• slajd3
A A A

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku , początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św. O 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. W środę po nowennie o godz. 17.00, w Domu Parafialnym spotkanie Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. Jak zawsze w I piątek co 20 minut okazja do komunii św.
 3. W I sobotę miesiąca objazd chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.
 4. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.
 5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe i gospodarcze. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 7220 zł. W ostatnim czasie była przeprowadzana renowacja Drogi Krzyżowej i figury św. Michała Archanioła, a teraz przygotowujemy się do remontu schodów i całego obejścia wokół Krzyża cmentarnego.
 6. W przyszłą niedzielę przypada odpust parafialny ku czci św. Kazimierza Królewicza w Podstolicach. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30.
 7. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Paweł.
 8. W godzinach urzędowania biura parafialnego można zamawiać Msze św. na drugie półrocze br.
 9. W W piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym zapraszamy na spotkanie wszystkich chętnych do uczestnictwa w Szkole Słowa Bożego.
 10. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- O tym , jak rozstrzygać konflikty sumienia.

- Jest modlitewnik 5 minut z Bogiem.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- Savoir – vivre w Kościele ? – co wolno, a czego nie wolno robić w murach świątyni i poza nimi?

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zofia Jurgowiak l. 68, Helena Witosławska l. 78, Zenon Dreger l. 69, Urszula Ristau l. 82 / pogrzeb odbędzie się we wtorek/– Wieczny odpoczynek…

 

                                                                 SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

 1. Miejscem udzielania Sakramentu Małżeństwa jest parafia zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego. Jeżeli narzeczeni pragną zawrzeć Sakrament Małżeństwa w innej parafii, potrzebna jest tak zwana „ licencja” , której udziela parafia własna jednego z narzeczonych.
 2. Jeżeli ślub jest planowany w miesiącach szczególnie „ popularnych” warto o wiele wcześniej zarezerwować termin oraz godzinę uroczystości.
 3. Narzeczeni zgłaszają się w Biurze Parafialnym na około trzy miesiące przed planowanym ślubem. Powinni wtedy zabrać ze sobą: dowody osobiste, świeże świadectwo chrztu św., ostatnie świadectwa z religii, zaświadczenie o odbyciu kursu dla narzeczonych.
 4. Proboszcz przyjmuje we wtorki i środy od godz. 16.00 do 17.30.
 5. Podczas wizyty w Biurze Parafialnym wypełniane są dokumenty przewidziane przez Prawo Kanoniczne, wypisywane są zapowiedzi przedślubne oraz kartki do dwóch spowiedzi św.
 6. Narzeczeni także muszą załatwić formalności cywilne. W tym celu zgłaszają się do Urzędu Stanu Cywilnego w miejscu zamieszkania jednej ze stron i tam muszą przedstawić świeże odpisy aktu urodzenia. Formalności cywilnych nie można załatwiać wcześniej niż pół roku przed planowanym ślubem. USC wystawia odpowiednie formularze dla narzeczonych, które oni składają w parafii, w której odbędzie się ślub kościelny.

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook