• slajd3
A A A
 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św. , w środę i piątek do godz. 17.00.  O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00 . Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
 3. W poniedziałek na wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 7 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy również młodzież klas III gimnazjum grupę IV i V .
 4. We wtorek na wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas II gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 5. We wtorek od godz. 15.30 w kaplicy Domu Parafialnego modlitewno – formacyjne spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 6. We wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie Koła Misyjnego.
 7. Spotkanie rodziców młodzieży klas III gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek o godz. 19.30 w auli Domu Parafialnego.
 8. Modlitewne spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego w czwartek w kościele o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 18.30 Msza św.
 9. W piątek z naszej parafii wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, która w tym roku jest „ Drogą Pięknego Życia”. Trasę czerwoną, która liczy 40 km lub żółtą – 19,5 km, przejdziemy w nocy z piątku na sobotę czyli z 23 na 24 marca. Naszą wyprawę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 20.00. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisywania się na stronie edk.org.pl, gdzie należy znaleźć rejon „Chodzież”. Podstawowe informacje o tej inicjatywie znajdują się na stronie internetowej parafii, a w przypadku dodatkowych informacji oraz pytań prosimy o kontakt z ks. Jarosławem. Spotkanie organizacyjne w środę o godz. 19.30 w Domu Parafialnym.
 10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy NIEDZIELĘ PALMOWĄ na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach św. święcone będą palmy, które rozprowadzać będą dzieci i młodzież z chórku, a złożone ofiary będą przeznaczone na letni wyjazd. Na wszystkich Mszach św. czytana będzie Męka Pańska na role.
 11. W Niedzielę Palmową przeżywać będziemy XXXIII Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze dekanalnym, którego hasło brzmi: „ Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”. Zapraszamy młodzież z naszej wspólnoty parafialnej, a także z dekanatu. Tę Niedzielę Palmową przeżyjemy wspólnie z Księdzem Prymasem Polski. Zapraszamy Drogich Parafian i Gości na Gorzkie Żale o godz. 16.00, a po nich procesyjnie z Krzyżem Światowych Dni Młodzieży i z palmami w rękach przejdziemy ulicami Rynek, Wojska Polskiego, Krasińskiego, Wiosny Ludów do kościoła Nawiedzenia NMP., w którym Ksiądz Prymas odprawi Mszę św. , a następnie na placu przykościelnym będzie wystawione Misterium Męki Pańskiej. Na te uroczystości Drogich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy.
 12. Dyżur do chorego w tym tygodni będzie pełnił ks. Paweł.
 13. Na stołach w przybudówce zostały wyłożone koperty na daninę na cele diecezjalne. Pod chórem jest ustawiona skarbona do której można składać koperty. Za ofiary już złożone składamy serdeczne Bóg zapłać.
 14. Na filarze pod chórem jest wystawiona skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 15. Na święta wielkanocne pragniemy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących. Dlatego Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą do Drogich Parafian o pomoc w przygotowaniu tych paczek. Prosimy o produkty trwałe: ( mąka, cukier, ryż, makaron, olej, konserwy, słodycze i inne…).  Prosimy o przynoszenie do zakrystii, do biura Caritas, które będzie czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00 lub do biura parafialnego. Za wszelkie wyrazy dobroci składamy serdeczne Bóg zapłać.
 16. Rozpoczynamy spowiedzi św. wielkopostne w naszym dekanacie: w poniedziałek w Szamocinie, we wtorek w Budzyniu, w środę w Margoninie, w czwartek w Ujściu, w piątek w Raczynie i Zacharzynie, w sobotę w naszej parafii w godz. od 9.00 do 10.00, przerwa od 10.00 do 10.30, od 10.30 do 11.30, następnie od 14.30 do 15.30, przerwa od 15.30 do 16.00 i od 16.00 do 17.00 oraz wieczorem od 19.15 do 20.15.
 17. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Pamiętajmy w naszych modlitwach o  solenizantach, którym patronuje św. Józef: ks. abp. Józefie Kowalczyku, ks. bp. Bogdanie Wojtusiu i naszym seniorze ks. Józefie, niech Pan Jezus błogosławi, a św. Józef wyprasza potrzebne łaski.
 18. Ze względu na spowiedzi w dekanacie nie będzie piątkowej spowiedzi św.

 W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

 1. Pokuta to spotkanie – o pokucie, która nie jest karą, ale powrotem do Boga.

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

 1. Ile Franciszka we Franciszku? – przyjął to imię jako pierwszy papież w historii, 800 lat po śmierci Biedaczyny z Asyżu. W czym przypomina swego imiennika?

Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Stefania Polowa l. 88, Andrzej Pawlak l. 82 - Wieczny odpoczynek….

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook