• slajd3
A A A
 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. W środę na Mszy św. o godz. 17.00 młodzież klas III gimnazjum i starsi przyjmą sakrament bierzmowania przez posługę J.E. Ks. biskupa Krzysztofa Wętkowskiego. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. Intencje mszalne przyjęte na godzinę 18.30 zostaną odprawione o godz. 17.00. Polecamy kandydatów do bierzmowania modlitwom Drogich Parafian.
 3. Spowiedź św. dla świadków bierzmowania, rodziców oraz najbliższych kandydatów będzie w poniedziałek od godz. 17.30.
 4. Spowiedź św. kandydatów do bierzmowania we wtorek od godz. 17.00.
 5. We wtorek w kaplicy Domu Parafialnego od godz. 15.30 spotkanie modlitewno - formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 6. W poniedziałek przypadają 91 urodziny papieża seniora Benedykta XVI. Polecamy Czcigodnego Jubilata modlitewnej pamięci Drogich Parafian.
 7. W środę ze względu na uroczystości w kościele oba biura parafialne po południu będą nieczynne.
 8. W czwartek o godz. 17.00 w kaplicy Domu Parafialnego modlitewne spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego.
 9. Próby dla klas III gimnazjum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania odbędą się w następujące dni: w poniedziałek 16 i wtorek 17 kwietnia po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa.
 10. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny i drugie Narodowe czytanie Pisma Świętego. Wybrane teksty z Listu św. Pawła do Rzymian i Księgi Przysłów nawiązują do 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Na stołach przy wejściu do kościoła będą umieszczone fragmenty z Listu do Rzymian prosimy o zabranie i lekturę tego fragmentu w domu.
 11. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością ku czci św. Wojciecha, mającą miejsce w Gnieźnie w dniach 28 i 29 kwietnia.
 12. W przyszłą niedzielę w Górce Klasztornej odbędzie się Dzień Skupienia rzemieślników. Uroczysta Msza św. z udziałem pocztów sztandarowych o godz. 12.00. Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Chodzieży, prosi o liczny udział rzemieślników z rodzinami.
 13. Dyżur do chorego w tym tygodni będzie pełnił ks. Jarosław.
 14. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 15. Za składane ofiary na daninę diecezjalną składamy serdeczne Bóg zapłać.
 16. Zapraszamy i zachęcamy małżeństwa do wspólnego weekendu dla małżeństw w dniach 20 – 22 kwietnia , który odbędzie się w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie. Weekend organizowany jest przez Stowarzyszenie „ Spotkania Małżeńskie”. Kontakt do organizatorów i szczegółowe dane znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej (florianchodziez.pl).
 17. Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn organizuje pielgrzymkę na Dzień Skupienia do Rościnna w dniu 12 maja 2018 r. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Zapisy w biurze parafialnym do 16 kwietnia. Koszt 15 zł.
 18. Organizujemy wyjazd na odpust św. Wojciecha do Gniezna w niedzielę 29 kwietnia. Wszyscy chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym do 16 kwietnia. O szczegółach poinformujemy.
 19. Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na powstający Pomnik Wdzięczności, który zostanie poświęcony przez Księdza Prymasa w dniu odpustu i wizytacji kanonicznej naszej parafii 4 maja br.
 20. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
 21. W tym tygodniu o ile pogoda pozwoli rozpoczniemy prace naprawcze na dachu dzwonnicy, które polegać będą na naprawie i malowaniu blachy.

W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

 1. O kazaniach bez retuszu, czyli jak pogodzić kaznodzieję ze słuchaczem.

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

 1. Ksiądz z Neapolu, libański mnich, Włoszka żyjąca 500 lat temu – co sprawia, że tysiące Polaków nagle zaczynają ich czcić?

Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jarosław Czekiel l. 67, Kazimiera Kledzik l. 83 - Wieczny odpoczynek….

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook