• slajd3
A A A
 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. W poniedziałek, wtorek, czwartek , piątek i sobotę nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
 3. W sobotę Apel Jasnogórski przy Grocie Matki Bożej o godz. 21.00.
 4. Dzisiaj wspólnie z Siostrami Serafitkami modlimy się o nowe powołania do Zgromadzenia Sióstr, wsłuchujemy się w świadectwo wiary i życia jednej z sióstr, a przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na dofinansowanie kolonii i wakacji letnich dla dzieci i młodzieży ze świetlicy „Promyk Dobra” prowadzonej przez Siostry Serafitki.
 5. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie Rodziny Kolpinga przy ulicy Leśnej 27.
 6. W piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i rodziców na Mszę św. o godz. 8.00, aby podziękować Panu Bogu za kończący się rok szkolny i prosić o szczęśliwe i bezpieczne wakacje.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy O. Macieja Zienkiewicza z Zakony Braci Mniejszych Kapucynów z Krakowa, który będzie głosił kazania i sprzedawał książki z kapucyńskiego wydawnictwa Serafin.
 9. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Krzysztof.
 10. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 11. Od 1 lipca wprowadzamy wakacyjny porządek Mszy św. W dni powszednie w lipcu i sierpniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.30, a w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, 17.00 i 19.00, a Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 20.00.
 12. W gablocie ogłoszeń są wywieszone warunki przyjęcia do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.
 13. Z dniem 1 lipca po trzyletniej pracy duszpasterskiej odchodzi z naszej parafii Ks. Krzysztof Urbaniak i przechodzi do parafii św. Floriana w Żninie. Mszę św. pożegnalną odprawi w piątek 29 czerwca o godz. 18.30. Przychodzi do naszej parafii ks. Krystian Molecki z parafii św. Floriana w Żninie.
 14. We wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie pielgrzymów do Medjugorie z pielgrzymki od 9 do 19 lipca. Pan Henryk Wypyszyński prosi o przyniesienie wpłaty 600 zł.
 15. Spotkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej odbędzie się we wtorek 26 czerwca o godz. 19.15 w Domu Parafialnym – prosimy o przyniesienie całej wpłaty 520 dolarów , a także numeru, serii i daty ważności paszportu.
 16. Jak każdego roku zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego np. pralki, telewizory, komputery, lodówki ,żelazka itp. Zbiórka tego sprzętu na placu przy kościele dnia 29 czerwca do godz. 14.30. Przychody z tej akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

 1. Wychowanie nie dla ludzi – wychowanie do kariery, do mitycznego znaczenia dyplomu to wychowanie do pustki. Prędzej czy później pojawią się pytania: „ a po co mi praca? Po co mi pieniądze?”.

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

 1. Ekumeniczny ONZ – Franciszek odwiedzi siedzibę Światowej Rady Kościołów, jako trzeci papież. Czym jest Rada? Dlaczego Kościół katolicki do niej nie należy?

Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Eugeniusz Przygocki l. 83, Stanisław Sarbinowski l. 84, Marianna Jasielska l. 98, Urszula Haince l. 72, Grażyna Wronikowska l. 52, Stanisław Dolatowski l. 67/ oba pogrzeby odbędą się we wtorek/ - Wieczny odpoczynek….

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook