• slajd3
A A A

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu, od poniedziałku  do piątku . Początek po Mszy św. o godz. 8.00 do nabożeństwa majowego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 1. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem władz państwowych  w naszym kościele mogą uczestniczyć w nabożeństwach 43 osoby. W ławkach są oznaczone miejsca, które prosimy zajmować. Tych wyznaczonych miejsc jest dokładnie 43 czyli tyle ilu ludzi może być w kościele.  Przystępujemy do Komunii św. podchodząc środkiem kościoła z zachowaniem odpowiedniej odległości i rozchodzimy się na boki. W sakramencie małżeństwa również mogą uczestniczyć 43 osoby.
 2. We Mszy św. pogrzebowej 43 osoby  w kościele , a na cmentarzu do 50 osób z zachowaniem 2 metrowych odległości i wszystkich obowiązujących przepisów.
 3. 13 maja przypada 103 rocznica objawień fatimskich. O godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie w kościele.
 4. Dziękujemy za uczczenie św. Floriana w dniu odpustu parafialnego: ks. Proboszczowi Pawłowi Froelich za przewodniczenie sumie odpustowej i wygłoszone kazanie, P. Burmistrzowi, delegacji Państwowej Straży Pożarnej z P. zastępcą komendanta powiatowego i delegacji Ochotniczej Straży Pożarnej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, P. Organiście, przedstawicielom Chóru Parafialnego, PP. Kościelnym, wszystkim obecnym w kościele i w swoich domach, parafianom i mieszkańcom naszego miasta za wspólną modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. Nabożeństwa majowe są odprawiane w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty o godz. 18.00. W Centrum św. Jana Pawła II codziennie o godz. 17.00.
 6. Dzisiaj transmitujemy Msze św. z naszego kościoła o godz. 8.30 i 12.30 .
 7. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek . Ks. Proboszcz  w środę .  Według obowiązującego planu.
 8. W tym tygodniu obchodzimy w czwartek święto św. Macieja apostoła, w sobotę święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski.
 9. Polecamy codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30. O uwolnienie od epidemii i za ludzi chorych i posługujących wśród chorych, a także o deszcz . Trwajmy na modlitwie w naszych rodzinach i wspólnotach, które tworzymy.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na konto parafii. Dziękujemy również za ofiary złożone na daninę diecezjalną składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do Komunii Świętej i wielkanocnej spowiedzi.
 12. Okazja do spowiedzi św. w czasie rannych i pół godziny przed wieczorną Mszą św., a także w piątek o godz. 17.00.
 13. Dyżur do chorego pełni w tym tygodniu ks. Krystian.
 14. Otrzymaliśmy zmniejszoną ilość Przewodnika Katolickiego .
 15. Gość Niedzielny w którym możemy przeczytać – Komunia z odzysku – pandemia może zrobić więcej dla pogłębienia przeżywania I Komunii Świętej niż dotychczasowe wysiłki duszpasterskie. Czy skorzystamy z okazji, by uwolnić Tajemnicę od balastu komercyjnej gorączki?
 16. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Joanna Dzierwanowska l. 79, Ryszard Jachimowski l. 68, Stanisława Tabis l. 95, Sylwester Kryś l. 62 - Wieczny odpoczynek…

Liturgia Dnia

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie

7:00
8:00
w środy: 17:00
18:30

Niedziele i święta

7:00
8:30
10:00
11:15 - dla dzieci
12:30
15:00
19:00
W lipcu i sierpniu:
Dni powszednie
7:00
18:30
Niedziele i święta
7:00
8:30
10:00
11:15
12:30
20:00

Facebook