• slajd3
A A A
 • Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu ze względu na rekolekcje szkolne :w poniedziałek od godz. 11.30 , wtorek od godz. 11.30 do wieczornej Mszy św. w środę od. godz. 10.00 do godz. 17.00, w czwartek i piątek po Mszy św. o godz. 8.00 do wieczornej Mszy św. .O godz. 15.00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 1. Podczas Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
 2. Dziękujemy Drogim Parafianom za udział w rekolekcjach wielkopostnych, za złożone ofiary na misje prowadzone przez misjonarzy Świętej Rodziny na Madagaskarze, za pomoc p. organiście, pp. kościelnym, służbie liturgicznej ołtarza. Dziękujemy również młodzieży szkół zawodowych i średnich, która uczestniczyła w rekolekcjach szkolnych. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu od poniedziałku do środy odbędą się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej w Oleśnicy.
 4. W środę po nowennie o godz. 17.00 spotkanie Rodziny Kolpinga w Domu Parafialnym.
 5. Spotkanie dla rodziców osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się w czwartek (11 kwietnia) po Mszy św. o godz. 18.30 w auli Domu Parafialnego.
 6. W piątek biuro parafialne będzie czynne tylko od 9.00 do 12.00.
 7. Po raz kolejny z naszej parafii wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, w tym roku pod hasłem „ Kościół XXI wieku.” Trasę czerwoną, która liczy 41 km lub żółtą liczącą 32 km,(którą można przejść w wersji krótszej 20 km) przejdziemy w nocy z piątku na sobotę czyli z 5 na 6 kwietnia. Naszą wyprawę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 20.00. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisywania się na stronie edk.org.pl, gdzie należy znaleźć rejon „Chodzież”. Podstawowe informacje o tej inicjatywie znajdują się na stronie internetowej parafii, a w przypadku dodatkowych informacji oraz pytań prosimy o kontakt z ks. Jarosławem. Spotkanie informacyjne w czwartek o godz. 19.30 w Domu Parafialnym.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adoracji przewodniczyć będą Panie i Panowie Katecheci i Szafarze Eucharystii. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00, komunia św. co 20 minut i po Drodze Krzyżowej dziecięcej. Objazd chorych z posługą sakramentalną przedświąteczną odbędzie się w Wielki Piątek od godz. 8.30.
 9. W sobotę po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.
 10. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace remontowe. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 7700 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Na cmentarzu trwają prace wykończeniowe przy nowym zejściu do grobów proboszczów chodzieskich.
 11. Na stołach w przybudówce są wyłożone koperty na daninę na cele diecezjalne. Pod chórem jest wystawiona skarbona, do której  można składać koperty. Za ofiary już złożone składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Na filarze pod chórem jest wystawiona skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu Ks. Jarosław.
 14. Na święta wielkanocne pragniemy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących. Dlatego Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą do Drogich Parafian o pomoc w przygotowaniu tych paczek. Prosimy o produkty trwałe: mąka, cukier, ryż, makaron, oliwa, konserwy, słodycze i inne…. Prosimy o przynoszenie tych darów do zakrystii, biura Caritas, które będzie czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godz. Od 9.00 do 12.00 lub do biura parafialnego. Za wszelkie wyrazy dobroci składamy serdeczne Bóg zapłać.
 15. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę. Uczniowie Szkół Podstawowych – klasy 1 – 4 i 5 – 8 oraz 3 gimnazjum, a także uczniowie szkół zawodowych i średnich. Prosimy katechetów i wychowawców klas o pomoc dzieciom i młodzieży. Szczegóły na stronie internetowej parafii , a wszelkich informacji udziela ks. Jarosław.
 16. Rozpoczynamy spowiedzi św. w parafiach naszego dekanatu: w środę w Stróżewie, w czwartek w Raczynie i Zacharzynie , w sobotę w Bukowcu, Wyszynach, Podstolicach i Podaninie. W naszej parafii spowiedź św. wielkopostna w sobotę 13 kwietnia. O szczegółach poinformujemy w przyszłą niedzielę.
 17. Dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, przypominamy o powiadomieniu o przystąpieniu do Duchowej Adopcji. Wystarczy na zwykłej kartce papieru napisać imię i nazwisko oraz datę rozpoczęcia. Karteczkę wystarczy wrzucić do skarbony z prośbami i podziękowaniami na nowennę.
 18. W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

- o tym jak zagubiony człowiek może spotkać Boga i odzyskać wiarę w siebie.

 1. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

- zerwij z grzechem – nie z Kościołem – najwięcej ran otrzymał Jezus w czasie biczowania. Całe Jego Ciało zostało zmasakrowane. Ciało Chrystusa to … Kościół.

 1. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Krystyna Cichowska l. 87, Maria Nitka l. 82 – Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook