• slajd3
A A A

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu, od poniedziałku  do piątku . Początek po Mszy św. o godz. 8.00 do nabożeństwa majowego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem władz państwowych  w naszym kościele mogą uczestniczyć w nabożeństwach 43 osoby. W ławkach są oznaczone miejsca, które prosimy zajmować. Tych wyznaczonych miejsc jest dokładnie 43 czyli tyle ilu ludzi może być w kościele.  Należy pamiętać o zachowaniu odstępu między wiernymi wynoszącego minimum 2 m. Przypominamy również zasłanianiu ust i nosa w czasie pobytu w kościele. Przystępując do Komunii św. wierni winni odsłonić usta. Przystępujemy do Komunii św. podchodząc środkiem kościoła z zachowaniem odpowiedniej odległości i rozchodzimy się na boki. W sakramencie małżeństwa również mogą uczestniczyć 43 osoby.
 2. We Mszy św. pogrzebowej 43 osoby  w kościele , a na cmentarzu do 50 osób z zachowaniem 2 metrowych odległości i wszystkich obowiązujących przepisów.
 3. I Komunia św. dla tych, którzy mają pragnienie przyjęcia tego sakramentu będzie udzielana w naszej parafii w kolejne soboty od 23 maja do 27 czerwca oraz w Boże Ciało. Więcej informacji i szczegółowy terminarz dla zainteresowanych rodzin dzieci I Komunijnych znajduje się na stronie internetowej parafii w zakładce I Komunia św.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny i odmówimy Akt Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.
 5. W poniedziałek 4 maja obchodzimy Odpust ku czci św. Floriana patrona naszej Parafii i Miasta. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.30. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Proboszcz Paweł Froelich syn naszej parafii. Z wiadomych względów we Mszy św. mogą uczestniczyć tylko 43 osoby. Msza św. odpustowa będzie transmitowana na stronie internetowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adorację poprowadzą Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii.
 8. Nabożeństwa majowe są odprawiane w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty o godz. 18.00. W Centrum św. Jana Pawła II codziennie o godz. 17.00.
 9. Dzisiaj transmitujemy Msze św. z naszego kościoła o godz. 10.00, 15.00 . Godziny transmisji podane są również na stronie parafialnej.
 10. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek . Ks. Proboszcz  w środę .  Według obowiązującego planu.
 11. Polecamy codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30. O uwolnienie od epidemii i za ludzi chorych i posługujących wśród chorych, a także o deszcz . Trwajmy na modlitwie w naszych rodzinach i wspólnotach, które tworzymy.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na konto parafii, jesteśmy wdzięczni za zrozumienie tej trudnej sytuacji, w której znalazło się wiele parafii. Na prośbę parafian przypominamy, że numer konta parafialnego jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Dziękujemy również za ofiary złożone na daninę diecezjalną składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. Okazja do spowiedzi św. w czasie rannych i pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 14. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Paweł.
 15. Spotkanie pielgrzymów do Gruzji w piątek po wieczornej Mszy Świętej
 16. Dary żywnościowe będą wydawane przy parafii Nawiedzenia NMP według grafiku otrzymanego przez zainteresowanych z MOPS i GOPS, w dniach od 4 do 7 maja. Przychodząc po dary prosimy zabezpieczyć się w środki ochrony osobistej ( maseczki ochronne na twarz i rękawiczki jednorazowe) oraz zachowanie wymaganej odległości w kolejce.
 17. Gość Niedzielny w którym możemy przeczytać – Kult Maryi – zdrowy i niezdrowy. Jaki jest cel oddawania czci Najświętszej Maryi Pannie?
 18. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Stanisław Łukomski l. 75, Halina Ewert l. 85 - Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
17:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook