• slajd3
A A A
 1. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku początek po Mszy św. o godz. 8.00 i do wieczornej Mszy św., w środę do godz. 17.00. O godz. 15:00 odmawiana jest w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu sakramentu bierzmowania udzielonego 124 młodym ludziom przez Księdza biskupa Krzysztofa Wętkowskiego: kapłanom, w szczególny sposób ks. Jarosławowi za przygotowanie młodzieży w ostatnim roku, młodzieży pomagającej, służbie liturgicznej ołtarza, delegacjom, s. Franciszce, p. organiście, chórowi parafialnemu, pp. kościelnym, rodzicom, świadkom bierzmowania, młodzieży za dar ołtarza welon naramienny, wszystkim za pomoc i wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Spotkanie klas II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.30.
 4. Spotkanie klas 7 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek na wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
 5. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji oraz dzień imienin Ks. abp. Wojciecha Polaka Metropolity Gnieźnieńskiego Prymasa Polski, pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Prymasie i wszystkich którym patronuje św. Wojciech.
 6. We wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie Rodziny Kolpinga.
 7. Od piątku rozpoczęliśmy nowennę przed Uroczystością św. Wojciecha, mającą miejsce w Gnieźnie w dniach 28 – 29 kwietnia br.
 8. Zapraszamy młodzież do udziału w Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha w dniach 28 i 29 kwietnia. Hasłem pielgrzymki są słowa z Dziejów Apostolskich: „ Pełni wesela i Ducha Świętego”. Koszt 30 zł. Szczegóły na stronie internetowej parafii, parafialnym fanpage-u oraz u ks. Jarosława.
 9. Dyżur do chorego w tym tygodni będzie pełnił ks. Krzysztof.
 10. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 11. Za składane ofiary na daninę diecezjalną składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Wyjazd na Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha do Gniezna w przyszłą niedzielę o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca chętni mogą zapisać się w biurze parafialnym.
 13. Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przed kościołem na Pomnik Wdzięczności w kwocie 2909 zł. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu organizatorów składamy serdeczne Bóg zapłać.
 14. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, którego hasło brzmi: „ Jesteśmy napełnieni … Duchem Świętym”. Pamiętajmy w modlitwie za powołanych i o nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej. Ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na potrzeby Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.
 15. Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej Ks. Prymasa i odpustu parafialnego ku czci św. Floriana patrona miasta i parafii. Szczegóły podamy za tydzień.
 16. Z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości i na uroczystość odpustową zostanie wydana książka: „ Dzieje Parafii Kolegiackiej św. Floriana w Chodzieży w latach 1918 – 2018”. Praca licząca 286 stron będzie do nabycia w dzień odpustu parafialnego 4 maja.

W Przewodniku Katolickim możemy przeczytać:

 1. Projekt Wojciech. Świętość na nowe czasy – cztery rany współczesnego świata, cztery rany współczesnego człowieka. Odpowiedź na nie daje św. Wojciech: święty sprzed tysiąca lat. Jest również 5 minut dla Boga.

W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać:

 1. Decyzja na całe życie – nawet popełnione błędy nie przekreślają szans na wyjście z trudności. Na świętość po prostu. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Wiesław Ignaczak l. 60, Maria Kłos l. 83, Barbara Witucka l. 66, Ryszard Zbroja l. 79/ pogrzeb odbędzie się we wtorek/ - Wieczny odpoczynek….

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook