W niedzielę 17 lutego, uroczysta Msza Święta w parafii św. Floriana w Chodzieży zakończyła obchody Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa.

Był to piękny czas modlitwy. Homilię wygłosił ks. Hubert Wiśniewski – moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie archidiecezji gnieźnieńskiej, kierując uwagę na kluczową w miłości kwestię jaką jest przyjmowanie drugiego człowieka jako daru, ale również zdolność widzenia siebie w relacji z innymi w tej właśnie perspektywie. Jak mówił, bez względu na to, czy życie ułożyło się na drodze sakramentu małżeństwa, czy z różnych przyczyn kobieta i mężczyzna żyją poza łaską sakramentu małżeństwa, należy dbać o dar drugiej osoby.

W liturgię włączyły się małżeństwa wspólnoty Domowego Kościoła, a charakter zanoszonych intencji podkreślała piękna oprawa muzyczna m.in. pieśń o miłości oraz Marsz Mendelssohna, który wybrzmiał po Mszy Św. w trakcie indywidualnego błogosławieństwa małżeństw.

Dziękując Panu Bogu za ten wyjątkowy czas, wierzymy głęboko, że był to po raz kolejny tydzień sprzyjający ku temu by przyjrzeć się swojemu małżeństwu, swoim związkom z uwagą, z poczuciem wdzięczności za ten dar, ale również by – po prostu – przeżywać radość z bycia razem.

Niech będzie to zastrzyk optymizmu na wiele dni do przeżywania pięknej miłości, w której każdy dzień wygląda zazwyczaj „normalnie i ekstremalnie” – i to jednocześnie!

Więcej o Chodzieskim Tygodniu Małżeństwa: www.chfm.com.pl 

http://www.archidiecezja.pl/aktualnosci/chodzieski_tydzien_malzenstw.html

 

 

Liturgia Dnia

Sakramenty

 

Facebook