• slajd3
A A A

Adoracja  Najświętszego Sakramentu w tym  tygodniu od poniedziałku do piątku. Początek po Mszy św. o godz. 8.00 do wieczornej Mszy św.  W czwartek do godz. 16.00 o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Dziękujemy za pomoc i uczestnictwo w procesjach Bożego Ciała wokół kościoła po każdej Mszy św. Dziewczynkom sypiącym kwiaty, Paniom i Panom ze sztandarami i feretronami, Panom niosącym baldachim, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Lektorom, P. organiście, Chórowi parafialnemu, PP. kościelnym. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W oktawie Bożego Ciała Msze św. połączone z nieszporami i procesją o godz. 18.30, po procesji Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 do naszego kościoła. Po Mszy św. procesja wokół kościoła z poszczególnymi stacjami przy ołtarzach. Prosimy do sztandarów i feretronów, panów do baldachimu, ministrantów, lektorów, nadzwyczajnych szafarzy, dziewczynki sypiące kwiaty. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
 4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja wokół kościoła odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt ofiarowania Bożemu Sercu. Prosimy również do sztandarów i feretronów, baldachimu, ministrantów, lektorów, dziewczynki sypiące kwiaty. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę na Mszach św. o godz. 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00 grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Spowiedź św. dla dzieci i ich najbliższych z godz. 12.00 i 13.00 w środę o godz. 16.00, a z godz. 14.00 i 15.00 w piątek o godz. 16.00.   
 6. W czwartek o godz. 16.00 próba do bierzmowania dla młodzieży z klas ósmych, a dla młodzieży szkół średnich po wieczornej Mszy św. i procesji.
 7. Spowiedź św. dla młodzieży klas ósmych przed bierzmowaniem w piątek o godz. 16.30, a młodzieży szkół średnich w poniedziałek 22 czerwca o godz. 17.00.
 8. Rozpoczęły się prace nad nowym nagłośnieniem. Już nastąpiła pewna poprawa, ale to dopiero początek zmian, które mają nastąpić. Jest przygotowywany projekt nagłośnienia.
 9. Od przyszłego tygodnia rozpoczną się prace porządkowe w sektorze dziecięcym na naszym cmentarzu i powoli przygotowania do wyznaczenia sektorów na nowym cmentarzu.
 10. Zapraszamy na weekendowe rekolekcje – warsztaty komunikacji i budowania relacji, dedykowane dla związków cywilnych po rozwodzie. „ Każda sytuacja w powtórnym związku po rozwodzie jest indywidualna. Dlatego zapraszamy na bardzo indywidualne i niepowtarzalne rekolekcje – warsztaty”. Weekend odbędzie się w dniach 24 – 26 lipca br. w Centrum Edukacyjno Formacyjnym w Gnieźnie. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, by uczestnicy czuli się bezpiecznie. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 604 858 469. Numer znajduje się również na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii i daninę diecezjalną. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. Warunki przyjęcia do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie są wywieszone w gablocie ogłoszeń.
 13. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Paweł.
 14. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek bł. Jolanty – patronki archidiecezji, w środę św. Brata Alberta Chmielowskiego, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca NMP.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest do nabycia Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
 16. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Mieczysław Walkowski l. 73, Janusz Greń l. 64/ pogrzeb odbył się na cmentarzu w Pile/, Alojzy Buksik l. l. 69. - Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook