenskieGniezno i telefon numer: 604 858 469.
 17. Biuro parafialne będzie czynne w normalnych godzinach urzędowania.
 18. Dzisiaj na Rynkuo godz. 16.00 – Wspólnota Neokatechumenalna będzie głosić katechezy wielkanocne. Zapraszamy.
 19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki.
 20. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Barbara Dorsz l. 89, Barbara Zacharczuk l. 83– Wieczny odpoczynek

 

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook